Islám

rubrika: Pel-mel


Vyhrabal jsem ve svém archivu jeden starší text, druhdy uveřejněný na starém Psovi. Je to evidentní provokačka, což jest mi začasté rádo činiti a čehož jest občas zapotřebí jako praseti drbání devil

 

Lucifer


Předem musím prohlásit, že jsem byl vychován v jednoznačně ateistickém duchu a že je mi Islám cizí stejně jako třeba marxismusleninismus nebo konzumní idiotismus. Ba co víc, praktiky islámských fundamentalistů, šarija a každodenní multiplikativní mlácení hlavou o zem jsou mi odporné jako tejden neprané ponožky. Přesto. -

 

Přesto a právě proto považuji za nesmyslné pohlížet na budoucí rozvoj lidstva prizmatem svého nechutenství vůči tomu či onomu blábolismu, popřípadě a nedejbože falešného idealismu či samoúčelného altruismu. Studovat přírodní systémy má smysl pouze tehdy, pokud jsme schopni odhodit byť sebenepatrný fundament svého lidství. Přírodě je do našich metafyzických úzkostí prd. Objektivní pohled na přírodní dění vyžaduje oprostit se od všeho filosofického, náboženského, ženského či mužského, zkrátka jakéhokoli subjektivně determinovaného ideologismu.

 

Ve světle tohoto gnostického pragmatismu mi tudíž nezbývá než konstatovat, že Islám je momentálně nejživotaschopnějším a nejperspektivnějším společensko politickým systémem, který nás může vyvést z aktuální civilizační krize.

 

Pokud se vám můj závěr nelíbí, uveďte dobré důvody, proč by tomu tak nemělo být. Já zatím žádné nevidím. A pokud se nemýlím, mocní tohoto světa s tím tak nějak, zdá se, počítají. Konečně konverze mocných tohoto světa z jednoho náboženství na jiné není ničím novým. I kozel snadno konvertuje na zahradníka, když pochopí, že to znamená víc mrkve.

V čem je tedy ten Islám tak perspektivní? Předně, nemyslím, že půjde o Islám fundamentalistický - tihle krvežízniví fundamentalisti jsou jako Jakobíni - jako beranidlo, které má prorazit cestu. V závětří se mezitím tvoří mnohem modernější Islám. Takže zapoměnte na sebevražedné magory, uřezané hlavy a ukamenované slečny...

 

Narozdíl od skomírajícího a zkorumpovaného křesťanství je Islám schopen znovu nastolit morální imperativ. Zkrotit zdivočelou lůzu a usměrnit paranoidní konzumerismus.

 

Ještě jednou podotýkám, že mi se tahle perspektiva ani za mák nelíbí - nicméně faktem je, že když nepomůže cukr, zbývá bič.

 

Onen moderní teologický řád si představuji takto: každému podle jeho mentální vyspělosti. Primitivovi jednoduché náboženství s varovným prstem Všemohoucího, vzdělanějšímu a kultivovanějšímu abstraktní podobu téhož - a na nejvyšším stupni pak kastu Vědoucích či Vidících, kteří nepotřebují berličku a jsou schopni při zachování všech morálních imperativů pohlédnout do bezbřehé propasti všehomíra. Ano, mám na mysli kastovní hierarchii.

 

Ve skutečnosti to není nic nového a všechny dosavadní teologie takto fungovaly a fungují. Doufám, že vás to nepřekvapilo. - Jde jenom o to najít tu, která se dokáže vyrovnat se současností nejefektivněji.

 

Salámanalejmirum.


komentářů: 7         Komentáře (7)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

7
Miloš (neregistrovaný) 03.05.2010, 21:16:56
Zrovna dnes jsem si vzpomněl, že jsem několik dnů sem nenakoukl. Vždy jsem obdivoval hloubku Luciferových myšlenek a jeho rozhled a totéž u jeho přátel na tomto fóru, o tolik pater převyšujícím většinu toho, co je vidět jinde. Doufám, že léčení bude mít zdárný a rychlý průběh a držím palce.

6
Zuzana (neregistrovaný) 03.05.2010, 14:39:18
Zadne nove zpravy nejsou, ale snad nejvic byste Luciferovi a jeho blogu pomohli klikanim a diskutovanim tady. Clanky sice muze posilat jen provozovatel, ale udrzovat zdejsi zivot aspon diskusemi by mozna pomohlo.
Opravuji slovo skorpeni za skladleni, chtela jsem pouzit Milduv obrat a popletla jsem to.
Kazdopadne drzte palce.

5
Honza (neregistrovaný) 03.05.2010, 10:05:07
Mně nezbejvá než se rozplakat, jak je mym zvykem, a držet mu palce. Protože Lucíka mam fakt moc rád. Ale jako vopravdu. Je to dobrej hoch a je mi líto, že ho něco bolelo a nebolí ale bude bolet a vůbec se mi to nelíbí. Budu na něho myslet. Škorpioni na jedný lodi. Jak jinak. Kurva, zasranej život. Teď dejcháme pro Luciáše.

4
Zuzana (neregistrovaný) 02.05.2010, 20:20:50
Lucifer je uz od utery od 11.30 udrzovan v umelem spanku, cekame na dalsi zpravy. Jakekoliv skorpeni jde stranou, situace je fakt hodne, hodne vazna. :( Pridruzila se sepse ( v pripadech jako je jeho je to dost caste) a v lepsim pripade a dle zprav, ktere tady za oceanem mame, to bude trvat dlouho.

3 Tak tak, nevíme ani dne, ani hodiny
Mgr.Milda (neregistrovaný) 02.05.2010, 20:04:17
jenom nám zbývá doufat, že i tuto zkoušku překoná a vrátí se v plné síle.Občas jsme se poškádlili, ale moc by nám tu chyběl, lidi, dělejte něco! Doufám, že má spolehlivé ošetřovatele, přeji jim hodně štěstí s tímto pacientem!

2
Zuzana (neregistrovaný) 02.05.2010, 15:37:47
Na zadost Luciferovy rodiny oznamujeme vsem priznivcum a ctenarum tohoto blogu, ze Lucifer utrpel vazny uraz, je v nemocnicnim osetreni a nemuze tedy v soucasne dobe blog udrzovat.

Zuzana s rodinou

1
Honza (neregistrovaný) 27.04.2010, 00:56:15
smysl článku a obsah sdělení je ten, že autor je škarohlíd a rád tlachá. Jest mu nadržováno, ovšem ...
Luci, je to celý kravina ... morální imperativ bude ten, že až si vyholíš lebku a budeš si hrát na Budhu, dostaneš stovku na den, ale klíče mam já, pokud budeš zdravit Salaam Alejkum, tak těma klíčema dostaneš.

«     1     »