Zapomnění

rubrika: Pel-mel


Slouží vám paměť?

 

Lucifer


Když člověk stárne, což v podstatě dělá od svého narození, tak se mu horší paměť. Tedy ne hned. Nejdříve si ji zdokonaluje, protože se teprve rozvíjí a buduje. Dříve či později dorazí na vrchol svého kopce, pak se konečně o slovo přihlásí stárnutí a člověk se začne kutálet z kopce zpět do zapomnění. Podobně to funguje i u chlastu, jak přednášel Jarek Nohavica (koho Jarek irituje, může přestat číst a rychle zapomenout;) ve filmu Rok ďábla. Co na to řekl Karel Plíhal, si můžete prohlídnout tady. Otázka však zní: Je to špatně nebo dobře?

Jasně, člověk si něco pamatovat musí. Kupříkladu kam si dal klíče, kde nechal ležet brejle (Bacha! Dokud je nenajdete, nikam si nesedejte!), kde bydlí, jak se jmenuje a pod. Pokud by zapomněl i tohle, tak to může rovnou zabalit. Jenže.... Jenže jsou věci, které je lepší zapomenout, poněvadž bychom to mohli taky rovnou zabalit, a nebo se pominout, což je prakticky totéž. Teď je tady otázka: Co nám to stárnutí vlastně chystá? Pokud by nám ohleduplně vymazalo z paměti okamžiky, které s námi cloumají k nepříčetnosti, a klíče, brejle, bydliště a jméno ponechalo, máme vyhráno. Když však naopak, můžeme to rovnou zabalit.

Kdo se však klepe obavou, že si stárnutí vybere právě tu špatnou stranu mince, popřípadě obojí, což je vůbec ta nejhorší varianta, hodní vědátoři přišli na léčivo, které to může zastavit, viz Slibná droga na chabou paměť. Ono toho už předtím bylo vynalezeno více a zřejmě nejstarším a nejjednodušším prostředkem je lékořice, kterou můžete cucat jako pendrek, viz tamtéž. Lékořice však má i jiné účinky, viz tady, takže cucejte opatrně.

 

No a když vám nepomůže ani pendrek, Čechomor vám vystrojí funus devil

 


komentářů: 4         Komentáře (4)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

4
vera (neregistrovaný) 04.11.2010, 18:02:24
Rozumím tomu dobře, že mohu nyní vesele zapomínati, neb později cucáním pendreku vzpomenu si k čemuže to mám? To mě potěšilo… až na drobnost. Jestliže v malých dávkách působí lékořice močopudně, a ve vyšších dávkách zvyšuje tlak – kdy přichází ta chvíle že působí jako afrodisiakum? Omlouvám se za nerozumné komentáře, ale v poslední době mě všechny tady nalezené články nutí k úsměvu. Přeji i nadále krásný podzim Usmívající se

Lucifer
3
Lucifer 26.10.2010, 23:05:37
[2] ];-DDD řeším to podobně

2 eventuálně
Gomba (neregistrovaný) 26.10.2010, 22:53:50
vás někdo může pendrekem přetáhnout, to si pak vzpomenete jedna radost :)))
***
btw: mně paměť moc neslouží, resp. pamatuji si jen to, co se mi hodí Mrkající

1 Zasadil jsem si před hájovnu Ginkgo Bilobu
Mgr.Milda (neregistrovaný) 26.10.2010, 21:01:22
Listy této rostliny mají prý jako čaj vylepšit paměť. Zatím jenom roste, už je dvakrát tak vysoká, jako když jsem i u Protivína ve školce koupil. Takže až začnu zapomínat, mohu s tím čajem začít. Další stromeček, zasazený současně s tím Gingko, se jmenuje Sekvoj, prý gigantická. Moje je za dva roky teprve půlmetrová, ale i když je malá, je to moje sekvoj! Vypadá trochu jako thuje, ale má červený a velmi silný kmínek. V USA se jí říká Redwood. Takže to byl začátek mé naučné stezky, kterou hodlám, pokud se toho dožiji, jednou otevřít. Tabulky u stromů budou plastové, měděné nebo bronzové by mi snědí spolučeši odmontovali.

«     1     »