Kýč?

rubrika: Pel-mel


Kýč je dneska skoro všude kolem nás.

 

Lucifer


Kam se podívám, tak první, co uvidím, je kýč. Když si pustím televizi, tak kýčem je vyplněný skoro každý program, a mám jich tam několik desítek. Snad jen dokumentární kanály, ale ani tím si už dnes nejsem jist. Na ulici ho potkávám na každém kroku. Bez kýče se neobejde víc jak devadesát procent obyvatel moderní civilizace. Ani postmoderní. Ani post, post, postkýčové. Jestli je to výsledek antikýčového tažení postmodernismu, tak koštětem sem, koštětem tam.

 

Postmodernismus není venkoncem nic jiného než kýč. Druhá strana téže mince.


komentářů: 4         Komentáře (4)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

4 Exaktní vědy moc módě nepodléhají
Mgr.Milda (neregistrovaný) 10.10.2010, 17:25:29
I když jsem s kvantovou fyzikou žil dobře 30 roků, já osobně jsem se teoretikům do toho nepletl. Co se vyžadovalo, byly třeba iontové pastičky, k těm byly třeba různé generátory, vysoce stabilní lasery k nabuzení zcela definovaného stavu, k tomu byla nutná stabilizace frekvence. Krátké impulzy pomocí ADP-KDP-krystalů potřebovaly impulsní vysokonapěťové generátory s nanosekundovými časy. Synchronizace modelockerů potřebovala speciální syntetizátory a generátory. Nu a v různých experimentech bylo třeba mikrovlnné pole na zcela určitém místě s určitou polarizací. Jinde zase elektronový proud ve vakuu s přesně definovanou rychlostí-energií. Takže jsem v podstatě popsal moji funkci v týmu, tyhle cerepetičky jsem těch 30 roků vyráběl. Myslím že největší průlom bylo přímé měření frekvenčního rozdílu laserů ve viditelném spektru pomocí směšovače na bázi MIM-diody. To se používá dodnes.

Lucifer
3
Lucifer 10.10.2010, 11:37:25
[2]
Asi tak. Nic na tom nezmění slovní ekvilibristika pseudointelektuálů při vymýšlení názvů "nových" směrů a zesměšňování těch předchozích. Pod pojmem postmodernismus bych si dokázal nanejvýš představit úpadek současné lidské kultury.
Ve fyzice nic takového neexistuje. Jsou zde pouze dva základní fyzikální pohledy. Starší nazýváme klasická fyzika a novější kvantová. Kvantová fyzika však neznamená zesměšnění klasické. Isaac Newton je dodnes považován za jednoho z velikánů a klasická fyzika je stále funkční a se dá použít tam, kde není kvantovka zapotřebí. Měla však vymezené hranice poznání, kterých dosáhla, a posunout je dál pomohla až fyzika kvantová.

2 Kýči se nevyhneme
Mgr.Milda (neregistrovaný) 10.10.2010, 09:16:54
máme všude krásné příklady. Stalinova socha na Letné, gigantický Žižka na památníku písemnictví, tančící dům na nábřeží, budova parlamentu -Svobodné Evropy vedle Muzea, teď dáme poslední ránu Letné stavbou blobu.Kýč poznáte lehko, snaží se zapůsobit buď svojí odlišností od běžných měřítek, gigantismem nebo zcela nesmyslnou formou a barvou. Útočí na vlastenecké city,na dítě v člověku, na sentimentalitu nebo demenci současníků. Už třeba ty operetní uniformy hradní stráže, podobné těm chorvatským, čím bezvýznamnější prezident, tím větší brimborium kolem něj.

Lucifer
1
Lucifer 09.10.2010, 21:09:15
Kýč se mi sype i do ústavního poštovního serveru. Je ho tam denně víc jak devadesát procent. A to má nastavený hodně tvrdý filtr na spam. Kdyby tam nebyl, tak by ho tam bylo devadesát devět tečka devět, tečka devět... procent a já bych neměl nic jiného na práci, než to mazat.

«     1     »