Peníze nebo život!

rubrika: Pel-mel


Peníze! To je, oč tu jde především.

 

Lucifer


Každý si chce urvat co největší balík. Často jenom proto, aby si mohl koupit něco, do čeho bude muset vrazit ještě víc peněz. A tak potřeba peněz vzrůstá řadou téměř geometrickou. Všechno se točí kolem peněz a od rána do večera, někdy i v noci, neděláme nic jiného než cokoli, abychom získali peníze. A možností je nepřeberno. Uvedu dva extrémní.

 

Nejjednodušší a dnes velmi oblíbenou metodou je peníze si jednoduše ukrást. Někdy to může být až tak prosté, že jakékoli vzdělání, aniž sebekratší školení netřeba. Stačí si vzít igelitku, kulicha, poplašňák a vyrazit k nejbližší pumpě nebo pobočce libovolné banky. Ne vždy se však dílo povede.

 

Onehdá jsem slyšel o zoufalci, který za bílého dne a v rušném nákupním minicentru navštívil malé bylinkářství s tím, že nechce heřmánek ale prachy. Měl smůlu. Paní prodavačka má natolik sugestivní přístup k zákazníkům, že nikdo neodolá a odchází s plnou taškou nejrůznějších bylin. V tomto případě však milému zoufalci poradila, aby se bezodkladně odebral do prdele, což on také bezodkladně učinil.

 

A nebo jiný případ. Neohrožený pistolník se vydal k nedaleké benzínové pumpě dočerpat cash, kde však, tu máš čerte kropáč, narazil na sličnou čerpadlářku, která zrovna ometala stojany. Než se stačil zorientovat, dostal smetákem takovou po kebuli, že bezodkladně učinil totéž, co předchozí týpek v bylinkářství.

 

Ne vždy však do této šichty nastupuje kompletní amatér. Kupříkladu jeden Rus nedávno obcházel s bouchačkou banky a noční podniky a když měl někdo proti jeho živnosti námitky, urychleně ho vypravil do věčných lovišť. Byl zajímavý tím, že nosil béžový stejnokroj a neustále si olizoval rty. Prý proto, že bral drogy, což by ostatně také vysvětlovalo jeho zvýšenou poptávku po finanční hotovosti.

 

Všimněte si, že se v této branži uplatňují takřka výhradně muži. Je tedy s podivem, že se ještě neozvala nějaká genderová organizace. Taková diskriminace snad není ani v politice. Dovedu si představit sličnou dámu s perfektním make-upem, botičkami s patnácticentimetrovým podpatkem od Calvina Kleina, kostýmkem od Versaceho, parfémem od Diora a bouchačkou od Smithe a Wessona, kterak kráčí k benzínové pumpě, kolem které se ometá ošuntělý chlápek v zamaštěném overalu a smetákem pígluje stojany. Jenže, co když na povel naval prachy ji přetáhne... radši ani nedomyslet. Ve skutečnosti to ženám není vůbec zapotřebí, chlapi jim ten lup nakonec stejně odevzdají. Proto ten nezájem...

 

A teď druhý extrém. Jsou organizace, které vás nutí, abyste si u nich uložili své peníze za účelem vašeho oškubání. A aby vás oškubali ještě tuplem, snaží se vám doslova vnutit další peníze. Konečně nač čekat, než si jeden našetří. Trend je takový, že všechno můžete mít hned. Taková půjčka vám pak přijde pěkně draho.

 

Takže hezké vykročení do nového týdne a ...

 


komentářů: 4         Komentáře (4)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

4
Kopecký (neregistrovaný) 25.01.2010, 18:36:44
Nevim, co je přesně konzum, pravda je taková, že žijem nezřízeně, neudržitelným způsobem, nakupujem krámy zabalený v tunách plastů, produkujem hory odpadků a blabla atakdál a dlouhodobě si to dovolit nemůžem... debata o tom nemůže jít ani cestou fanatiků, ani cestou skeptiků, ta pravda je někde uprostřed.

3
Honza (neregistrovaný) 25.01.2010, 18:19:10
Hned, teď hned, má cenu kupovat jednu jedinou věc na světě. Hudební nástroj, kterej vám prostě sedl a čekal jen na vás. Všecko vostatní sou kecy. Eště uznávam barvičky. Pastely, tuby, uhly, rudky, pastelky, křídy, zasraný drahý štětce, co nic nevydržej, ale dobře se s nima dělá, i řezbářský dláto, co ti sedne do ruky. To si taky kup hned.
Je to konzum ?

Lucifer
2
Lucifer 25.01.2010, 18:07:30
[1] Suhlasím, ale ta procenta jsou silně podhodnocená. Konzumní spirála žene lidi kupovat si věci hned, jak je to napadne. Buď si peníze půjčí, nebo si je zkrátka někde vemou. Dalším fenoménem jsou drogy, u kterých je konzumní závislost i cena v červených číslech. Muži to mají v genech. Pokud se něčeho nedopracovali, brali si to násilím. Loupili, vyhlašovali války, zotročovali. Ženy mají jiné metody. Řekněme, že méně antisociální ]Mrkající

1
Kopecký (neregistrovaný) 25.01.2010, 17:53:48
Říkáte... ve skutečnosti to ženám není vůbec zapotřebí, chlapi jim ten lup nakonec stejně odevzdají.... Říkám... ve skutečnosti je to tak, že antisociální porucha osobnosti postihuje 4% mužské populace a necelé 1% ženské populace průmyslově vyvinutých zemí. Lidé s touto poruchou tvoří v případě mužů přibližně polovinu, v případě žen přibližně pětinu vězeňské populace.

«     1     »