Pauza

rubrika: Pel-mel


Dnes bude na Čertovi pauza. A možná i zítra a pozítří a popo...

 

Lucifer


Spoluautoři se někam vytratili, objevil se jen Milda, ale na další příspěvek si chvíli počkáme, mně nic nenapadá a navíc jsem nainstaloval novou verzi MATLABu a teď ji zkoumám. Pokud by někdo nevěděl, co je to MATLAB, tak se to pokusím stručně naznačit. Je to MATicová LABoratoř. Stačí? No jestli ne, tak si to najděte na Internetu, Mohou k tomu pouze říct, že je to ten nejlepší nástroj ke zpracování, analýze a publikování našich experimentálních, v mém případě pak spektroskopických, dat, jaký jsem kdy poznal. A ještě bych mohl dodat, proč je ta laboratoř maticová. Je to proto, že veškerá data se nasázejí do matic a pak se s nimi dá úžasně žonglovat.

A víc už po mně nechtějte, jdu matlat cheeky


komentářů: 3         Komentáře (3)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
3
Lucifer 06.10.2010, 23:42:30
Mathematica je pro matematiky a teoretické fyziky. Taky jsem se s ní seznámil a líbila se mi. Ale pro reálná fyzikální data neznám lepší nástroj, než je MATLAB.

2
Miloš (neregistrovaný) 06.10.2010, 21:01:17
S Matlabem také pracuji, ale mnohem více se mně líbí MATHEMATICA od Wolfram Research.

1 Matlaboval jsem dlouhá léta
Mgr.Milda (neregistrovaný) 04.10.2010, 21:39:02
Hlavně kvůlivá psaní vzorečků a pěkným diagramům. Dnes bych ale už sotva věděl, jak se současná verze obsluhuje. Víc jak 10 roků jsem na to nešáhl.

«     1     »