SOS

rubrika: Filosofický koutek


Po nějakém čase se opět vracím k „indigovému světu“ Simona Loyda, z něhož zde naposledy byly Závislosti. Vracím se k němu proto, že jsem v něm nalezl jednu kapitolu, která se týká vztahu vědomí a podvědomí, tedy tomu, čím byl zakončen seriál z knížky Bruce H. Liptona. Simon Loyd nazývá vědomí rozumem (egem) a podvědomí duší, přičemž jejich vztah vidí z poněkud jiného úhlu pohledu. Ostatně posuďte sami:

 

Lucifer


Víte, co to znamená SOS? SOS bývá spojováno s následujícími frázemi: save our souls (zachraňte naše duše); save our ship (zachraňte naši loď); send out succour (vyšlete pomoc v nouzi či zkrátka pomozte). Tento signál se vysílá, když je někdo v nebezpečí nebo v ohrožení života. Duše většiny lidí ho však vysílají jejich egům celý život.

 

Civilizovaný člověk se ke své duši chová jako k víle, kterou žalářník rozum uzavře do temného vězení, jen občas ji pustí na procházku a pak ji pošle zase zpátky za mříže. Aby toho nebylo málo, terorizuje ji a mučí špatnými myšlenkami a vyvolává tak negativní emoce – to je pláč duše. Duše žádného člověka nechce zlo, je to proti její kosmické přirozenosti. Nikdo se nenarodí jako zlosyn, duše každého člověka je v dětství nevinná, čistá a krásná… Později ji rozvinuté ego vůbec nechápe a neumí definovat.

 

Každou závadnou myšlenkou programujeme svou duši, a pokud ji zlem, skepsí, pesimismem atd. dostatečně dlouho bombardujeme, musí se to jednoznačně projevit na našich činech. Duše se sice brání všemu negativnímu a zlému, jenže nic jiného než to nějak akceptovat a přijmout jí nezbývá. Nastává tak boj bez vítěze mezi egem a duší, který vyúsťuje v sebedestruktivní proces, jenž jsme právě negativním myšlením do nějaké míry nastartovali.

 

Následky tohoto boje jsou patrné na zdravotním i duševním stavu člověka a hlavně na životě, jaký dostane. Duše má velký cit pro spravedlnost, ví, co je dobré a co špatné, a když si ego hraje na neviňátko, dá mu to najevo. Duše třeba okamžitě ví, že lžete, a vzniká zde konflikt. Diplomatické ego ji sice bude přesvědčovat, že lže pro vlastní nebo cizí dobro a že není jiné východisko, opak je však pravdou. Z jakékoliv situace se lze dostat bez lhaní. Vždy máte právo se k čemukoliv vyjádřit odmítavě. Anebo máte možnost to zamluvit, bagatelizovat a jako poslední možnost se vám pak nabízí říct pravdu. Lež je vždy vnitřní konflikt. Nezapomeňte, že lžete-li jiným, lžete i sami sobě…

 

Je prokázáno, že když člověk z řad civilního obyvatelstva narukuje do války, je tím, co tam vidí, naprosto šokován. Postupně si ale zvyká, až otrne. Za nějaký čas již pod dělostřeleckou palbou spí naprosto klidně, pohled na roztrhaného spolubojovníka přejde, aniž by se ho to nějak dotklo. Ale co je nejhorší – dokáže sám zabíjet. Svou první mrtvolu těžce nesl, zvracel a byl několik dní mimo realitu, dvacátou už bere jako samozřejmost. Aby se nezbláznil, jeho duše i ego přijaly nové prostředí se vším, co se tam vyskytuje, až otupil a zabil v sobě emoce. Říká si: „Nějak to tady přežiju, a až se vrátím, budu zase normálně žít.“ Opak je pravdou, vše má uloženo v podvědomí a jeho budoucí život tím bude ovlivněn. Jenže válka je tak nějak omluvitelná, člověk tam nejde dobrovolně, a pokud ano, bojuje za ideály svobody, ač důvod konfliktu může být ve skutečnosti úplně jiný… Ale představte si, co se děje s mladým člověkem, který se dostane do styku se zločinem (pouliční život, party, gangy, podsvětí). Jako v případě vojáka nováčka je zděšen, jenže on má na rozdíl od něj možnost utéct. Pokud to neudělá, časem krade, loupí, vraždí, aniž by na tom shledával něco šikujícího, z čeho by nemohl spát.

 

Tyto dva extrémní případy nám demonstrují, jak může být naše duše znečištěna. V normálním životě válku nahrazuje společnost a prostředí, ve kterém se vyskytujeme a dobrovolně se podílíme na tom, co nám okolí denně předhazuje. Až to přijmeme jako vlastní styl života, podobně jako otrlého vojáka už nás jen tak nic nerozhodí. Prostě děláme špatné věci, protože je dělají všichni kolem nás, a tak to má asi být. Když tato fakta připustíte sami sobě, snadno svou duši očistíte a stanete se lepším člověkem. Individualitou, která nesplynula s davem, k ničemu se ovlivnit nenechá, nic proti jejímu přesvědčení ji nezláká. Budete mít své vlastní hodnoty a nikdo a nic je neovlivní.

 

Šťastnými se stanete, když vaše duše a rozum spolu budou v harmonii a souladu. Dejte své duši volnost, svobodu, šanci se projevit a ona se vám za to odvděčí takovým způsobem, že egoistický rozum nebude vůbec chápat, co se děje, protože bude zasypán štěstím. Abychom to dokázali, musíme umět duši naslouchat a hovořit s ní.

 

Zdroj: Simon Loyd, Indigový svět - Transformace kreativních myšlenek do reality podle kvantové fyziky


komentářů: 11         Komentáře (11)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
12
Lucifer * 29.05.2013, 20:21:01
mefistofele, o půl noci tu vyjde těžce uchopitelné leporelo, doufám, že nejen tebe zaujme. Úžasný

Lucifer
11
Lucifer * 29.05.2013, 14:39:53
[11] Tady je text s českým překladem

http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/fabian-lara/je-suis-malade-88025

Marie Rottrová místo toho, že je nemocná (je suis malade), zpívá, že to má tak ráda

http://www.youtube.com/watch?v=q4w9Asmm06Q

Úžasný

mefistofeles
10 Ložená červená sedma
mefistofeles * 29.05.2013, 14:01:49

Lara Fabian - Je Suis Malade:

http://youtu.be/uGthVEza97U


Lucifer
9
Lucifer * 29.05.2013, 00:52:34
Tak na to už nemohu než dát dobrou noc

http://www.youtube.com/watch?v=JXdoaQM6DFs

Ospalý

mefistofeles
8 Vždyť chcem jen žít (Závidím)


mefistofeles
5 Až kohout ďábly v nás umlčí

Lucifer
4
Lucifer * 29.05.2013, 00:35:12
Sluneční svit to nicméně nahradí

http://www.youtube.com/watch?v=TRNL3QOLT2Q

Mrkající

Lucifer
3
Lucifer * 29.05.2013, 00:30:53
Dominik mi zcela záhadně připomněl jednu do mé podvědomé mysli dávno zasutou písničku od Nazareth

http://www.youtube.com/watch?v=aQImz9-3Sdg

Lucifer
2 mefistofele
Lucifer * 29.05.2013, 00:23:38
Nevinný Úžasný

mefistofeles
1 Dominiku

«     1     »