Vánoční pěna dní II

rubrika: Pel-mel


Přesně před dvěma lety jsem zde vypustil Vánoční pěnu dní. Dva roky, ale připadá mi to jako dvě století. Mám pocit, že takový text bych už nedokázal napsat. Ne proto, že už nedokážu psát, ale proto, že za pitomé dva roky píšu jinak. Ne úplně, jistě ve mně leccos i z mnohem starších dob zbylo, ale už je to tak nějak jinačí. Někdy ani dvě staletí v lidech skoro nic nezmění. Kulisy jsou jiné, ale lidé jsou stejní. V jednom člověku však mohou dva roky znamenat dvousetletou změnu, ačkoli kulisy jsou ještě stejné. Vánoční pěna dní číslo dvě je tudíž o něčem úplně jiném v téměř stejných kulisách.

 

Lucifer


V poslední době stále více přemýšlím o vztahu muže a ženy. V principu nemám nic proti homosexuálním vztahům, ale ve vyšším principu si myslím, že skutečně plodný vztah, a teď nemám na mysli jenom rozmnožování, jež v tomto vánočním zamyšlení kladu zcela do pozadí, může být jenom mezi mužem a ženou. Mezi dvěma lidskými bytostmi opačného náboje. Mezi Jin a Jang. Homosexualita je pouhá náhražka podstaty lidství. Chápu, že muž či žena může nalézt příznivější kontakt s osobou stejné pohlaví, jelikož ten druhý jing či jang mu tak nějak uniká. Může v tomto homogenním kontaktu nalézt mnohem více své lidské realizace. Koneckonců proč ne, když je oné osobě podstata lidství odepřena.

 

Vztah muže a ženy bývá zpravidla mnohem komplikovanější než vztah mezi osobami stejného pohlaví. Žena či muž v jednopohlavním vztahu totiž dost dobře ví, co mohou od svého protějšku očekávat. V oboupohlavním vztahu je to cesta na úplně jiné území plné nejrůznějších nástrah a pastí. Skutečný muž a skutečná žena se však na tuhle cestu vydají. Pasti a nástrahy očekávají, jsou odhodláni jim čelit, i když to někdy může být hodně tragické, ale smysl jejich cesty je mnohem důležitější.

 

Muž bez ženy je jako pivo bez pěny. Žena bez muže pak jako pěna bez piva.

 

To by tak bylo k těmto Vánocům zhruba vše. Užijte si je. A v poklidném tom čase v sobě hledejte lidskou podstatu.

 


komentářů: 22         Komentáře (22)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

22
Zuz. (neregistrovaný) 25.12.2017, 20:01:55
Mrkající

V prechozim spatny emotikon - melo byt Mrkající


21
Zuzana (neregistrovaný) 25.12.2017, 19:59:32

„Děkuji všem ženám, které mě opustily a uvolnily tak místo mladším a krásnějším.“

— Oldřich Mikulášek

Křičící
20
xxx (neregistrovaný) 25.12.2017, 19:49:10
Ad 16:
Lépe se debatuje Na Vyhlídce - tak daleko to není.

Stella
19
Stella 25.12.2017, 19:47:43
Mikulášek: Výčitky

Láska je, když nelze, nelze jinak...

Když kráčíš do neštěstí tak jistě, jako jistě vržou boty.


17
Zuz. (neregistrovaný) 25.12.2017, 19:02:23
O lasce a o Bohu


https://kultura.zpravy.idnes.cz/klaun-si-povida-s-bohem-jiri-suchy-dls-/divadlo.aspx?c=A171222_133611_divadlo_ts


"A jinde se zamýšlí nad rolí Boha ve Starém zákonu. „Hospodin se v Bibli vůbec chová podivně: vymáhá na lidech lásku a hrozí tresty těm, kteří ho milovat nebudou. Kdo z nás by tohle udělal? Tak se chová třeba manžel zmítaný žárlivostí. Anebo Kim Čong-un,“ glosuje Suchý a v kapitole Bible dle Suchého nabízí vlastní pohled na knihu knih."

16
Zuzana (neregistrovaný) 25.12.2017, 17:49:33
K predchozimu..

To pusobi jako dokazovani si neceho, co ve skutecnosti neexistuje, nebo nemuze existovat bez exhibice. Pak bych chapala vase zdurazneni dulezitosti napeti mezi zamilovanymi, ke kteremu muze dochazet s vetsi pravdepodobnosti na verejnosti nez v soukromi, Na verejnosti do vztahu zasahuji I jine zivly a faktory. Internet je taky takovy placek. Toto preferuji zejmena pary, ktere spolu toho v soukromi moc nenakecaji nebo nenadelaji, nebo se sem chodi jen povyrazit. Tam je potom exhibice ve spolecnost a to publikum jedina, nebo hlavni, satisfakce, ev. zabava, sranda..

Mne je fuk, jestli kdo exhibiuje ale kdyby se mne ten exhibicionista ptal, zdai mu verim, ze to dela z lasky, tak mu asi reknu, ze mu neverim.

Pry: "Pravá láska je stav, ve kterém člověk cítí osudovou potřebu být neustále s milovanou bytostí," prohlásil prý kdysi spisovatel a dramatik Karel Čapek."

No jo. Ale to nejde. Jak rikaval spolecny kamarad muj a Jana Steklika, posledni impresionista na okrese pan Cada, kdyz jsme s nim sedeli u piva a bavili se o lasce v Usti nad Orlici,s povzdechem: "No jo, ale kdyz ta zenska musi rano do prace.". ;)
Zamilovaný
15
Zuzana (neregistrovaný) 25.12.2017, 17:46:50
Stella. Cituji z odkazu:

"Pokud jste si mysleli, že pravá láska, která trvá věky, je jen výplod fantazie zamilovaných básníků, romantických snílků a pubertálních slečen, pak je načase přiznat si nečekanou pravdu: skutečná láska nejenže existuje, ale dokonce je možné ji vědecky dokázat. "

Mozna.:) Jenze o tom se zde nikdo neprel, ani to nezpochybnoval..

1/rec byla o vasem tvrzeni ( Lucifer, Stella), ze laska mezi muzem a zenou je jina ( a jine kvality) nez homosexualni laska. Oponovala jsem, ze laska je jedna - a nezalezi na tom, jestli potka homo nebo heterosexualy. Nejen to, je mnoho lasek:

laska k diteti, k rodicum, sourozencum, pratelum, lidem obecne, k prirode, povolani, just name it.......


2/rec byla i o heteresexualni lasce, okazale az exhibicionisticky, urputne, stale, sebepresvedcive, davane najevo verejnosti. Obvykle zamilovani lidi preferuji soukromi . Proc bych citila potreba svemu muzi - i v dobe, kdy jsme spolu chodili coby svobodni - predvadet lasku nekde na verejnem prostoru? Bud se fmaji radi a pak se nemuzou dockat az budou spolu v soukromi, nebo potrebujou pomoci exhibice mit ze vztahu konecne nejake poteseni. Jak jinak by mohlo lidi, kteri milujou jeden druheho, tesit vecne ujistovani o svoji vyjimecne, nekonecne a zarucene prave orechove dnes a denne pred obecenstvem. Maji urcite email boxy.Lucifer
14
Lucifer * 24.12.2017, 22:50:31
Status Quo - Blessed are the Meek

https://www.youtube.com/watch?v=CJ1_VqueCiQ


Lucifer
12 Dojemné
Lucifer * 24.12.2017, 21:54:08
Snažím se přivábit smrt jedem na krysy...

https://www.youtube.com/watch?v=g7HNObNyxbA

Dobrou štědrou noc. Na Půlnoční tentokrát nepůjdu. Jsem znaven jako jedem nasáčkovaná krysa. Zítra mám ale v plánu dosáčkovat se do celé Prahy. I do Ďáblic.

Ospalý

Lucifer
11
Lucifer * 24.12.2017, 18:17:10
Karel Kryl - Vánoční

https://www.youtube.com/watch?v=15s9ECRok70

Nevinný

10
Tahiti (neregistrovaný) 24.12.2017, 07:49:25
S teploušky nemám problém. Jsou většinou laskaví a citliví. Utvrdil mě v tom názoru sanitář Milan, který mě v nemocnici opatroval jako vlastní matku. Milan je nejen homo, ale navíc cikán. Nemá to v životě lehké. Jeho přítel Marek je kuchařem a byt mají jako klícku, na fotkách, které jsem viděla, to bylo až k závidění.

9 To Zuzana (8):
Starý kocour (neregistrovaný) 23.12.2017, 23:03:44
Nemám k tomu co dodat. Tak jest.

Snad jen to,. že ti mí homosexuální kolegové jsou většinou (snad 9/10) proti všem těm Gay-Parade. Dělá to prý negativní obraz pro veřejnost. Ano dělá. A dokonce mají dost vlažný/negativní vztah k osvojování dětí - pokud ovšem jeden s nich není biologickým otcem. Pak jsem na vážkách i já.
===
Jsem už asi starý, nejsem zdaleka puritán, ale i za mlada mi vadilo, když se hoch s dívkou příliš vášnivě "obírali" na veřejnosti. (Někdy se to stěží dá odlišit od dokonané soulože.) U gayů a leseb mi to vadí zrovna tak.

Já si myslím, že takové záležitosti patří spíše do ústraní. Ne nadarmo se jim říká "intimní".

8
Zuzana (neregistrovaný) 23.12.2017, 22:41:03
\"Ale ještě něco bych dodala k té homosexualitě. Nic proti, jen mi vadí, že homosexuálové mají potřebu předvádět svoji oreientaci na veřejnosti. Já taky nenabádám heterosexuály, abychom šli na Václavák a tam prezentovali, jak to s námi je.\"

Dovoluji si ocitovat Astrin nazor pod druhym odkazem o zenskem principu. Dobre, ani ja nejsem pro predvadeni se na kazdem kroku - I tady - vidim hetero lasku proklamovanou a falesnou. A tyka se to i lidi, keri maji prvotni vasne nabeton za sebou - to je taky predvadeni na verejnosti, imho. U homexualu je to pritom I pochopitelnejsi kvuli postoji spolecnosti - da se to vysvetlit jako vzdor, podobny jako u pubertaku.

Odhlednuto od jinych veci v clanku popsanych, neverim lidem, kteri pocituji potrebu exhibovat svoji nekonecnou lasku pred svetem ci svetu, a vubec o lasce v jenom zatahu vykladat. Ta fakt bud je, nebo neni a je to jenom poza.

«     1    2   »