Pat Price – Policista s neuvěřitelnými paranormálními schopnostmi

rubrika: Pel-mel


předchozí části věnované výzkumu mimosmyslového vnímání popsaném v knížce Russella Targa bylo řečeno, že autor knížky, fyzika a parapsycholog, spolu s laserovým fyzikem Haroldem Puthoffem vytvořili s pomocí newyorského malíře Ingo Swanna projekt SCANATE (scanning by coordinates, vyhledávání na základě zeměpisných souřadnic). Šlo o pokusy, které měly přesvědčit CIA, že financování výzkumu paranormálních schopností má smysl. Na základě nadiktovaných souřadnic dokázali jejich senzibilové odhalit a správně popsat kupříkladu tajné zařízení NSA (National Security Agency) ve Virginii. Čtvrtým hlavním členem jejich výzkumného týmu byl penzionovaný policejní komisař Pat Price, policista s neuvěřitelnými paranormálními schopnostmi.

 

Lucifer


V červenci roku 1974 Pat velmi přesně a s udivujícími detaily popsal a nakreslil jednu sovětskou továrnu na zbraně v sibiřském Semipalatinsku – včetně obrovského mostového jeřábu na osmi kolech a zamaskované ocelové koule o průměru dvacet metrů. Jeho náčrtek potvrdily satelitní snímky – jeřáb okamžitě, ocelovou kouli až o tři roky později. Toho dne seděl Russell s Patem v malé, měděnými deskami obložené laboratoři (elektromagneticky odstíněné, viz Faradayova klec) a podal mu papír se zeměpisnými souřadnicemi, které mu předal jeden agent CIA. Russell s Patem neměli nejmenší tušení, na jaký objekt by se předložené koordináty mohly vztahovat a ani CIA tenkrát neměla jasnou představu o tom, co se vlastně v Semipalatinsku děje. Časem se ukázalo, že ona ocelová koule, kterou nakreslil Pat, ale CIA ji na satelitních snímcích ještě neidentifikovala, měla sloužit jako obal pro speciální zbraň, jež měla pomocí záření generovaného částicemi sestřelit americké špionážní satelity. Pat se potvrzení správnosti svých údajů nedočkal, zemřel totiž v roce 1975.

 

Až téměř do konce sedmdesátých let, kdy začali Russell s Halem spolupracovat s jistým Johnem Moneaglem, byl Pat Price jejich nepřekonatelně nejvýkonnějším senzibilem. A dodnes je jediným, kdo kdy dokázal paranormální cestou přečíst tištěný text. Pat byl veselý, příjemný a duševně vyrovnaný člověk. Jednou se ho mladá sekretářka, která opisovala zprávy nahrané na magnetofonový pásek, zeptala, zda ji může paranormálně sledovat, když si odskočí na toaletu. Pat na to odpověděl: „Když se mohu myšlenkami zaměřit na jakékoli místo na zeměkouli, proč bych měl sledovat vás na toaletě?“ To byl typický Pat!

 

Vraťme se ale zpět k rozjetému projektu. Russell se svými kolegy provedl dalších devět standardních experimentů, při nichž měl Pat za úkol popsat místa, kde se nachází Hal Puthoff. Hal zvolil každý den novou lokalitu, a to metodou náhodného výběru ze seznamu šedesáti míst v širším okolí. V sedmi případech z devíti byl Pat úspěšný. Pravděpodobnost, že by takový výsledek mohl být dílem náhody, činí jedna ku sto tisícům!. Bylo to, jako by Hala devětkrát unesli teroristé – a v sedmi případech by Pat hned na první pokus bezpečně určil, kde ho drží v zajetí.

 

Jeden z prvních experimentů měl velmi zajímavý výsledek. Russel a Pat seděli v elektromagneticky odstíněné místnosti, zatímco Hal s jedním spolupracovníkem Bartem vyrazili na generátorem náhodných čísel vybrané veřejné koupaliště v parku RinconadaPalo Altu, místo vzdálené od SRI (Stanford Research Institute, kde experimenty probíhaly) asi osm kilometrů. Když uplynulo dvacet minut, po které měli čekat, Pat prohlásil, že Hal a Bart už zřejmě dorazili na určené místo. Opřel se v křesle, zavřel oči a začal popisovat oválný bazén, jehož délku odhadl na třicet metrů. (Velký plavecký bazén v parku Rinconada v Palo Altu měří ve skutečnosti třiatřicet metrů.) Potom Pat popsal budovu smontovanou z betonových panelů a řadu dalších detailů, což vše zakreslil do obrázku. Když byl hotov, prohlásil, že se podle jeho názoru jedná o „čističku pitné vody“, a jeho nákres skutečně obsahoval velké cisterny a technická zařízení, jež se na koupališti v parku Rinconada vůbec nevyskytovaly.

 

Navzdory řadě technicky přesných detailů to tedy vypadalo, že Pat Price nedokázal rozpoznat skutečnou povahu místa. Po dvaceti letech se však Russellovi dostala do ruky publikace vydaná u příležitosti stoleté existence města Palo Alto. V ní narazil na následující text: „V roce 1913 byla na místě dnešního parku Rinconada, kde se nyní nachází veřejné koupaliště, postavena městská vodárna“. Tuto informaci doplňovala dobová fotografie, na níž byly vidět dva zásobníky vody přesně tak, jak je svého času nakreslil Pat Price. Pat se tedy nemýlil a navštívil správné místo – jenom o šedesát let dřív. A popsal ho úplně přesně tak, jak tenkrát vypadalo! Jak se zdá, tak senzibilovo nelokální vědomí dokáže překonávat nejen hranice trojrozměrného světa, ale i omezení dané čtvrtým rozměrem, tedy bariérou času. Mimo jiné z toho též plyne, že při zadávání cíle v rámci experimentů remote viewing (vnímání objektů na dálku) je třeba zadávat nejen souřadnice místa, ale též čas.

 

Luciferova poznámka: Fakt, že se Pat Price při svém remote viewing nacházel ve „Faradayově kleci“, poněkud nahlodává mou zde již několikrát zmiňovanou představu o tom, jaké „médium“ tyto „paranormální schopnosti“ zprostředkovává. Viz kupř.: Mimosmyslové vnímání – Prekognitivní vize, Neznámo, Readři a Sběrač rozptýlených informací či Záhadný Karel Hynek Mácha I.

 

Zdroj: Russell Targ – Mimosmyslové vnímání (Svět je jiný, než myslíme)


komentářů: 6         Komentáře (6)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Stella
6
Stella 23.11.2015, 21:02:14
mefi, na to nedej. Jde o svědectví útlumu některých oblastí mozku, a naopak, o vybuzení jiných. Myslím teda.(Skoro, někdy.) Aspoň by to mohlo napomoci léčbě.

Ty se, mefi, máš, že se jako hňup jenom jevíš. Mohla bych o sobě vyprávět! Kdyby to nebylo smutné, bylo by to směšné, co dokážu. Raději nevycházet z domu. Zamračený

5
Jo, St. (neregistrovaný) 23.11.2015, 20:56:44
A to, co píšeš, Lucifere, v kom. 4, je pravda, vzhledem k výrazným altruistickým sklonům některých zde diskutujících jedinců...


Lucifer
4
Lucifer * 23.11.2015, 20:35:55
mefi, svým způsobem jsi poodhalil zítřejší příspěvek od Stelly. Bude se v něm vyskytovat Koukolík a altruismus. To druhé je z jistého úhlu pohledu též jakási forma debility. Gratuluji k úspěšné Prekognitivní vizi. Úžasný

3 @h#2: Něco na tom je
mefi (neregistrovaný) 23.11.2015, 20:23:12
.
Mám vyzkoušeny iq testy bez pychické ataky a s ní:

Rozdíl je nebetyčný na iq testech s geometrickými formami:

Při atace jsem měl více než jeden z výsledků v oblasti zvláštního případu debility, pardon vysoké geniality.

Ale žádný géňa nejsem, tedy alespoň v civilu se projevuji spíše jako hňup:

http://forum.sebesdileni.cz/viewtopic.php?t=89
.
S vyplazeným jazykem

Stella
2
Stella 23.11.2015, 10:19:16
Může se člověk divit touze zkusit to zas a znova? Pokud byla zkušenost pozitivní. Lucifer tady psal kdysi o špatné.
Jenže - co potom.
Otvírají se další smysly, rozměry... Akorát že nás příroda stvořila jinak.

h
1
h * 22.11.2015, 22:33:37
Já jsem si trošínku s těmito věcmi kdysi hrál a nikomu to nedoporučuju. Votvíraj se vrátka, která třeba taky už nikdy nezavřete. Mi na to stačil vobyčejnej haš. Von ale nebyl vobyčejnej, protože šlo o domácí vopečovávaný vymazlený kytky, který maj extrémně pozitivní oučinky (jakože prostě hodně fungujou, protože se tam nesere žádná negace, nic se s ničim nepere). Nepřál bych vám hrát se mnou třeba Pexeso. Mi v tu chvíli bylo jedno, že sou karty votočený lícem dolů. Já je viděl všecky. Vyzkoušeno.

«     1     »