Povídavá nálada

rubrika: Pel-mel


Mám takovou povídavou náladu, která se projevuje v tom, že mám chuť neustále něco povídat. Po včerejší  rozlučce s kavárnou Satori, která se zde objevila dva roky a jeden den poté, kdy tu nic nebylo, to, co se během té rozlučky událo, ve mně začalo dozrávat. Prvním příznakem dozrávání toho jevu, který nastal ve chvíli, kdy, jak jste si možná ani nevšimli, jsem upadl do jakési hluboké trudnomyslnosti, je pocit, že bych se chtěl vypovídat. Nečekejte nějaký pokus o literární skvost či hlubokomyslné filosofické máchání ručičkama na všechny světové strany doprovázené bohorovným pokyvováním neskonalou moudrostí naducanou hlavičkou. Čekejte spíše takové téměř nanicovaté tlachání znovunarozeného dítěte.

 

Lucifer


K rozjezdu toho povídavého tlachání jsem zvolil vtip, který jsem vymyslel zcela sám, v němž jsem ovšem použil asi dva odněkud převzaté slovní obraty, z nichž jeden pochází z nedávné diskuse na NČ:

 

Na uzavřeném oddělení jednoho psychiatrického ústavu probíhala primářská vizita. Pan primář Chocho de Chichi von Chacha, dnes již emeritní profesor a akreditovaný psychiatr Clotrimazolovy rodiny, se provázen lékařskou a sesterskou plus bratrskou suitou vydal vizitovat oddělení, v němž se nachází nejhůře psychicky postiženi pacienti. S hloučkem svých věrných spolupracovníků obcházel jednoho pacienta za druhým, u každého se zastavil, moudře prolistoval všechny dosavadní lékařské záznamy, pacienta vhodným, neurvalým a utišujícím způsobem oslovil, položil několik nenápadných otázek a v závěru své suitě nadiktoval to či ono, co se má s tím pacientem nadále odehrávat.

 

Kupříkladu: paní Novákové dvojnásobně zvýšit dávku plegomazinu, panu Houžvičkovi snížit počet elektrošoků a zvýšit počet skotských střiků, na paní Chmatavé vyzkoušet dvojitého Nelsona fenmetrazinu a ostříhat nehty na všech čtyřech končetinách, pana Přiboudlina zavřít na pár dní do polstrované cely a dálkovým ovládačem ho krmit mateří kašičkou, paní Trhavé vytrhnout zub moudrosti a zakázat četbu Neviditelného čerta, pana Vyždímaného na noc zabalit do igelitového sáčku a každou hodinu do něj injekční stříkačkou vpravovat koncentrovaný vývar z uzené marihuany, paní Šepotavé zabudovat do hlavy čip generující ty nejtěžší flákoty heavy metalu, panu Útlocitnému zabavit odněkud propašované cetky v podobě mobilu, tlustého hadru kolem krku, tepláků velikosti (X)15L s rozkrokem asi deset centimetrů nad podlahou atp., a vykoupat ho v patnáctiprocentním roztoku peroxidu vodíku, paní Kokrhavou na nejbližších pět nocí namazat na plech, pana Uštěpačného osvobodit od pravidelného úklidu záchodků, paní Směrodatnou nasměrovat do Macochy a nezapomenout zmáčknout splachovadlo, panu Lekavému zvýšit dávku elektrošoků na frekvenci asi deset za patnáct minut, paní Vypelichanou naložit do láku od okurek, pana Hrubiána nahrubo nakrájet do Pekingské polévky, paní Zoufalou uzoufat až k úplnému vystřízlivění, a tak dále.

 

V samotném závěru této primářské vizity na uzavřeném oddělení jednoho utajeného psychiatrického ústavu čekal Chocho de Chichi von Chacha ten nejtěžší pacient: Paní Bambulinatá, o níž bylo známo, a to nejen panu primáři, že psychiatrická věda jí nemá šanci nijakým způsobem pomoci. Když se celé to psychiatrické uskupení před paní Bambulinatou zastavilo, nastalo tak hrobové ticho, že byl slyšet jen čip paní Šepotavé. Chocho de Chichi von Chacha pohlédl na paní Bambulinatou s neutajenou útlocitností a velmi jemným hlasem se ji zeptal: „Tak co dělá ten váš skřítek, který vás navštěvuje vždy pět minut po půlnoci - stále kvoká, stále kvoká?“ Paní Bambulinatá na něj pohlédla velmi drsným pohledem a ucedila mezi zuby: „Pane primáři, vám už není vůbec pomoci!“

 

Takže rozjezd máme za sebou, doufám, že jste se všichni uřechtali až k samotnému nanebevzetí; moje povídavá nálada může tudíž v zájmu zachování veškeré soudnosti i nesoudnosti pokračovat.

 

V českých, moravských a slezských krajích se nedávno rozvinul takový zvláštní sport. Základem tohoto jářku automobilového sportu je, že každý den musí naši slovutní dopravní policajti odchytit nejméně jednu smažku, která je na plech, řídí ukradené auto a pokud má nějaké papíry, tak pouze na hlavu. Vzhledem k narůstající náročnosti zábavného bulvárního průmyslu bylo třeba do tohoto sportu zabudovat něco dostatečně drsného, dramatického a krutého, a jako nejlepší nástroj se započala jevit myšlenka, že smažka se bude autem řítit téměř kosmickou rychlostí a tu a tam nějakého toho nezbedného dopravního policajta odmete z povrchu silničního někam do nejbližší spalovny lidských ostatků.

 

Zloději, paraziti a magoři nejrůznějšího typu se rozhodli tento bohulibý kulturně podnětný trend v zájmu dobudování našich světlých zítřků pod nátěrem nejrůznějších barev následovat. A tak se na denním pořádku odehrávají různé humorné scénky, kdy jedinec či partička bez jakéhokoli uzardění či nervového tiku vybílí tu benzínovou pumpu, tam pobočku kterékoli banky, onde prodejnu drahé bižutérie, jinde zase noční bar s hracími automaty atd. Každý den a nejednou, přičemž všeobecně za velmi pokojného kulturního užívání, zažívání a dožívání. To je ovšem jenom bulvár pro prostý lid, na vyšší úrovni se krade s mnohem vyššími nároky. Všichni zkrátka okrádají všechny, včetně sama sebe. Bulvární plátky se nadouvají hutnými zpravodajstvími z těchto lukulských hodů a čtenáři, kteří momentálně nekradou, se při jejich četbě ukájejí v naprosté neukojitelnosti. Veselo tu je až za hrob - či za krematorium.

 

Asi už to ukončím, poněvadž dosahuji stavu, v němž cítím, že už jsem se dost vypovídal. Faktem je, že jsem toho chtěl napovídat ještě mnohem více, ale ten rozjezd za přítomnosti svého rodinného psychiatra Chocho de Chichi von Chacha mě poměrně dost vyčerpal.

 

Jestli mě i zítra přepadne povídavá nálada, to vážně netuším. Jedno však tuším zcela jistě: totiž to, že se dnes v kavárně Satori nestavím. Mám už úplně jiné plány; a pokud nevyjdou, odkráčím do nirvány.

 

No more heroes anymore!!!

 


komentářů: 10         Komentáře (10)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Stella
10
Stella 22.05.2014, 19:24:25
Astro, on má plyšáka jako doping v práci.

Jinak - máš pravdu. Bohužel. Ale ty jsi profesionál a na tvé povídce to bylo poznat spolehlivě.

Astra
9
Astra 22.05.2014, 19:14:17
Coby plyšák jsi ovšem docela k sežrání S vyplazeným jazykem


Astra
7
Astra 22.05.2014, 18:24:56
Ty se umíš červenat, Lucifere? Toho bych se nenadála. Mrkající Ale šlechtí tě to! S vyplazeným jazykem

Lucifer
6
Lucifer * 22.05.2014, 18:14:04
Děvčata neblbněte, celý den se stydlivě klepu hrajíc nejrůznějšími červenými odstíny. Nevinný

Astra
5
Astra 22.05.2014, 15:48:24
Jsi provokatérka, Stello! Na to ti ale nehupsnu Usmívající se, protože... já to nedovedu. A provozovat nějakou trapnou plkaturu ? Plačící Lucifer nasadil lať nepřeskočitelnou. A podlézat ji, to nejde. S vyplazeným jazykem

Stella
4
Stella 22.05.2014, 15:12:36
Astro, souhlasím s tebou a připomínám, že za Luciferem nezaostáváš, ale jsi, nevím proč, skoupá!
Na slovo, které bys těmto stránkám opět poskytla...
Lucifer narazil na žílu o značné mocnosti.

Astra
3
Astra 22.05.2014, 12:07:22
Hezkýýýýýý!!!!
Vždycky mám radost, když si Lucifer rozepne škrtící knoflíček u krku a začne zpytovat svůj sklípek, kde syslí začátky i konce svých příběhů. Fantazíruje s nevšední invencí, což není každému dáno. Fantazie, jako taková, je úžasný dar. Někdo ji sobecky využívá jen pro sebe a pro svoje potěšení, ale lidi, jako je Lucifer, dovolí, abychom nakoukli do tajností jeho nitra.

Někdo fantazii vůbec nemá. Což je mu jedno, protože netuší, co fantazie poskytuje. Dnes jsem tedy úvodním slovem potěšena. Je to pro mě jako návyková droga, která rozpoutá zase fantazii moji. Díky, Lucifere! Usmívající se S vyplazeným jazykem

Stella
2
Stella 22.05.2014, 08:40:47
Usmívající se :\'( Smějící se
Odcházím.

Lucifer
1
Lucifer * 22.05.2014, 00:12:15
Jako třešinku na dortíku dodávám Mluvící hlavy s psychickým zabijákem

http://www.youtube.com/watch?v=O52jAYa4Pm8

Úžasný

«     1     »