Remote viewing a Ingo Swann

rubrika: Pel-mel


Po druhém říjnovém víkendu navazuji na Prekognitivní vize z onoho prvního. Remote viewing je vnímání objektů na dálku pomocí metody vypracované v 70. letech minulého století ve Stanford Research Institute (SRI). Ingo Swann byl neobyčejně kreativní a inspirativní vizionář a malíř z New Yorku, který disponoval i nadprůměrnými „paranormálními“ schopnostmi a který je autorem označení remote viewing.

 

Lucifer


Na podzim roku 1972 se Russell Targ dal dohromady s americkým fyzikem a parapsychologem Halem Putthofem a v kalifornském SRI začali společně provádět výzkum paranormálních jevů. Jejich partnerem a učitelem se stal Ingo Swann, o němž se Putthof doslechl právě na počátku roku 1972, když mu někdo vyprávěl o schopnosti, již Swann předvedl v rámci jednoho experimentu. Na dálku, pouze silou myšlenek, dokázal ovlivňovat teplotu termistorů (bezkontaktních teplotních senzorů) u termosek.

 

Díky svým ojedinělým paranormálním schopnostem mohl Ingo Swann pohodlně sedět u kavelářského stolu v SRI a v klidu popisovat například rakety MX ukryté o několik tisíc kilometrů dál, v podzemních silech ve Virginii, nebo atomový test, který Čína uskutečnila o tři dny později, nebo také v té době ještě neznámé prstence kolem Jupiteru. Putthof už mezitím stihl se Swannem uskutečnit jeden podivuhodný paranormální experiment. Ingo při něm dokázal nejen přesně popsat supravodivý magnetometr ukrytý v podzemní komoře budovy fyzikálního institutu při Stanfordské univerzitě, ale dokonce i narušit jeho fungování. Swann evidentně ovlivňoval frekvenci sinusoidy, která zaznamenávala průběh rozpadu magnetického pole vygenerovaného v magnetometru zaštítěném supravodičem. Ken Kress, promovaný fyzik, který byl nasazen v roli pozorovatele vyslaného CIA, uzavřel svoji zprávu o experimentu takto: K těmto odchylkám nedocházelo ani před Swannovým příchodem, ani po jeho odchodu.

 

V této souvislosti není od věci připomenout jeden zajímavý fenomén, kdy se v přítomnosti jistých jedinců odehrávají i v nejstřeženějších laboratořích nejrůznější nevysvětlitelné a někdy velmi groteskní věci. Tento fenomén bývá někdy označován jako „předváděcí efekt“, ve vojenských kruzích také „efekt velkého zvířete (generálský efekt)“, ve vědeckých kruzích pak „Pauliho efekt“. Fenomén spočívá kupříkladu v tom, že když se vám do laboratoře dostaví nějaká „důležitá“ či jinak „zajímavá“ osoba, tak zařízení, které až dosud fungovalo naprosto bezchybně, náhle odmítne fungovat.

 

Russell a Hal zahájili svůj výzkum remote viewing prostřednictvím vcelku jednoduchých kontrolovaných experimentů. Do bedny uložili laserový přístroj a požádali Inga, aby jim řekl, zda je vypnutý či zapnutý. Pak ho vyzvali, aby popsal obrázky zalepené v neprůhledných obálkách nebo uložené ve vedlejší místnosti. Ingo se těchto úkolů zhostil na jedničku, ale označil je za příliš nudné. Pohrozil jim, že pokud mu nenabídnou něco zajímavějšího, vrátí se do New Yorku a bude se znovu věnovat umění. Prohlásil, že když chce vědět, co je v zalepené obálce, stačí mu ji rozlepit. A pokud chce vidět něco ve vedlejší místnosti, může jednoduše jít, otevřít dveře a nahlédnout tam. A tak vznikl projekt SCANATE (scanning by coordinates, vyhledávání na základě zeměpisných souřadnic).

 

První experiment spočíval v tom, že se Hal spojil s jedním kamarádem v CIA a požádal ho o udání nějakých zeměpisných souřadnic, na nichž se nachází něco zajímavého, co by mohl Ingo vyšpehovat prostřednictvím remote viewing. Projekt SCANATE vycházel z Ingova přesvědčení, že dokáže popsat jakékoli vzdálené místo jen na základě udaných souřadnic. Už za pár minut Halův přítel zavolal zpět a nadiktoval vyžádané souřadnice. Ingo zavřel oči a začal popisovat, co vidí, přičemž občas oči otevřel a maloval plánek. O tři týdny později zavolal Halův přítel z CIA a sdělil, že Swannův popis i náčrtek souhlasí ve všech detailech, dokonce i vzdálenosti, údaj o stožáru a světové strany jsou uvedeny správně. Ukázalo se, že cílovým místem byl přísně utajovaný odposlouchávací komplex NSA (National Security Agency), umístěný na základně vojenského námořnictva Sugar Grove.

 

K nejpřekvapivějším výsledkům v rámci pokusů projektu SCANATE nepochybně patří zcelá správná a přesná předpověď nepodařeného čínského testu atomové zbraně v roce 1975. I tuto událost Swann identifikoval pouze na základě zeměpisných souřadnic. Jedno pondělní odpoledne ho navštívili dva agenti CIA a řekli mu: „Rádi bychom věděli, co se ve čtvrtek odehraje na těchto souřadnicích.“ Ingo své paranormálně získané poznatky pak pomocí barevných pastelek přenášel na papír: v pozadí kolona nákladních automobilů, uprostřed pyrotechnicky znázorněný nezdařený atomový výbuch, po němž zůstala v zemi jen hluboká jáma. Tohle všechno Ingo Swann viděl a zachytil na papír tři dny před datem, kdy k nezdařenému atomovému testu skutečně došlo. Ohnivý sloup nad místem dopadu bomby způsobil hořící uran. Žádný atomový hřib se neobjevil ani na Ingově kresbě, ani o tři dny později v čínské poušti, kde nezdařený test proběhl.

 

Zdroj: Russell Targ – Mimosmyslové vnímání (Svět je jiný, než myslíme)


komentářů: 1         Komentáře (1)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

1
Jdu (neregistrovaný) 19.10.2015, 19:56:37
se podívat, jestli se tady někde nemotá Pauli. Ale že by se mu zrovna v Čechách zalíbilo? Tady mám nejspíš obyčejného domácího poltergeista.
Nepřipustím si přece, že jsem na obě ruce levá.
Jenomže dnes to ještě šlo: pouze jsem odešla z domova s televizním ovladačem v tašce.
Proč? Špatně položená otázka. Možná jsem podvědomě tušila po cestě nějakou podívanou. Přece nenapíšu, že... atd. atd.. Rozpačitý

«     1     »