Myšlenky jsou jako malé děti

rubrika: Pel-mel


Dokončení pohádky o Děsivěnce mě natolik vyčerpalo, že jsem se pokusil ve své knižní sbírce vyhledat nějaké uklidnění, odpočinutí a dobití svých energetických duševních zdrojů - a do oka mi padla knížka Pět Tibeťanů... od Arnolda H. Lanze, z níž jsem před nějakým časem na NČ dodal tři příspěvky: Dlouhá léta bez potíží a nemocí, Nedoporučované potraviny a Emocionální zahrada. Pokud si kliknete na ten třetí, tak vám hned v perexu jistě neujde, že zcela stejně jsem k němu došel, jak docházím teď k tomu čtvrtému. A ještě poznámka k Děsivěnce: Napsal jsem ji už den předtím v kavárně Satori. Její konec byl však takový neurčitý, takže jsem ho den poté začal vylepšovat. Nejdříve mě napadaly velmi děsivé konce, ale nakonec jsem se slitoval a přivolal Neděsivěnku. A teď k těm myšlenkám:

Lucifer


Myšlenky lze srovnat s nejrůznějšími obrazy, např.

 

- s vodou: rozšiřuje se a teče tam, kde má volný prostor. Rychle se rozlévá, vyplňuje prohlubně, tvoří kaluže a je tak dlouho v pohybu, dokud má volný prostor nebo dokud nenarazí na nějakou překážku, kterou pomalu podemílá.

- se štěňaty: sledují každou stopu, větří a čenichají tu i onde, jsou neklidná, běhají bez cíle sem a tam.

- s malými dětmi: jsou hravé, nechávají se rozptylovat nebo se soustředí na věci, které se nám zdají bezvýznamné.

- se slepicemi nebo kachnami: běhají a batolí se. Přitom bez přestání kdákají a kejhají.

 

Všechna tato srovnání zřetelně ukazují, že myšlenky nesledují nějaký jasný cíl. Proto je musíme vzít láskyplně za ruku a vést tak, jako to děláme s dětmi. Velká část našeho života se odehrává v denním vědomí, tzn. v porozumění vlastního Já. Sídlí v mozku a řídí naši vůli. Nad denním vědomím se nachází vyšší vědomí, udržující spojení s nadřazenou mocí. Jestliže ji uznáme a přijmeme, stává se řídící silou, orientační hvězdou, pomocí, strážným andělem, moudrostí, intuicí a Vyšším Já. Pod prahem vědomí se nachází podvědomí, které není našemu rozumu volně přístupné. Obsahuje Já, vlastní jádro bytosti. Podvědomí je lehkověrné a naivní jako dítě a bezstarostně přijímá všechno, co přijde. Nerozlišuje mezi dobrem a zlem, nezná žádný racionální filtr.

Úkolem denního vědomí je řídit podvědomí tak, aby z nejhlubšího nitra nahoru vystupovaly pocity a myšlenky, které bychom rádi prožili. A tak se dostáváme k Hippokratově výzvě, abychom se učili ovládat své emoce, jakož i ke staré známé skutečnosti, že všichni raději prožíváme radost než zlost, starosti, smutek či nenávist.

"Není to nudné?" ptá se Sandra. "Tedy každý den rajská idyla. To by se mohlo stát dost jednotvárným."
"Já osobně jsem zatím nikdy nepovažoval radost ze života za nudnou. Ale podívejme se, co se děje, když jsme a zůstáváme obětí svých emocí, Všichni jistě známe stav zamilovaného mladíka. Co se s ním děje? Místo aby intenzivně prožíval svou lásku a radoval se z ní, ztratí hlavu a chová se jako pitomec. Nebo si vezměme hluboce truchlícího člověka. Každý má někdy právo na smutek, ale po nějaké době je třeba se vrátit do života. Jiného muže zase opustila manželka. Jeho emoce kolísají mezi zlostí, sebelítostí, pocitem opuštěnosti, komplexy méněcennosti, depresemi, nenávistí ke všem ženám a touhou po pomstě vůči manželce. Každý měsíc, když musí platit alimenty, se znovu prolomí stavidla bezbřehé sebelítosti a černých myšlenek na pomstu."


My všichni máme možnost si vybrat. Buď se dobrovolně vydat svým myšlenkám, citům a okolním vlivům, nebo vzít otěže do vlastních rukou. Teď bychom si za tímto účelem mohli udělat malý test: přemýšlejte, co vám jako první přišlo na mysl dnes ráno při vstávání. Byla to radost (svítí slunce), starost (finanční potíže), nenávist (na nadřízeného, partnera), smutek (nad zesnulým přítelem), znechucení ("Život stejně nemá žádný smysl!"), plnění povinností ("Každý den stejná otročina!"), sebelítost ("Já chudák, proč musím chodit do práce, proč jsem se nenarodil bohatý?").

Vše výše uvedené jsem přetlumočil z perexu jmenované knížky. Musím říct, že mě to velmi uklidnilo a energeticky dobilo. A co na to říkáte vy?

Já se ještě vrátím k tomu rannímu vstávání. Nic z toho, co uvádí Lanz, mě ráno nenapadá ani omylem. Téměř pokaždé, když se vzbudím a vycítím neodkladnost opustit svět svého snu, tak první, co mě napadá, je "...píp..., už zase musím vstávat?" Nakonec se s touto nepříjemnou nutností nějak smířím a s nepřeslechnutelným hekáním svůj sen poněkud mátožně a vrávoravě opustím. Jdu si sednout k televizi, kde si pustím teletext na ČT1, abych se upravil do aktuálního obrazu, tj. co se vlastně děje, jaké bude počasí atd., přitáhnu si k svému vidoucímu zraku mobil, abych zkontroloval, jaká bije na NČ, dám si jednu klasickou tabákovou trubičku, a netrvá dlouho, než se zcela vybarvím a opět začínám mít chuť do života. Poté se odbatolím do koupelny, kde se osprchuji, a když ji opouštím, jsem už tak nabitej, že se těším, co zajímavého dneska zase prožiju. Někdy si i zacvičím, pozřu snídani, oťukám NČ přes kabelové připojení a radostně vyrazím k dalšímu ukojení svých duševních a někdy i fyzických potřeb.


komentářů: 11         Komentáře (11)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
11
Lucifer * 17.08.2012, 14:29:47
[9] Jsem rád, že se to vysvětlilo. S interpretací zmíněného komentáře jsem měl trochu problém, ale to se ve virtuálnu běžně stává. Úžasný

Wai
10
Wai * 17.08.2012, 14:21:34
..omlouvám se za hrubku, popil jsem něco vínka a íčka jsem zapoměl řešit..
Nerozhodný

Wai
9
Wai * 17.08.2012, 14:11:30
Axina: nebyla míněna cenzura tohoto blogu ale obecně cenzura "s hůry" jelikož jsem ve svém prvním komentáři k článku http://www.neviditelnycert.cz/blog/pel-mel/997-iluminati-ii.html#komentar uvedl odkaz na web s poněkud netradičními názory a on v současné době nefunguje, tedy zřejmě je blokován v DNS serverech. Zajímavé je, že obsah tohoto webu je stále vygooglovatelný, ale server nefunguje. Téma odkazu je zřejmé z názvu linku. Nicméně lze na webu stáhnout přepis celého dialogu z klipu v angličtině. To se jim ještě nepovedlo zablokovat.
V dalších komentářích jsme pak diskutovaly, jakou aktivitu odkaz vyvolal za louží i za kanálem Usmívající se

Astra
8
Astra * 17.08.2012, 11:48:04
Tahle rubrika se jmenuje pel-mel. Takže se tu dá semlít všechno Nerozhodný
Waji, E kniha je jistě pěkná, ale kniha v ruce, listování stránkami, to nenahradí nic. I pohled do knihovny, kde kniha je, potěší.

Takže bych se znovu přimlouvala zcela staromilsky, Lucifere, když vydat, tak knihu se vším všudy!Ani to dnes už není žádný velký problém. Nebuď nesmělý, z toho nic nekouká. S nesmělostí nikdy neprorazíš. Buď dravec! S vyplazeným jazykem

Axina
7
Axina * 17.08.2012, 11:24:57
Trochu jsme si udělali u tohoto článku Čertí poklábosení. Nevadí. Není to poprvé ani naposledy. Wai, četl jste v ČPK Luciferův komentář [5263]? Nejen Astru, i mne zajímá vaše odpověď.

Lucifer
6
Lucifer * 17.08.2012, 11:16:24
[1], [4]: Něco takového mě už napadlo před pár lety, jsem však nesmělý, ale léčím se Úžasný

[5] E-kniha je zajímavý podnět. O elektronických knihách vím, některé jsem si už stáhl, ale že bych mohl v téhle podobě vydat svoji knihu, to mě fakt ještě nenapadlo.

Wai
5
Wai * 17.08.2012, 10:54:21
Zdravím ve spolek. Článek s mi líbí a je hluboce pravdivý. Připomělo mi to jednu rozečtenou knihu, která se jmenuje Klíč mistrů a je od Charles F. Haanela. Je to takové těžší čtení, ale vzhledem k tomu, že jí autor vydal v roce 1912 tak je to pochopitlné. Svět se dostl dál a užívá se nejen nová terminologie, ale i vědecké objevy a důkazy, které celé téma staví do nového světla.

Já jsem vtával ve 2:30, protože jsem absolvoval jeden on-line webinář. Autorka žije za louží a tak ten velký časový posun. Ozvalo se mi tedy píp a první myšlenka byla "už to bude, nesmíš to zaspat" Usmívající se
No a povedlo se, nezaspal jsem Usmívající se
Musel jsem to ale vynahradit šlofíčkem od 6:00 do 8:00, ale to bylo víeméně příjemné.

Každý má své ranní rituály a je dobře, že je máme, protože hned ráno nemusíme moc přmýšlet a rozjedeme den naším obvyklým ritálem. Já jich mám hned několik variant dle povahy dne a dle předchozího dění.

Pokud se týká vydávání knih, tak bych oporučil vydat to jako E-knihu. Dá se to stihnout velmi rychle a levně. Sám sobě je člověk vydavatelem a systémy zabezpečení jsou na takové úrovni, že se celý tento trh úspěšně rozíjí. Například e-book můžete pořídit i na Alze. Jen to věnování by tam muselo být již "vpraveno" Usmívající se

Úžasný

Axina
4
Axina * 17.08.2012, 09:57:19
Jen jsem tak zběžně prošla rubriku Pohádky a vypadá to, že Lucifer už jich napsal 36! Myslím, že by měly projít nějakou "supervizí" - pečlivě je pročíst, místy třeba něco malinko přeformulovat (to musí udělat sám autor) a pak by klidně mohly být nabídnuty k vydání. Bylo by hezké setkat se s Luciferovou sbírkou na pultech knihkupectví.
Taky bych prosila jeden výtisk s věnováním Mrkající

EvaO
3
EvaO * 17.08.2012, 09:47:33
Mám ranní postup téměř shodný s Axinou:
1. Co je za den - na rozdíl od ní sice nemusím do práce, ale musím mít promyšlen denní plán, protože furt se něco děje, takže stereotyp určitě nehrozí.
2. Takže denní plán
3. Do ruky ipad a dění na NČ + portály s počasím + Seznam ( co je nového) + případně obsah dalšího dílu Sultána (vím kde to hledat)
4. Cvičím skoro každý den
5. Všechno porovnat, zalít kytky, nějaká ta ranní hygiena
6. Snídaně - já tomu říkám švédský stůl, prakticky je to CLD (co lednice dá). Přema chystá ranní nápoj: trochu capuccina (takového obyčejného), lžička CARO, zalít vodou do půlky, dolít mlékem. Obvykle malá buchtová tečka, zvlášť když se nám dostane v této roční době nějakého ovoce. Teď máme na skladě jablka.
A pak už se jede podle namysleného den. plánu vč. vaření. Ani dnes se nebudu nudit, už musím vyrazit . Tak zatím čau !

Axina
2
Axina * 17.08.2012, 09:00:47
Já prakticky každý den ráno při procesu probouzení řeším otázku, co je za den, není-li náhodou víkend, že bych nemusela vstávat Usmívající se
Hned po té, co si to uvědomím, řeším, co musím ten den zcela určitě udělat.
Pobavilo mne, jak Lucifer NĚKDY si zacvičí, pozře snídani a oťuká NČ. Já si NIKDY nezacvičím, ale VŽDYCKY pozřu snídani a VŽDYCKY pročtu aktuální dění na NČ. Snídaně nedělám nijak velké - 2 krajíčky chleba nebo 3 půlky rohlíku, ale chutně obložené. K tomu káva. Střídám instantní nescafe, mocca, překapávanou a 3 v 1. Ty první tři vždycky se smetanou. Vůně kávy mne pozitivně nalaďuje a smiřuje s denními povinnostmi. Vůně kávy je vůně domova. Pocit, že buď je všechno dobré, nebo se brzy v dobré obrátí.

Astra
1
Astra * 17.08.2012, 06:39:38
Co ráno mně přišlo na mysl? Vždycky vstávám s nějakou větou na rtech. Dnes to byla věta kupodivu optimistická - vzhůru do nových dobrodružství. Mrkající A hned nato jsem si - nevím proč - vzpomněla na Děsivěnku. (Pozorný čtenář si to dá jistě snadno dohromady). A napadlo mě, Lucifere, toto: kolik už jsi napsal pohádek? Řekněme patnáct? A nikdy ti ještě nepřišlo na mysl, že bys je mohl a měl vydat? Představ si - dobrý ilustrátor je vyšňoří krásnými obrázky, ty vymyslíš poutavý titul, najdeš vydavatele a pustíš do světa svoje perličky.To by tě netěšilo? Ekonomické problémy kolem toho neřeším, protože je neznám, ale snad to není nic tak děsivěnkového.
Svět by měl o krásnou knížku víc a spousta lidí větší radost ze života. Takže prosím potom o jeden exeplář s věnováním. Ahoj

«     1     »