Beatles dost neobvykle

rubrika: Pel-mel


Příští týden bude v liverpoolské galerii 'Victoria Gallery & Museum' otevřena výstava The Beatles z doby, kdy se skupina formovala.

 

Zuzana


astrid.jpg

Astrid Kirchherr
Autoportrét

Bude tam vystaveno asi 70 vzácných, neobvyklých fotografií, včetně portrétů Johna Lennona, Paula MacCartneyho, George Harrisona, původního bubeníka Pete Besta a pátého Beatle Stuarta Sutcliffea - původního hráče na basu - z doby, kdy jejich kariéra začínala. Fotografie pořídila Astrid Kirchherr, která se narodila v Německu. Kirchherr se seznámila se s Beatles v Hamburku na začátku šedesátých let. Měla známost se Sutcliffem, jenž ze skupiny pak odešel za uměleckou kariérou. Pár se zasnoubil krátce před jeho tragickou smrtí (krvácení do mozku).

 

Kirchherr je potěšena, že má příležitost vrátit se do Liverpoolu a vystavit své fotografie v též galerii, kde se před rokem (2009) konala výstava umělecké práce Stuarta Sutcliffa (Victoria Gallery & Museum). Výstava bude zahrnovat vzácné fotografie Beatles na dovolené v Tenerife a obrázky dětí, hrajících si na ulicích Liverpoolu z r.1964, kdy Kirchherr byla v Anglii se skupinou během filmování A Hard Day's Night. Budou tam taky portréty klíčových postav šedesátých let Rory Storma, Gibsona Kempa a Klause Voormana.

 

Exhibice bude otevřena publiku 25. srpna 2010 a bude trvat do 30. ledna 2011. Je zadax a otevřena od úterka do soboty od desíti dopoledne do pěti odpoledne. Takže půjdete-li kolem, stavte se. :) Ostatní si mohou prohlédnout některé obrázky zde:

 

Unseen photos of The Beatles go on show


komentářů: 1         Komentáře (1)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

1
Honza (neregistrovaný) 22.08.2010, 01:14:08
kdo má rád Beatles, doporučuju Tim Hill - The Beatles Then there Was Music (obrázky a kecy), jinak The Beatles Complete Northern Songs Ttd. (černý desky, noty, partitury, texty)

«     1     »