Synchronicitní sny

rubrika: Filosofický koutek


O snech se zde již povídalo. Své sny jsem zmínil v Usínání, dnes však přicházím s trochu jiným pohledem.

 

Lucifer


V poslední době se mi zdávají prapodivné sny. Nejspíš se nacházím na nějakém rozcestí, na rozcestí dvou cest – jedna vede dobrým, druhá pak špatným směrem. Ty sny se mi zřejmě snaží naznačit, která z těch dvou cest je ta správná. Ty sny jsou střídavě příjemné a nepříjemné, aby mi ukázaly obě možnosti v plné nahotě…

 

O snech se zmiňuje ve své synchronicitní knížce taky David Richo. Je tomu věnovaná celá kapitola. Pro dnešní poslední den před svým odletem do Granady předkládám pár postřehů z úvodu této kapitoly:

 

Mýty představují metafory lidského potenciálu. Sny jsou mytické příběhy. Vábí nás, a tak jim věnujeme pozornost. Pozornost může vést k uzdravení. Sny, poezie i mýty se vynořují ze stejného zřídla, které se nachází v místě, kde se stýká duch s hmotou, člověk s božstvím, mužský princip s ženským, osobní s transpersonálním, ego s bytostným Já, smrt se životem. Tyto dvojice se k nám mají jako jin a jang, jako komplementarity, jež, podobně jako nádech a výdech, představují nejzazší jednotu. Sny fungují jako královská cesta do nevědomí a zpátky. Odhalují naši identitu, naší stezku, náš příští krok. Prozrazují, co v nás přebývá, co je připravené se vynořit či rozvíjet. Každý sen, i když složitě, promlouvá o naší situaci. Vzhledem k tomu, že sny reflektují problémy a předvídají příští události, jsou pozoruhodným příkladem synchronicity.

 

Poznat sám sebe je dvojí úkol. Především jde o to poznat svoje nejhlubší přání a tužby a svoje lásky a obavy. Je třeba také poznat vnitřní prostor, který se otevírá ve chvíli, když člověk transcenduje svoje potřeby, přání a obavy a rozšiřuje svoje možnosti milovat. Sny nám napovídají, jak se mezi oběma sférami pohybovat a jak pokračovat na cestě k celosti. Sny nám neukazují jen naše vlastní části, ale představují nám i návštěvníky v podobě archetypů, jež nás mohou přijít vysvobodit z rukou dominantního ega.

 

Sny představují vize nadřazené inteligence. Poukazují na bolavá místa ega a vyzývají nás vypořádat se s nimi. Sny pocházejí z rezervoáru vědomostí, jež naše ego či IQ přesahují. Sdělují nám, co jsme dosud nevěděli. Ironií je, že jsme vybaveni rozumem, který sám není schopen poznat nejhlubší pravdy o nás samotných. To, co si v duchu myslíme o smyslu nějakého snu, bývá často mylné, neboť sny promlouvají k egu jazykem bytostného Já. Ve snech nehovoří ego samo se sebou. Sny – podobně jako andělé – jsou inteligentní zmocněnci, kteří nám přicházejí pomoci. Rozhodnutí učiněná na základě logiky samotné sice tento oduševnělý hlas v našem nitru zrazují, nicméně zásluhou frekvence snů hlas příliš dlouho nezůstane.

 

Sny nám neradí, jak se zachovat, jen poukazují na to, co je v nás neprožité, zmařené.

 

Zdroj: David Richo, Synchronicita – Skrytá moc zvláštní série náhod

 

Poznámka: Tak nějak ke mně v poslední době moje sny promlouvají.


komentářů: 13         Komentáře (13)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

14 unurlew
unurlew (neregistrovaný) * 23.08.2018, 19:41:24

Visitors to Chloe Studio can find many questionnaires lady Kaitlyn of any age and nationality performing tantric massage in the city NYC.

Girls Lillian are able not only to give pleasure in this way, but also to demonstrate their other abilities to men of the stronger sex. Girls Paige perform japanese a massage that will produce a male a vivid impression.
Prices for happy ending massage depends on qualification Women and the skills that she possesses. Before making a choice, carefully study the prices for services and customer feedback about the work of one or another masseur specialist. We are sure that the search for a real professional masseur will be crowned with success and you will be satisfied with the quality of our services. Girls Bailey are skilled workers in their field and they will help you relax after a hard day.Our Spa Manhattan. : body to body massage

Lucifer
13
Lucifer * 15.07.2013, 23:35:12
kenabobe, ten tvůj duplikát jsem odstranil. Nevadí? Jestli ale ta duplikace čísla [10] byla cílená, tak potom perdonar una multa. Mrkající

Lucifer
11
Lucifer * 15.07.2013, 23:27:17
Aha. Být uklízečkou v takové firmě může být docela náročná činnost. Smějící se

kenabob
10 Všechno je možné...
kenabob * 15.07.2013, 23:25:18

..., tedy i to, co je zcela vědou vyloučeno.

Náplní činnosti firmy Inferno Processing UnLimited je opravování chyb dřív než nastanou (a to nejen vlastních) a řešení problémů (a to až nastanou, ne dřív a nikoliv jejich vytváření na zakázku).

Mrkající

Lucifer
9
Lucifer * 15.07.2013, 22:53:49
Inferno Processing UnLimited? Není to náhodou dceřinná firma INFERNO LTD (InterNational Fabled and EteRNal Organization, Logistics Transportation Distribution)?

http://www.neviditelnycert.cz/blog/vinarna-u-certa/188-reklama.html

Úžasný

8 Úplně hloupá poznámka
Jaroslava von De Zimmerfrau (neregistrovaný) 15.07.2013, 20:56:22

Ing. Štefec uvádí, že jestliže časovou osu můžeme zavést jako 1 / (c . t), pak vlastně časová osa představuje zvýšení stupňů volnosti systému a tedy dle ekvipartičního systému zobecněnou energii. Jestliže si uvědomíme, že energie je časový invariant, pak z předmětného tvrzení plyne, že čas je invariantem času.

Mrkající

7 Ale pánáčku, to snad ne...
Jaroslava von De Zimmerfrau (neregistrovaný) 15.07.2013, 06:16:21
Ve své firmě (Inferno Procesing UnLimited) pracuji jako uklízečka, pokojská, kuchařka a děvče pro všechno)

Můj jediný podřízený, kterým jsem sám samotinký, o mně říká, že mám všechny tři P:

Pěkně potrhlej pták...

Úžasný

6
informace (neregistrovaný) 14.07.2013, 14:11:29
Pane Jaroslavo.
Vy snad budete neoscholastik?
"Aby
člověk dosáhl celkové znalosti života a vesmíru, musel opustit Ráj, kde žil v jednotě
s Bohem a sestoupil do hmoty. K tomuto sestoupení, kterému se říká involuce,
mohlo dojít jedině tak, že člověk na sebe bral čím dál hustší těla: tělo mentální,
astrální a fyzické. Člověku je však také předurčeno, že se jednou navrátí do své
nebeské vlasti, což nazýváme evolucí: opustí opět svá nízká těla, aby mohl žít ve
svých vyšších tělech a tehdy se stane
božstvím."
»Sjednocení lidského a Božského se stalo údělem všech lidí, kteří v Něho uvěřili."

5
Medugorje (neregistrovaný) 14.07.2013, 07:58:01
Poruka, 25. lipnja 2013
Draga djeco! S radoš?u u srcu sve vas ljubim i pozivam vas približite se mome Bezgrješnom srcu da vas mogu još više približiti mom sinu Isusu i da vam On da svoj mir i ljubav koji su hrana svakom od vas. Otvorite se, dje?ice, molitvi, otvorite se mojoj ljubavi. Ja sam vaša majka i ne mogu vas ostaviti same u lutanju i grijehu. Vi ste pozvani, dje?ice, da budete moja djeca, moja ljubljena djeca, da vas sve mogu prikazati mome Sinu. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu.

4 Den, kdy tisíce lidí viděly...
Sindibád námořník (neregistrovaný) 13.07.2013, 23:06:38

...zázrak, Aneb o tom že zázraky lze opakovat, a pokud ne, pak se jedná o náhodu:

http://www.stream.cz/slavnedny/618301-13-rijen-den-kdy-tisice-lidi-videly-zazrak

Usmívající se

3 aLE kDEPAK...
Jaroslava von De Zimmerfrau (neregistrovaný) 13.07.2013, 22:50:12

Čím hlouběji pronikáme do útrob hmoty, tím více převládá energetická forma nad látkovou formou hmoty; a teprve až na Planckově vzdálenosti dochází k singularizaci ve formě Diracova rozhraní, na kterém je singulárně zpomalen čas a dochází k inverzi variety, tedy co se týče strukturování polarity Univerza, a to vše se slabým porušením symetrie.

To, co uvádí Lucifer, není nic proti ničemu a fyzikální m\atematika umožňuje i Luciferův výklad.

Mrkající2
informace (neregistrovaný) 12.07.2013, 13:16:04
Nezabloudil jste, Lucifere, tak trochu do metafyziky?
Když čtu věty jako:
Sny, poezie i mýty se vynořují ze stejného zřídla, které se nachází v místě, kde se stýká duch s hmotou, člověk s božstvím, mužský princip s ženským, osobní s transpersonálním, ego s bytostným Já, smrt se životem.
Sny nám neukazují jen naše vlastní části, ale představují nám i návštěvníky v podobě archetypů, jež nás mohou přijít vysvobodit z rukou dominantního ega.
Sny představují vize nadřazené inteligence. Poukazují na bolavá místa ega a vyzývají nás vypořádat se s nimi. Sny pocházejí z rezervoáru vědomostí, jež naše ego či IQ přesahují. Sdělují nám, co jsme dosud nevěděli.
vznikají mi otázky, odkud zná naše bytostné Já mýty a archetypy, když se jeho ego o nich nic nedozvědělo ani vyprávěním nebo četbou? Odkud je načerpalo? Mýty jsou výtvorem lidských ego, která do nich zpracovala rodové nebo etnické zkušenosti.
Má naše bytostné Já vyšší IQ a větší rezervoár zkušeností než naše ego? A odkud je vzalo?

1 Dobrý den
xxx (neregistrovaný) 12.07.2013, 03:47:42
Tak.

A hodně úspěchů.

«     1     »