Cesta do Mariánek (snad ne do Mariana)

rubrika: Pel-mel


Mariánky je neoficiální název města Mariánské Lázně (a zároveň i oficiální název lyžařského areálu tamtéž), které jsou nejmladší z proslulého trojúhelníku západočeských lázeňských měst (nezaměňovat s bermudským trojúhelníkem, ačkoli se to nabízí) nacházejícím se v Karlovarském kraji. V Mariánkách (nezaměňovat s Marianem, ačkoli tam mohu skončit taktéž) jsem se rozhodl strávit pár dní své celoprasincové dovolené. Proč? Pokusím se to osvětlit.

 

Lucifer


Je to moje druhá letošní pracovní cesta někam jinam než po Praze. První se odehrávalaBrixenu, z jejíhož vyhnanství jsem se ještě dosud nevzpamatoval. Ta druhá je sice dovolenková, ale právě proto je též pracovní, jelikož si musím od práce odpočinout, abych zase mohl pracovat, k čemuž jsem byl svou pracovní institucí víceméně donucen. A jelikož se mi po předchozí pracovní návštěvě Brixenu nedaří ten správný odpočinek dosáhnout, vybral jsem si lázně. Mariánské lázně hlavně proto, že tam kdysi dávno jacísi mniši (ne myši) jako první zaznamenali slaný pramen, z něhož se snažili vytěžit sůl, která se později úspěšně prodávala jako projímadlo. No a to já právě potřebuji. Ne střevní, ale duševní projímadlo, jelikož si před nástupem do práce někdy krátce po počátku příštího roku potřebuji hlavu dokonale vyčistit, abych v ní měl dost prostoru k nasáčkování dalších pracovních výsledků.

 

Já vím, že ta sůl bude zpočátku projímat střeva, ale zpětná vazba na duši se musí dřív či později zcela bezpodmínečně projevit. Říká se, že ve zdravém těle je zdravý duch. Ono to platí samozřejmě i naopak. A když se vám nedaří byť sebeúporněji ozdravit ducha, zkuste to začít rozmotávat od těla. No a mně se to jaksi stále po té duševní stránce nedaří, takže se jedu nalokat nějakého střevního projímadla do Mariánských Lázní.

 

Doufám, že se mi to podaří, protože kdyby ne, nezbyde mi než svoji dovolenkovou pracovní cestu zakončit v Marianu.

 

Budu se snažit, seč mi střevní síly budou stačit, a pokud se budu nacházet v dostatečně příčetném stavu, tak vám zde vypustím nějaké to projímadlo ze svého lázeňského pobytu. Mimochodem, v tomto lázeňském městečku jsem se ještě nikdy nevyskytoval, stejně jako předtím v Brixenu, takže zase jedu objevovat pro mne úplně nový svět. Dočetl jsem se, že se tam nachází jakási multimediální Zpívající fontána. Pokud mi to střevní a mozkové závity dovolí, pokusím se s ní navázat harmonický kontakt. V jedné ruce budu držet tužku (ne pušku), ve druhé papír (na rapír) a o výsledky mého poetického snažení (ne smažení) se s vámi jistě v brzké době bez uzardění (ne upozadění) podělím.

 


komentářů: 1         Komentáře (1)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

1
G (neregistrovaný) 11.12.2015, 04:09:47
Zde tip, kdybyses moc nudil.
Stojí zato.
http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/klaster-premonstratu-v-teple.aspx
GM

«     1     »