Totální světovláda

rubrika: Pel-mel


Už nějakou dobu přemýšlím, kdo vládne tomuto světu. Mám na mysli to zrnko písku ve vesmíru, kterému říkáme Země. Tedy kdo vládne planetě Zemi. Jestli je ještě něco ve vesmíru nad tím, bych pro jednoduchost vynechal.

 

Lucifer


Není třeba žonglovat konspiračními teoriemi, ačkoli na každém šprochu pravdy trochu, aby bylo zcela zjevné, že tento svět je ovládán několika málo vzájemně propojenými lidskými uskupeními, které vznikaly už dříve, ale v dnešní době mají k dispozici díky vědeckotechnickým vymoženostem prostředky, s nimiž mohou s plebsem manipulovat, jak se jim zachce. Jakmile se nějaká skupina lidí k takovéto totální moci dostane, okamžitě si uvědomí, že může prakticky všechno. Novověká světovláda je už o něčem jiném než středověké či starověké pokusy lokálních vládnoucích kruhů.

 

Když si nějaký vládce ve starších dobách příliš zahrával, riskoval, že bude lidským davem, obvykle dirigovaným jeho konkurenty, zlikvidován. Vládci nejrůznějších lidských komunit nastavovali vlastní krky. Stavěli se třeba do čela svých vojsk jako kupříkladu Alexandr Veliký. Měli moc a někdy i nesmírnou, ale museli ji každodenně obhajovat, a to zcela otevřeně s tím, že když ji neobhájí, položí hlavu na špalek.

 

Tomu už je konec.

 

Dnešní světovládci nemusí pokládat své hlavy na špalek. Jejich suverenita je naprosto zaručená a oni jsou zcela nedotknutelní. Už nestojí v čele vojsk, ale z bezpečného zákulisí tahají za nitky svého totálního divadélka. Prostý lid je konzumní idiocií mentálně zmasakrován natolik, že v divadélku těchto světovládců představuje už jenom hadrové loutky. Světovládci si s nimi mohou zahrát jakýkoli divadelní kus, který je napadne. I kdyby se třeba zlili jako carští důstojníci a napadla je úplná ptákovina na entou. Hadrové loutky si ten úchylný kus na prknech onoho divadélka s nadšením budovatelů světlých zítřků zahrají.

 

Kam to povede?

 

Míval jsem kdysi představu, že lidský rozum bude pokračovat ve svém neuvěřitelném vzryvu a ti nejmoudřejší to budou dirigovat. Ještě před necelými sty lety měl značný počet lidí i ve vyspělých zemích problém, jak se každý den uživit a neupadnout do naprosté chudoby. Dnes ani ve vyspělých zemích není tento počet až tak úplně zanedbatelný, ale ve srovnání s dřívějškem se většina lidí válí v naprostém přepychu. Nezřízeným způsobem se vším možným doslova přežírají a chrochtají přitom blahem jako prasata na ostrově madam Kirké.

 

Jenže to není všechno.

 

Už za antického Říma bylo vymyšleno heslo, že plebs potřebuje chléb a hry. Dnešní plebs je natolik zblblý, že je ochoten žrát „chléb“ upečený z jakýchkoli odpadků, jen když ho bude hodně a za co nejmenší ba přímo směšnou cenu. A hry? V antickém Římě to řešili gladiátorskými zápasy. Vybraní jedinci z plebsu se v nějakém skvostném amfiteátru vzájemně zabíjeli a zbytek plebsu z toho měl druhé Vánoce. Dnes je to ve své podstatě totéž, ale mnohem rafinovanější. Napadá mě, že by s tím mohl souviset Islámský stát či „gladiátorské zápasy“ na východní Ukrajině. A plebs to žere.

 

Dovedete si představit, že jste členem nějakého klanu absolutních světovládců, s plebsem se nemusíte vůbec nijak stýkat, můžete si vše užívat v nějaké od plebsu naprosto odloučené a perfektně zabezpečené oáze, odkud můžete tahat za jakoukoli vodící nitku hadrových loutek? Že máte absolutní nadvládu nad totálně vymaštěným plebsem, který je ochoten radostně kálet do vlastního hnízda?

 

Ale ani to není všechno.

 

Jako absolutní světovládci, kteří pojednou mohou úplně všechno, brzy začnete přemýšlet nad tím, jak si vylepšit své zdraví a prodloužit život. Na prknech svého divadélka máte vámi zcela ovládaný plebs a všechny jeho orgány. Máte k dispozici nejrůznější laboratoře a kliniky, o nichž plebs nemá ani páru, jelikož jsou určeny pouze vám, a v nich skvělé odborníky, kteří jsou v podstatě též plebsem, ovšem mnohem lépe placeným a „chlebem“ upečeným z kvalitních surovin krmeným. Začíná vám odcházet ledvina, srdce nebo nějaký jiný orgán? Žádný problém. Necháte si odchytit nějakého vhodného dárce z nižší kategorie plebsu a profesionální specialisti z vyšší kategorie plebsu vám zařídí aktualizaci vašeho těla. A nemusí se to týkat jenom vás, ale i vašich dětí. Něco takového evidentně probíhá, ačkoli se to nemusí být vždy jen v zájmu v zákulisí přebývajících světovládců. Mizení dětí je téměř na denním pořádku.

 

Představte si, že se vůbec nemusíte zabývat, jakým způsobem a kolik peněz vydělat, získat či třeba ukrást atd. O něco takového na jakékoli úrovni plebsu, včetně těch nejvyšších bohatstvím oplývajících, se nemusíte vůbec starat. Cokoli, co potřebujete, byť třeba jenom z nějakého rozmaru, je vám k dispozici. Jste absolutními totalitními vládci a s plebsem si můžete hrát, jak je vám libo. A jediná zodpovědnost, a to jenom sami k sobě, kterou máte, je, abyste své divadélko, planetu Zemi a do jisté míry i plebs, nezdevastovali tak, že by se to začalo týkat i vás.

 

Dnešní technologie, které máte pod absolutní kontrolou, vám umožňují sledovat a ovládat téměř každého příslušníka plebsu. Ještě „nezcivilizovaní divoši“ v některých rozvojových zemích vás nezajímají, je to odpad, ale i je můžete do jisté míry kontrolovat, bude-li třeba. Orwellův román 1984 je proti tomu naivní dětská představa, která vychází z něčeho, co už tady vůbec není. Zmizelo to s pádem železné opony a většiny viditelných totalitních režimů. Zbytky, které tu zůstaly, jsou už jenom kolorit, a třeba taková Severní Korea je nejspíš specifické lokální divadélko. Soudobá absolutní totalita je neviditelná a plebsem naprosto neovlivnitelná.

 

Představte si, že jediné, čím byste se měli zabývat, je nenechat své divadélko totálně zkolabovat. Nic víc. Vše ostatní, čím se zabývá plebs na všech úrovních, vám může být naprosto ukradené. Ani náhodou se vás to netýká. Nemusíte se za ničím tvořivým pídit, nemusíte vlastně skoro nic dělat, jen udržovat svůj téměř nezpochybnitelný a nedotknutelný status quo. Něco zcela přirozeného a v lidském životě nezastupitelného se vám v hlavě kompletně vypne.

 

A dál?


komentářů: 2         Komentáře (2)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Stella
2
Stella 11.07.2015, 10:50:05
Jojo, hajhou, trpaslíci jdou! Jdou vždycky - kam vítr vane. Dobře se můžou schovat, vyčkat, popoběhnout...
Ono taky: Kolik je čeho člověku třeba? A je jedno, kdo mi to poskytne.

Ale možná je všechno opravdu jen klam - způsobený tím, že od naší(své) doby nemáme patřičný odstup.
Zastávám názor, že nic nového pod sluncem, jen technika umocnila i negativa. A snáz se o všem dozvídáme. Viz Singerův citát v "S tím národem..."

Jedné velice zlé věci se Lucifer dotkl - obchodování s lidskými těly. Tahle novodobá jatka prosperují. Západ je v tomto ohledu pěkně pokrytecký. Pro nejbohatší se nějak zázračně orgán najde, i opakovaně,i pro nejmenší děti. A občas se aféry na toto téma smetou ze (se)stolu.

Přes všechny nepravosti světa: Pěkný víkend nejen autorovi!


1
Starý kocour (neregistrovaný) 11.07.2015, 09:16:37
No a potom nebuď paranoidní...

Je jenom jeden způsob, jak se (aspoň trochu) vyhnout MATRIXU TODAY, jak tomu říkám já. Nehrát tu hru. Předstírat, že hraješ jen potud, pokud potřebuješ od MATRIXU něco důležitého pro fyzický život, to, co už si nemůžeš ani nalovit, ani vyhledat v pralese, ba ani vypěstovat. A hrát s vědomím, že hraješ, že tohle NENÍ skutečnost.

Jo Čertíku, je to dost děsivé. Ale pusté ostrovy už došly. A "Terra Nova" je jenom obchod s módním zbožím. Jediná potěšitelná věc (snad) je, že je pár lidí kteří o MATRIXU vědí. Ale pomůže to? "Ovčané" se budou pořád chovat podle vnucených schemat. Bezbřehý smutek při pohledu na lumíky, kteří poslouchají "vyšší moc" a někam se vrhají v domnění, že jednají podle SVÉ vůle..

Skončím známým nevtipem: "To, že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou!"

HAJHOU!«     1     »