Slavíme výročí ....

rubrika: Pel-mel


Jaké? O předčasné oslavě Vánoc jsem už psal koncem října, ale teď se to skutečně rozjelo na plné pecky.

 

Lucifer


Dnes jsem opět navštívil nákupní centrum Eden a nejdřív jsem jako obvykle zamířil do Zlevněných knih. Nastala změna. Byl jsem zvyklý, že v tuhle dobu se tam pohybuje hrstka lidí a je tam klid. Tak tentokrát překvápko. Mraky lidí a z reproduktorů zněly jakési normalizační popěvky jako o Vánocích. Našel jsem si knížku sci-fi povídek od Ladislava Szalaie Poslední konec světa a raději se vydal na ústup. Pokladnu obsluhovalo mladé děvče a já se zeptal, co to hrají. Řekla mi, že to je centrální rozhlas a jednoznačně dávala najevo, že s tím nemá nic společného. Řekl jsem, že mi to připadá jako oslava Vánoc, ale že je teprve začátek listopadu, a tak jsme dali krátkou řeč, ve které jsme se shodli prakticky na všem. Řekl jsem, že to není ještě tak dávno, kdy lidé začali kupovat vánoční dárky až pár dnů před Vánocemi a ona mě vzhledem svému věku překvapila doplněním, že se našli i tací, co to řešili až dvacátého čtvrtého prosince a že je to velmi bavilo. Kdo nám to safra cpe už počátkem listopadu do hlavy?

Po cestě zpátky jsem si vzpomněl, že jsem ještě na něco zapomněl, a tak jsem zabrousil do Galérie, což je skvostný název pro jiné nákupní centrum. Tady se s tím už vyloženě nemazali. Všude se skvěly ozdobené vánoční stromky - samozřejmě z umělé hmoty. Rychle jsem sbalil, co jsem potřeboval a hurá k pokladně. A tam zase hezká mladá slečna, tož aby řeč nestála, zeptal jsem se, proč slaví VŘSR, jelikož je to evidentně nejbližší výročí. Zeptala se, z čeho tak soudím, a já řekl, že z těch ozdobených stromečků. Pochopila, která bije a nakonec jsme dospěli k podobným závěrům jako u předchozí pokladny.

Zatím jsem kupodivu ještě nenarazil na nikoho, komu by to nepřipadalo praštěné, ale přesto jsou všude mraky lidí a Vánoce jedou na plné pecky ];-)


komentářů: 6         Komentáře (6)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

6
Zuzana (neregistrovaný) 08.11.2010, 12:39:20
Chapu tvuj postoj, ale slecny netusi, ze nebude-li business, nebudou mista a tudiz rozmnozi radu nezamestnanych. ;)
Umely stromek u nas doma nikdy nebyl. Zda vonici stromek nebo skladaci pod posteli - o tom uz probehla rada vanocnich ohnivych debat. :)

5 Honzo
Ludmila (neregistrovaný) 08.11.2010, 08:20:21
ráda bych se na tebe podívala,ale to zrovna peču.Plastovej stromek mám v kuchyni,maličký na stole.No a na VŘSR už zapomněly i soudružky učitelky staršího data narození.Raději nevzpomínat,že?

4
Honza (neregistrovaný) 07.11.2010, 22:50:40
vy, co ste v pohodě a z Vánoc nejančíte, přijďte 17.- 22. prosince na trh na Jiřího z Poděbrad. Budu tam ... a v klidu. V ten správnej čas, s tou správnou náladou. Plastovej stromek s sebou, ten já mít nebudu.

3
Honza (neregistrovaný) 07.11.2010, 22:48:51
vy, co ste v pohodě a z Vánoc nejančíte, přijďte 17.- 22. prosince na trh na Jiřího z Poděbrad. Budu tam ... a v klidu. V ten správnej čas, s tou správnou náladou. Plastovej stromek s sebou, ten já mít nebudu.

Lucifer
2
Lucifer 07.11.2010, 21:59:22
]Usmívající se

1 Obchod jedná vždy v předstihu
Mgr.Milda (neregistrovaný) 07.11.2010, 21:47:35
Na Vánoce je už skoro pozdě, dnes, na Velký Den CCCP si už nevzpomene ani soudruh Klaus nebo Kavan. Mikuláš je pro obchod už vyřízená věc, figurky jdou co nejdříve na přebalení na velikonočního zajíčka. Já osobně také sháním dárky na Štědrý den dopoledne, to je už plno dobrých akčních nabídek. Ti, co jedou na numero sichr, si už můžou připravovat materiál na Vůdcovy narozeniny nebo Velikonoce.

«     1     »