Mimosmyslově paranormální

rubrika: Pel-mel


Názvem tohoto příspěvku jsem tak trochu zesměšnil tématiku, které bych se tady chtěl v podzimním tom čase tu a tam věnovat. Již zde byla několikráte nadnesena v podobě paranormálních jevů, mimosmyslového vnímání včetně synchronicity. V těchto sférách se často pohybují podvodníci nejrůznějšího kalibru, a tak jsem si na úvod laškovným způsobem pohrál s jeho názvem. Ve skutečnosti nemám v úmyslu tento fenomén, jenž se pohybuje na hraně standardní vědy či přímo za jejími hranicemi zesměšňovat. Nehodlám ale zesměšňovat ani ty, kteří odmítají opustit své ryze materialistické přesvědčení, že jakékoli mimosmyslové vnímání a s ním přidružené paranormální jevy patří do šuplíku šarlatánů, kteří nemají se skutečnou vědou nic společného. I přestože nejeden z vědců včetně fyziků, někdy i velmi význačných, bral tyto jevy zcela vážně na vědomí. Jedná se o velmi střídmý úvod, nástřel, v němž nic moc nečekejte.

 

Lucifer


Ten nástřel byl aktivován v neděli odpoledne, když jsem se rozhodl po delším čase navštívit obchodní centrum Lužiny. Kromě toho, že jsem se tam chtěl znovu materializovat, byl můj úmysl podnícen především tím, že jsem se chtěl dopátrat jistého spotřebního produktu. Ale to teď není důležité. V onom nákupním komplexu se nachází též prodejna knihkupectví Kanzelsberger, kterou jsem posléze navštívil.

 

Do oka mi padly hned dvě knížky. První nechme stranou, možná po ní někdy vztáhnu ruku, druhá se jmenuje Mimosmyslové vnímání – Svět je jiný, než myslíme od jistého Russella Targa. Zaujala mě natolik, že jsem se rozhodl přijmout ji do svého vlastnictví. Kanzelsberger však není mou knihkupeckou vlajkovou lodí, mám jiné dvě: Academia a Kosmas, k nimž vlastním zákaznickou kartu s desetiprocentní slevou. A tak jsem aktivoval své mimosmyslové vnímání a nahlédl do nejbližší prodejny knihkupectví Kosmas, která se nachází v mé vlajkové lodi nákupního centra Galerie Butovice. Touto paranormální poštou mi bylo sděleno, že mají knížku na skladě. A měli.

 

Russell Targ je americký fyzik a parapsycholog. Na zadní straně pevného obalu knížky je napsáno:

 

Mimosmyslové vnímání představuje prožitek či příjem informací, jež neprocházejí smysly. Jasnovidné jsou vjemy informací nebo obrazů, které se právě odehrávají na vzdálených místech a dosud nejsou nikomu známy. Tzv. čisté vnímání probíhá bez ega, jeho zkušeností a omezení. Svět se pak jeví, jaký vskutku je – nekonečný a bez účelu. Prekognice je vnímání jevů a událostí, k nimž dosud nedošlo, jde tedy o předvídání budoucnosti. Remote viewing je schopnost postřehnout události, myšlenky a činy osob v aktuálním čase i na velice vzdálených místech (Rusové i Američané využívali tuto techniku ke špionáži). Retrokauzalita znamená, že budoucí události ovlivňují události minulé. Psychokineze je schopnost (psychicky) ovlivňovat fyzikální stav objektů. Telepatie umožňuje číst myšlenky i velmi vzdálených osob atd. … Renomovaný fyzik dospívá ke vzrušujícím závěrům: Jen některé duševní schopnosti mají fyziologickou podstatu. Některé z nich jsou na časoprostoru nezávislé …

 

Jsou nejrůznější způsoby mimosmyslového vnímání, ale mezi ně, alespoň u mne, nepatří okamžitá absorpce obsahu knížky, kterou jsem před pár hodinami zakoupil. Dokonce ani ne jakékoli menší části. Zatím si ji jen tak prohlížím, má pěknou vazbu, letmo zalistuji, ale to je pro tuto chvíli asi tak všechno. Až se mi podaří z ní něco kloudného absorbovat, dám vědět. Tedy pokud mi ten spisek mezitím nezapadne někam do neviditelna.

 

Na závěr úvodu k mimosmyslově paranormální tématice bych citoval před Předmluvou knížky citovaného Williama Blakea z jeho sbírky Snoubení nebe a pekla:

 

Kdyby se očistily brány vnímání,

věci by se nám vyjevily takové, jaké jsou, nekonečné.

Neboť člověk se sám uzavřel tak,

že všechny věci vidí už jen úzkými skulinkami své jeskyně.

 

Tenhle stav úzkých skulinek ve své jeskyni jsem prožíval v době před svým pádem do kolejí metra…


komentářů: 2         Komentáře (2)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Axina
2
Axina * 24.09.2015, 17:51:46
Možná, že odkaz na web "falešní hráči" poněkud diskredituje informaci o paranormální výzvě. Takže další odkaz, tentokrát přímo na web "sysifos":
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=13880980351

Axina
1 Paranormální výzva
Axina * 24.09.2015, 17:35:53
ODMĚNA 1.030.000 Kč !!!

Český klub skeptiků Sisyfos následuje světový skeptický trend otevřené mysli a dává možnost prokázat existenci paranormálních schopností.

http://www.falesni-hraci.cz/cs/paranormalni-vyzva

«     1     »