Cul-de-sac

rubrika: Pel-mel


Vzpomněl jsem si na jednu příhodu, která se mi stala v průběhu mé postgraduální stáže v Quebecu.

 

Lucifer


V té době jsem se nacházel na univerzitě v Sherbrooku, který se nachází zhruba sto padesát kilometrů od Montrealu v těsné blízkosti hranic s Vermontem Spojených států. Nedaleko od mého bydliště se dalo najet na dálnici číslo deset, která vedla do Montrealu. Uprostřed Montrealu, na ostrově obklopeném rameny řeky svatého Vavřince, je kopec zvaný Mont-Royal, podle kterého se zřejmě jmenuje Montreal. K tomuto kopci se vztahuje historka, která líčí, jak se tam dotrmácel francouzský dobyvatel Jacques Cartier, jenž ten kopec tak pojmenoval. V Montrealu se také nachází jedna starobylá univerzita jménem McGill, ve které působil věhlasný fyzik Ernest Rutherford. V této univerzitě se nachází část výzkumného centra, v jejíž druhé části na univerzitě v Sherbrooku jsem působil na postrgraduální stáži pro změnu zase já.

Když jsem se poprvé vydal ojetým Fordem do Montrealu a po mostě Pont Champlain překročil první rameno řeky svatého Vavřince, poněkud jsem zabloudil, což se mi stávalo několikrát. V těchto situacích jsem obvykle někde zastavil, zjistil název ulice, prostudoval mapu a opět zamířil tím správným směrem. V této situaci jsem zakročil stejným způsobem. Zastavil jsem na jednom parkovišti v pusté ulici, vylezl ven, našel jakousi ceduli, kde bylo napsáno cul-de-sac, vrátil se do auta a začal studovat mapu. Cul-de-sac jsem tam však nenašel. Už si nevzpomínám, jak jsem se z toho tenkrát vyhrabal, ale netrvalo to dlouho. Po návratu jsem nahlédl do francouzského slovníku a zjistil, že cul-de-sac znamená slepou ulici.

No a co z toho plyne. Když se dostanete do slepé ulice, prostudujte si mapu a vyrazte směrem zpět. Přeji hezkou sobotu ]:-)


komentářů: 2         Komentáře (2)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

2
Miloš (neregistrovaný) 06.11.2010, 17:48:59
Téměř totéž jsem zažil v Maďarsku. Zaparkoval jsem auto a na kraji ulice si opsal její název. Ten jsem ale hledal na mapě až při návratu. Ani na podrobné mapě se však nevyskytovala. Až po komunikaci s místními jsem zjistil, že nešlo o název ulice, ale informaci, že jde u jednosměrku.

1 Dobré ráno.
Ludmila (neregistrovaný) 06.11.2010, 08:18:07
To chce odvahu a víru ve své schopnosti,aby se člověk dokázal vrátit zpátky.Většinou se dere dopředu, naráží hlavou o zeď,ani facky je nezastaví.Otlučení a nepoučení hrnou před sebou tu svoji kuličku,dokud se jim v hlavě nerozsvítí.
A co se týče bloudění,tak tohle je zvláštní vlastnost mužů.Raději si zajedou,než by se zeptali jak se dostat na správnou cestu.Ach to jejich ego.

«     1     »