Kačabača a geny zlobivosti

rubrika: Pel-mel


Dnes tady bude něco pro naprosté odlehčení, uvolnění až téměř k úplnému duševnímu vyprázdnění. Něco jako duševní klystýr. Ten název vás asi zaskočil, Kačabača působí dojmem jména nějakého velmi podezřelého jedince a geny zlobivosti se k jakémukoli odlehčení bezpochyby nehodí. Není třeba se však obávat, sestavil jsem ho totiž z názvů dvou komentářů, které jsem před mnoha lety nalezl na internetu. Velmi mě zaujaly, a tak jsem si je uložil do svého archivu. Domnívám se, že oba vás pobaví natolik odlehčujícím způsobem, že svého výše vytýčeného cíle dosáhnu, což se pokusím podepřít hrstičkou vlastního textu.

 

Lucifer


Autora prvního komentáře jsem opomenul zaznamenat, z textu však přinejmenším plyne, že byl v té době velmi mladého věku s poměrně dobrými vyjadřovacími schopnostmi v českém jazyce, ačkoli, asi díky tomu zřejmě ještě dětskému věku, se nějakým těm gramatickým chybičkám nevyvaroval. Rozhodl jsem se, že ten text zde uveřejním v původním stavu a žádných úprav či gramatických oprav se na něm nedopustím. Pojďme se tedy podívat, co si ono sotva odrostlé české mládě představuje pod pojmem kačabača:

 

Kačabača je druh opice, která se opičí po lidech. I když se musí říci že po ní se opičili lidé jedením banánů. Je to též ten samí druh opice, který je hrozně hloupí. Jsou také hrozně lhavý, a to tak že ukážou na druhou opici že sežrala všechny banány (Například). Vyskytuje se v teplém období a chce být jako člověk. Nejvíce se vyskytuje v České republice, ale i v Německu, Polsku, Rakousku, Slovensku... Ale to jen v cirkuse... V přírodě se vyskytuje v Alpách.

 

Myslím si, že autor tohoto textu velmi stručně a hutně vyjádřil podstatu jevu, jenž po všech těch letech nabyl ještě mnohem radikálnější podoby. Onen druh opice se totiž kolem nás množí nevěřitelným způsobem a jeho opičení se po lidech, a vice versa, dosáhlo takové kvality, že už se od lidí nedá rozeznat. Fantastický postřeh na tak nedospělé lidské mládě a zároveň úžasná schopnost předvídat budoucnost. Klobouk dolů. Lidé typu kačabača nechť sundají kšiltovky, kapuce, tlusté šály a podobné napodobeniny lidského klobouku.

 

Autor druhého komentáře se podepsal hani, z čehož, stejně jako z textu, plyne, že pochází odněkud z Asie. Komentář byl převzat z jakési debaty na téma, proč mohou lidé upadnout do zlobivého, až přímo agresivního stavu. Myslím si, že tento proces, i když mnohem kostrbatější češtinou, popsal přinejmenším stejně pregnantně jako autor výše zmíněného kratinkého pojednání o kačabačovi. Posuďte sami. Originál, v němž hani odpovídá na otázku, zda za to mohou geny zlobivosti, zde předkládám opět bez jakékoli úpravy textu:

 

Mohou stejne geny zlobivosti. Ano jsou takove. Jestli moc jist - mohou. Ne jenom teto dva zabijeni, a vsechne jine taky. Cizi geny divokeho zvire mohou na nejaky cas udelat z nas divokeho zvire. Pak konci a konci zlobivost. Zacinat se nespokojenost - hadka-rvacka ukoncovat zabijenim. Lek jenom jeden - ne jist takovy geny. Jestli citite spatne- jdou dychat svezi vzduch - moc dobre leky taky. Svezi vzduch kazde volno, ne supermarket, vsechno dopadne dobre. Cizi geny stejne pro vsechni rvacky.

 

Skloubením obou komentářů docházím k jednoznačnému závěru, že napodobování kačabačů a konzumace genů zlobivosti je velmi spolehlivý koktejl k definitivní likvidaci našeho kulturního zázemí. Pokud se naše společnost v co nejkratší době těchto dvou evidentně drogových závislostí nezbaví, její úděl bude zpečetěn na hřbitově bláznů nedaleko psychiatrického sanatoria v Bohnicích. Problém je v tom, že kačabačové se k naprostému nerozeznání infiltrovali do lidské společnosti a geny zlobivosti jsou obsaženy prakticky ve všem, co nám konzumní průmysl nabízí.

 

A na závěr tohoto roztomilého odlehčení od všeho, co nás tlačí na duši, bych si dovolil citovat ještě jeden komentář z oněch dávných let. Autor tohoto komentáře je znám, jelikož jsem jím sám. Domnívám se, že po lehké úpravě by se mohl skvět na náhrobku naší lidské společnosti vztyčeném někde v koutě hřbitova bláznů:

 

Víte, co je ze všeho nejhorší? Včas odejít. Pokud mne paměť neklame, tak lidi, kteří dokázali včas odejít, bych spočítal na prstech jedné ruky, a to i po úrazu motorovou pilou. Pokusím se tedy o to nejhorší. Pokusím se odejít. Nevím jak vy, ale já to považuju za psychicky a fyzicky nesmírně náročné, ne-li prakticky nemožné. Člověk se zkrátka zašprajcuje v nějaké pozici, ve které je mu dobře, a teď přijde okamžik, že by se měl odšprajcovat. A to tak že násilím. Násilím sama na sobě. To je to nejhorší násilí, které si dovedu představit. No a přesto s tím budu muset jednou začít. Takže teď:

 

Zavřete oči, odcházím…

 

 

Sbohem devil


komentářů: 8         Komentáře (8)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

8
gabčín mate( mejt) (neregistrovaný) 04.04.2014, 10:57:43
Ach ti palubní sateliti , snad neurazím talíř ...
Je na prachy

Stella
7
Stella 03.04.2014, 09:13:10
Nevtahuj mě, K., hlouběji... Zadej si Tchibo. Věci odtamtud jsou vždycky kvalitní. Dodání do domu.
Šály se mi jeví dost hrozné.

6
gabčín zpozdilý ementálně (neregistrovaný) 02.04.2014, 22:49:34
Stello,
kde, proč, zakolik, kdo, kam, odkdy dokdy, jak, učeho?
Povídej, přeháněj, a jednu mi kup.
S čibo odstínem.
A taky trencle.
Odstín dtto.
Praktické.
Na praní.
GNFAP

Stella
5
Stella 02.04.2014, 20:11:02
Hezká videa! Fakt.

Něco pro vás, pánové, mám. Abyste se necítili ošizeni. Dnešní nabídka Tchibo, tedy - na příští týden: dutá šála s kostkou, oboustranná šála s kostkou a také džíny mírně seprané vpředu i vzadu.
Podívejte se na foto, jak by vám šály slušely...Jsou tak in! :-

G., přijde na to. Mrkající

4

Lucifer
3
Lucifer * 02.04.2014, 17:18:44
Hani je etnická skupina z jihovýchodní Asie, která se vyskytuje především v Číně, Vietnamu a Laosu

http://en.wikipedia.org/wiki/Hani_people

Stella
2
Stella 02.04.2014, 15:31:10
Děti a blázni atd....
Zlobivost je do určité míry v genech určitě.Spojená s hravostí. Horší je, když je spojena s agresivitou, ta prý je prokazatelně geneticky podmíněná. Jak blízko máme ke svým dědečkům šimpanzům. Ale umíme si všechno hezky zdůvodnit. A těch náhradních aktivit...
Ta nebo ten Hani nemusí být vůbec cizinec. Viz např. některé komentáře v Chybíš mi - Nalezněte ztracené kontakty - Aktuální pátrání. Bývají tam neuvěřitelnosti.
Téma Včas odejít postihuje naprosto zásadní věc. Je to skutečně umění. Přenošené a zbytečné vztahy, neschopnost pochopit, že mi v zaměstnání dávno ujel vlak - to je na dlouhou úvahu.
Jen bych nahradila slovo Nejhorší slovem Nejtěžší. Kdo z nás má od sebe takový odstup, aby si přiznal, jak to s ním ve skutečnosti je?! Ach jo. :\\\'(
I tak: snesitelné odpoledne! Úžasný


«     1     »