Zima nezima

rubrika: Pel-mel


Zima k nám tuto zimu ještě nedorazila. Těch pár dní, kdy teploty klesly pár stupňů pod nulu Celsiovy stupnice, nelze ani v návalu velkodušnosti za skutečné zimní dny považovat. Astronomický zimní čas se překulil do druhé půli a naděje, že nás zima v tuhle roční dobu ještě oblaží, taje jako hrouda sněhu na rozpálené pánvi.

 

Lucifer


V našich klimatických podmínkách je běžné, že zima je přerušována teplými vlnami, kdy dochází k takzvané oblevě. Hromady sněhu se zmenšují až do chvíle, než přijde studená či přímo mrazivá vlna, kdy se opět začnou zvětšovat. Tenhle stav však tady není, zima nezakořenila, sníh téměř vůbec není, jen něco málo a povětšinou ještě umělého v horských oblastech – není zkrátka nic takového, co by mohlo přivítat běžnou zimní oblevu. Situace připomíná předjaří či jaro, kdy se příroda probouzí a občas zachumelí, něco jako opak oblevy. Jenže předjaří natožpak jaro tu ještě není, je tady zcela bezprizorní nezima. Předjaří se však už začíná blížit mílovými kroky a šance, že se zimě ještě podaří zakořenit, tají jako hrouda sněhu na čím dál tím více sluncem prozářených stráních.

 

Pod tíhou tohoto rmutného faktu jsem v návalu bezzákluzové sentimentality sepsal v kavárně Satori v pozdním pondělním večerním čase krátké zamyšlení. Použil jsem něco jako automatické psaní, jež mělo na startovní čáře aktuální zimu nezimu, načež pak doputovalo k něčemu mnohem obecnějšímu. To, k čemu doputovalo, bylo nejspíš iniciováno mým posledním víkendovým zážitkem z mé nedaleké nákupní galerie, jenž samozřejmě není originální stejně jako výsledek automatického psaní. Potřeboval jsem v té nákupní galerii objevit obchod s obuví, takže jsem ji celou obkroužil, poněvadž mi v daném okamžiku tak nějak vypadlo z paměti, že se ten obchod nachází přímo před hlavním stadionem onoho pastviště, tam, kde jsem si už jednu obuv zakoupil. Jak jsem tak surfoval po nákupní galerii a kontroloval všechna konzumní zařízení, místo obuvi jsem spatřil dětské hřiště, na němž děti absolvovaly všechno možné z toho, co děti dříve absolvovaly na přirozených dětských hřištích. Uvědomil jsem si, že vše, co se dříve dělo venku, se teď odehrává pod jednou střechou, uvnitř konzumního pastviště.

 

Zde je ta krátká úvaha:

 

V hromadných sdělovacích prostředcích jsem zaznamenal informaci, že houfy českých vyznavačů zimních sportů vyrazily do Alp, aby si tam užily jarní prázdniny, jež jako obvykle začínají někdy na počátku druhé poloviny zimy. V jednom přímořském letovisku u Černého moře se mezitím konají zimní olympijské hry. V Tokiu mezitím zaznamenali největší sněhovou bouři za posledních několik desítek let, zatímco v Čechách, na Moravě a ve Slezsku se zdá, že zima se tuto zimu nedostaví. Časem se zde možná nedostaví žádné z ročních období, jen tak zcela bezprizorně se bude zkracovat a prodlužovat denní svit, noční tma ho bude následovat v opačném pořadí. Jarní prázdniny, stejně jako letní či zimní, budou vyhlašovány podle potřeby kdykoli, popřípadě nikdy, protože se to všechno slije do jedné prázdninové mlhy.

 

Co nám tady zůstane, budou čím dál tím větší a širší rodné konzumní pastviště, nákupní galerie, v nichž si budeme moci vše, co venku zmizelo, vychutnávat v profesionálně aranžované reprodukci, jež bude mít tu výhodu, že nikdy nezmizí, že se bude opakovat furt dokola a přesně tak, jak si to budeme přát. Časem i to se stane archaickým přežitkem – koneckonců, proč se pořád přemísťovat, byť jen na nejbližší konzumní pastviště, když můžeme zůstat stále na stejném místě a vše, po čem s narůstající vehemencí toužíme, nám bude pomocí dronů servírováno prostřednictvím virtuální reality.

 

To je jistě velmi dobrá zpráva pro okolní přírodu, která se může začít vracet ke svým kořenům. Jednoho dne ty kořeny těmi virtuálními konzumními krabicemi prorostou a planeta Země si na nějaký čas oddechne, alespoň do té doby, než se na ní zase objeví nějaký stupidně sebestředný a od přírodní reality deprivantně odpojený parazit.

 

Konec úvahy z pondělního Satori.

 

Co k tomu ještě dodat? Snad už jenom psy pana Pavlova.

 


komentářů: 31         Komentáře (31)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

33 Neviditelní černí cikáni
mefi (neregistrovaný) 12.02.2014, 23:42:57

Davorka Dasha Bosnic - Chako po chako

http://youtu.be/4m8CLUQ1UnY

Ospalý

32 Dokončení A jejej!
mefi (neregistrovaný) 12.02.2014, 23:29:09

Někdo nám tady nechal nápověd!

A tak si říkám, Bůh, Vyšší moc, Vyšší princip, Alláh, a další jmenné vyjádření Vyšší moci jsou nejen fyziky, ale i básníky (Vidím to na dva páry anti-osobností, s jedním dítětem a jedním antidítětem) - 6.

Jestli jste dočetli až sem, pak Vám gratuluji. Když už jsme měli ty Vánoce, proč bychom si jako blbý vtip nenadělili prvních aprílů třeba na dvanáctého února.

A jejej!

S vyplazeným jazykem

(reklama)

Geislerová, Vetchý - Zkouška šatů

http://youtu.be/ux1neMMvF2k#aid=P-sB-M8fZXA

Mrkající

31 A jejej!
mefi (neregistrovaný) 12.02.2014, 23:20:52
Krásných dnů.

Kdys jsem Vám psal o číslech a jejich vyjádření v Jsoucnu. Hledal jsem jakýs takýs vztah k ciferníku hodin.

Stále si říkám, Vyšší moc nám tady zanechala (možná, že nejen nám určitých nápověd).

Proč je asi nabíledni. Pokud je stvoření světa spojeno s porušením kauzality,

pak sama Vyšší moc zapomněla, jak vlastně svět potažmo sama sebe stvořila.

Pan Leibnitz, možná, že jako projekce Vyšší moci, kdes prohlásil:

"Čísla jsou Boha, to ostatní je výmysl lidský!"

Ony ani ty hodiny, pokud zkoumáme na jejich zrcadlovém obrazu (nebo pokud

zkoumáme je pohledem tzv. z druhé strany) poskytují určité nápovědy, tedy co se symetrie a respektive jejich zachování týče.

Je si při pohledu na ciferník třeba uvědomit, jak je to vlastně se směrem otáčení (znaménko). Tu nosím dříví do lesů.

Doma máme na stěně hodin, které bývaly na nádražích: Dva strojky, dva ciferníky s ručičkami otočené o stoosmdesát stupňů, a vše to k sobě spojené čímsi.

Kdy jsem tak projevil zájem o znaménka hmotnosti antihmoty. Jsem rád, že se měřením v Cernu potvrzuje, že hmota a i antihmota padají v gravitačním poli stejným směrem. V opačném případě by se svět a antisvět působením svých
gravitačních polí odfoukli, a to by tedy pak byl problém pro fyziku více než schizofrenický, asi možná dost těžko řešitelný.

Úžasný


Tady docházíme, pokud je budeme považovat za základní kameny k číslu dvanáct a

dvacetčtyři, den a noc, svět a antisvět, prostě řečeno duality.Pokud budu za reprezentaci světa, respektive osy považovat kvaternion, kde

reálná složka představuje čas, a tři imaginární směry k sobě kolmé trojitost

osy, například x, pak mám-li v našem světě na sebe tři kolmé osy x1, x2, x3 -

dostávám se k číslu 12.Dva antisvěty spojené dvěma tunely (vykřičník a středník-grafická spodoba

negace) – Diracovo rozhraní.A tu se dostávám nejen k číslu 24, ale pokud sčítám hrušky s jablky pak k

číslu 26 (což je dvakrát třináct), ale i základ soustavy mayské.Jestli se nemýlím, pak šestadvacetirozměrný prostor, ve kterém se už daří

teoriím pokoušejícím o sjednocení.To co tady vkládám bílými literami na černý papír (vim v konsoli) je jen

jakýmsi vyjádřením básnicko-fyzikálního Jsoucna:Někdo nám tady nechal nápověd!A tak si říkám, Bůh, Vyšší moc, Vyšší princip, Alláh, a další jmenné vyjádření

Vyšší moci jsou nejen fyziky, ale i b

30 Proč jsem tak chudý?

29 Ano, Empatie i Snatam Kaur
mefi (neregistrovaný) 12.02.2014, 19:46:08

Tuto muzikální lahůdku jsem prvně objevil na NČ...

Ale níže uvedenou kapelu jsem objevil prvně také díky odkazu Světlonošově (Více očí více slyší, více uší...)


Five Horse Johnson - The No. 6 Dance

http://www.youtube.com/watch?v=VSmTLEPmii4&list=RDCbSAGIv3JZg&feature=share&index=18

Mrkající


28
Anna Kopecký (neregistrovaný) 12.02.2014, 18:04:39
Zimanezima, souhlasím, že hypermegasupropchody jsou vopruz a chodím tam jenom výjimečně. Hypermegasupr zapadají do dnešního světa blýskavých tretek. Hlavním cílem systému je zlákat lidi ke konzumování, k tomu slouží hysterická reklama, kejhající čtyřiadvacet hodin denně, že tuhle a tamto si prostě musíme koupit a užít si to a být in a svět je hepy a kdo tenhle konzumní dyznylend nesdílí, je přinejmenším divnej.
Politika, sport, veřejný prostor, řeč ajiné jsou podřízeny imperativu oběhu peněz. To je bezdebaty napalici. Naštěstí to můžu celkem úspěšně ignorovat. Ale je mi upřímně líto všech za tím účelem vybetonovaných palouků, luk a hájů, přírody zpotvořené do megaparkovišť a příjezdových dálnic.

http://www.youtube.com/watch?v=Z6IdKmdkVOA#t=11

Lucifer
27
Lucifer * 12.02.2014, 17:04:03
Moje jasnozřivost je nade vší (ne bleší) pochybnost. Mimochodem, mefi je něco jako můj stín, často mé oblíbené hudební zdroje sem opětovně vrací. Není vyloučeno, že odkoukal i Snatam Kaur. Mrkající

Axina
26 Snatam Kaur
Axina * 12.02.2014, 16:58:13
Ne ze všech hudebních odkazů, které sem mefi dává, jsem nadšená. Ovšem jedno mu musím přiznat: Díky němu jsem objevila Snatam Kaur. Báječně se při tom relaxuje, ale i pracuje na PC (pokud jde o rutinní práci, na vývoj nových funkcí potřebuji spíš ticho). Často navečer (zvlášť kolem Vánoc to bylo příjemné) zapálím vonnou čajovou svíčku v solné lampičce a pustím si Snatam Kaur...
Třeba tuhle:
http://www.youtube.com/watch?v=4gwrfAHaEBQ

Tip: zkuste úsek od 0:36 do 0:59

Poznámka: Chtěla jsem opravit chybku v textu a tak jsem svůj komentář smazala. Lucifer teď vypadá jasnozřivě Usmívající se

Lucifer
25
Lucifer * 12.02.2014, 16:55:14
Snatam Kaur je tady už od samotných počátků

http://www.neviditelnycert.cz/blog/vinarna-u-certa/90-ong-namo.html

Úžasný


rezy
21
rezy 12.02.2014, 13:02:13
K té poslední větě mě napadla Čokova slova
Pražákům tem je tu hej, ty nikam nezablouděj! S vyplazeným jazykem

Lucifer
20
Lucifer * 12.02.2014, 12:44:02
Ještě jsem zapomněl dodat, že české malé krámky do jisté míry nahradily farmářské trhy, kde své zboží Pražákům nabízejí právě ti konzumní pastviště odmítnuvší venkované. Zpravidla jednou týdně na určitém místě. Shodou okolností se odehrávají ve dvou různých dnech jak v mém bydlišti, tak nedaleko mého pracoviště.

Lucifer
19
Lucifer * 12.02.2014, 12:25:11
Já vám oběma věřím, taky jsem si něčeho takového všiml, z návštěv Galerie Butovice však na mě někdy padá hrůza. Proč tam chodím? V naší čtvrti, nejspíš i ve většině ostatních pražských čtvrtí, je to přesně naopak. Malých krámků tu mnoho není, výběr zboží je omezený a mezi těmi, co tu jsou, převládají vietnamské. Jednu dobu to vypadalo po celé Praze velmi tristně. České večerky zmizely a nahradily je vietnamské obchůdky. Teď už je to snad trochu lepší. Netvrdím, že všechno jde jednoznačně do kelu, orgie na hromadných pastvištích se však stále rozmáhají.

Pokud jde o zimu. Samozřejmě, že ta letošní není naprosto výjimečná. V našich klimatických podmínkách se může i taková zima nezima, i když velmi zřídka, přihodit. Že tu letos chybí zima, znamená, že někdy přebývá. Teď třeba řádí na jihovýchodě USA, až skoro někam do Texasu, nedávno byl Izrael zavalen sněhem atd. Já jsem z té letošní zimy nezimy, podpořené jarními prázdninami a zimními OH v přímořském letovisku, zamířil k oněm hromadným pastvištím.

A ještě mám jednu informaci: Brzy se mohou některé články z NČ včetně odkazu na NČ objevit na webu CzechFreePress.cz

http://www.czechfreepress.cz/

Plus možná ještě na některém z těchto webů

http://www.joga-online.cz/

http://www.zelenazeme.cz/

http://easy.cz/cz/

Axina
18
Axina * 12.02.2014, 11:11:07
[15] Potvrzuji. Bydlím sice už 20 let v Praze, ale do vesnice (25 km za Prahou), kde jsem dřív bydlela jezdím pořád. Před 30 lety tam byly 2 prodejny smíšeného zboží. Jedna dokonce docela velká s nákupními vozíčky. Teď je z ní v provozu jen minikrámek zřízený z původního řeznictví. Dva lidé s nákupními košíky se tam stěží vyhnou. Z druhé je neprosperující cukrárna.
Obyvatel neubylo. Naopak, na okraji vesnice přibyla řada vilek ve stylu "podnikatelské baroko". Jejich majitelé vezmou auta a sjedou si nakoupit do Radotína (Praha 5). Místní důchodci, pokud nežijí s mladými, si vezmou pojízdnou tašku a podniknou výlet do toho minikrámku...

rezy
17
rezy * 12.02.2014, 10:56:30
někdy začátkem sedmdesátých byla jedna taková zima jako ta letošní. Tenkrát si pamtuji, jak jsem si už někdy v listopadu udělal z jedné staré lyže bob a těšil se, jak si na něm zajezdím. Listopad, prosinec Leden, žádnej sníh, unor byl teplý, sem tam deštík, ani Březen mi nedal šanci otestovat bob. No a v dubnu už kvetly fialky.
Už jsem takovou zimu zažil, nic co by se nikdy nestalo.

«     1    2  3   »