Pod dozorem UFO? II

rubrika: Pel-mel


První část série o dozoru UFO byla věnována posvátné hoře Kailás, v níž by se dle jakýchsi mýtů měla nacházet brána do tajemné Agarthy, podzemního světa našich vyspělejších předků. Zároveň se též zabývala pozoruhodnými světelnými úkazy v Tibetu poblíž této hory, jež se nachází na pomezí Indie, Číny a Nepálu. Autor použitého zdroje si není zcela jistý, čemu se ty jevy dají připsat. Jsou tady tři možnosti. Buď se jedná o plavidla oné pradávné pozemské civilizace, nebo o plavidla neznámých cizinců z jiných světů, anebo prostě o jakési zcela pozemské přírodní úkazy. Evidentně je spíš nakloněn těm tajemnějším vysvětlením, ale k jeho dobru je třeba přičíst, že v zájmu objektivity uvádí i zcela normální přírodovědná vysvětlení. Dnes vám přináším poněkud tvrdší oříšek.

 

Lucifer


Ať už záhadné objekty přilétají z hlubin Země nebo ze vzdáleného vesmíru, zdá se, že jejich posádky zajímá, co se na naší planetě děje. Světla na obloze se objevovala na bojištích obou světových válek a později nad přísně střeženými vojenskými objekty, kde se prováděly zkoušky zbraní hromadného ničení. Svědci je pozorovali u startu amerických i ruských kosmických letů, při haváriích jaderných elektráren i za ničivého zemětřesení. Létající prstence též často ohlašovaly gigantické výbuchy sopek.

 

Když v březnu roku 2011 Japonsko drtivě zasáhly běsnící živly a následný únik radiace, UFO byly opět u toho. Dne 3. března, tedy týden před zemětřesením o síle skoro devíti stupňů Richterovy stupnice, byly nad letištěm v Henedě natočeny čtyři neznámé létající objekty. U tří pozorovatelé zaznamenali jen jedno světlo. Poslední, největší z nich, lemovalo několik svítících bodů. Všechna UFO visela nějaký čas nehybně v prostoru, kterým se pohybovala letadla. Dne 11. března, když už zemětřesení a následující tsunami udeřily naplno, se objekty objevily znovu. Na záznamech videokamer je vidět, jak rychle letí proti valící se vlně a pak vystupují k obloze. Nahrávka CNN zachytila neznámé těleso, které se vznášelo poblíž poškozeného jaderného reaktoru ve Fukušimě (též třeba UFOs over Fukushima). Pohybovalo se ve velmi malé výšce a blízko valícího se kouře stoupajícího z reaktoru.

 

Nebylo to poprvé, co UFO přelétávalo nad místem, kde došlo k silnému úniku radioaktivního záření. Zkáza jaderné elektrárny ve Fukušimě byla druhá největší jaderná katastrofa na světě. Smutné absolutorium drží od 26. dubna 1986 Černobyl. Když začaly komplikace, spatřili někteří pracovníci jakýsi objekt vznášející se nad čtvrtým blokem černobylské elektrárny. Něco jako UFO tam údajně poletovalo celých šest hodin. Dle svědectví jednoho z přivolaných záchranářů byla vidět ohnivá koule, šest nebo sedm metrů v průměru, která se pomalu pohybovala po obloze. Pak z ní vytryskly dva paprsky karmínového světla směřujícího ke čtvrtému bloku. Objekt se vznášel nějakých tři sta metrů od reaktoru. Tato událost prý trvala asi tři minuty. Potom světla pohasla a objekt se vzdálil severozápadním směrem.

 

Snížilo UFO hladinu radiace, jejíž úroveň tehdy skutečně jakoby zázrakem poklesla téměř čtyřnásobně? Jestliže ano, pravděpodobně tak zabránilo mnohem větší katastrofě a zřejmě i gigantickému jadernému výbuchu. O tři roky později unikla ze čtvrtého bloku do atmosféry další radiace. Pár hodin poté spatřila místní lékařka Gospina na obloze nad černobylskou elektrárnou jakýsi objekt. Popsala ho jako „jantarový“. Doslova řekla, že mohla pozorovat vrchol i dno této věci současně.

 

V říjnu 1990 fotografoval zničenou strojovnu černobylské elektrárny zpravodaj deníku Echo Černobylu V. Navran. „Fotil jsem poškozenou horní část budovy. Velmi dobře si vzpomínám, že jsem přitom neviděl nic neobvyklého. Žádné UFO tam rozhodně nebylo. Avšak po vyvolání filmu jsem na fotografii spatřil objekt vznášející se nad dírou ve střeše. Vypadal stejně jako ten, který popsala doktorka Gospina,“ uvedl ve zpravodaji Navran a vyslovil domněnku, že „cizincům“ nejde o osud lidstva, ale jen o uchování životního prostředí. Tento postřeh je velice zajímavý, jelikož by mohl naznačovat, že dotyční cizinci odněkud zdaleka se třeba snaží zabránit lidským tvorům, aby tuto planetu zdevastovali, jelikož se zde v nějaké budoucnosti chystají přestěhovat.

 

A tím bych druhou část pojednání o více či méně hypotetickém dozoru jakési neznámé civilizace nad uchováním snesitelného biotopu na planetě Zemi ukončil. Ve třetí části budou zmíněna další zajímavá pozorování tohoto druhu, převzata z příslušné knížky Arnošta Vašíčka, přičemž budou v rámci objektivity poměrně vyváženě doplněna vědeckými a nemimozemskými vysvětleními původu těchto jevů.

 

Někteří z vás si jistě budou myslet, že na stránky Neviditelného čerta přináším něco, co se spíš hodí do úplně jiného šuplíku, v němž se nalézají naprosté nesmysly, jimiž se dají lidi snadno oblbovat, což autorům těchto šikovně vyfabulovaných fantasmagorií může přinášet docela slušnou obživu. Není tomu tak. Předkládám vám pouze podněty k úvahám, jež mohou mít zcela pragmatický dopad na náš život, na naši existenci a na existenci našich dětí. Co si vezmete s této UFO série, záleží na vás. Ale i přesto není vyloučeno, že něco jako „cizinci“ tady nejsou. Další úvahy na toto téma si však ponechám na příště.

 

Zdroj: Arnošt Vašíček, Záhady Orientu


komentářů: 1         Komentáře (1)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Stella
1
Stella 05.10.2014, 21:01:56
To prázdno zde není samo sebou! Vše odlétlo s UFO? Skončilo v mlze?
Tak přidávám doporučení na - UFO: Incident u Svatého Prokopa.(Novákoviny)

Fantazírovat neškodí - naopak.

«     1     »