V druhé půli dubna letošního komického roku

rubrika: Pel-mel


Na svatého Jiří prý vylézají hadi a štíři. A tenhle neuvěřitelný skeč má nastat v pondělí. Tedy já se pokusím vylézt, jelikož mám kromě jiného i hadí sklony se štírovým bodcem v pozadí, ale situace bude úplně jiná. Z Kanady se do našeho ústavního dostavníku dostaví jeden kolega, jenž mi zařídil někdy koncem minulého století postdoktorantskou stáž v Sherbrooku, což je takové městečko asi o stotisících obyvatelích, kteří mají ve zvyku hovořit francouzským nářečím, jemuž jsem se nebyl schopen ani po jednom a půl roce svého pobytu naučit, na univerzitě to však šlo i anglicky. Zajímaví je, že ten kolega z kanadského či spíše quebeckého Sherbrooku na hranicích a anglicky mluvícím US státem Vermont je egyptský kopt. Je mu nejméně o dvacet let více, než jsem na pažbě své pušky stačil zařezat já, takže asi sto dvacet. Musím se na to (NATO!) soustředit, takže ode mne neočekávejte žádné kromobyčejné literární vyjádření. Ani báseň.

 

Lucifer


Něco bych ale k tomuto dubnovému víkendovému zamyšlení měl. Bude to velmi krátké, nicméně jsem přesvědčen, že alespoň skývu ponaučení si z toho odnesete.

 

Ve čtvrtek ráno, asi kolem poledne, jsem metrem vyrazil do práce. Vedle mě se usadila jakási ženština, která velice rychle pochopila, že onuci kolem krku jaksi nemusím. Okamžitě si tu onuci sundala, ledabyle zamáčkla do kabelky a periferním zrakem pravidelně sondovala, jestli jsem o její fyzický vzhled projevil nějaký zájem. Želkrišna neprojevil, jelikož jsem byl ve stavu naprostého uondání. Považuji to za svou kalamitní chybu, jelikož jsem mohl ulovit ženskou takříkajíc přímo na nudli z nosu, ale nikdo není dokonalý.

 

Když na Můstku se zklamaným pohledem vyklidila bojiště, tak jsem periferním pohledem zkonstatoval, že jsem to pos… píp. Naprostá kočka a ještě ke všemu dvounohá. Situace se však začala vybarvovat ještě zajímavěji.

 

Na další stanici se na uvolněné místo začala soukat ženština kompletně v černém. Všechny hadry, které měla na sobě, přičemž ten hadr kolem krku kupodivu neměla, byly černé. A to mě samozřejmě a bezpochyby zaujalo včetně obsahu těch hadrů. Sedla si nalevo ode mne a já pro jistotu, abych ji nevyplašil, jsem okamžitě koukl vpravo. Naproti přes uličku usedal na sedátko muž v černém. Kompletně ale i s ksichtem. Byl to totiž černoch.

 

Tak jsem se rozesmál a Lady in Black vyšpuntovala ze svých uší mobilní sluchátka, následkem čehož se mě zeptala, čemu se směji. Řekl jsem jí, že se směji tomu, kterak se s tím černým naproti hezky zkombinovali. Též ji to rozesmálo. Jako třešničku na dortu jsem přidal poznámku, že by si ještě měla začernit obličej, aby to bylo dokonalé. Už dlouho jsem se s nějakou ženštinou tak nezasmál. Ten černý vpředu tam byl jenom jako kompars.

 

 


komentářů: 4         Komentáře (4)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Haaross
5
Haaross 23.04.2017, 15:11:18
Lucifer ja jako Dzin... zjevi se vsude, kde se otevre lahev


Lucifer
2
Lucifer * 22.04.2017, 01:05:08
Něco pro odlehčení. Psychicky i odborně se připravuji na příjezd ještě o něco staršího kolegy, než jsem já. Jak jsem pravil v Perexu, přikvačí k nám z Sherbrooku, jenž se nalézá v kanadském Quebecu, a přidávám, že téměř na hranicích s Vermontem v USA:

https://www.google.com/maps/@45.2955822,-71.8705111,9.5z

Všimněte si Magogu a jezera od něj se táhnoucího až do Vermontu. Univerzitu v Sherbrooku, kde jsem byl na stáži, si už najděte sami. Když si na předložené mapě zajdete trochu doprava, čili na východ, narazíte na jiné jezero, Lac-Mégantic, což je název i městečka, které se u něj nachází. Tam jsem byl jednou na výletě se dvěma ruskými stážisty. Jeden byl muž, druhý žena. Jeli jsme tam mým asi osm let ojetým Fordem Tempo, který jsem na konci svého pobytu odevzdal za pár kanadských dolarů do jednoho servisu. Tam však ten šrot dali jaksi do kupy a půjčovali ho zákazníkům, kteří museli v servisu ponechat svoji novou šunku. Asi za půl roku po mém odletu mi tamější jiný kolega poslal jeho fotku.

Nebudu ji teď v notebooku hledat, místo toho vám ale pustím písničku, kterou jsem si tehdy zamiloval a naučil nazpaměť.

https://www.youtube.com/watch?v=3gHYm112ByQ

Úžasný


Lucifer
1
Lucifer * 21.04.2017, 00:19:31
Nazareth - Please Don't Judas Me

https://www.youtube.com/watch?v=qB1C4W-tHtM

Nevinný

«     1     »