Mít charisma jako kočka

rubrika: Pel-mel


V nedávném příspěvku Stanu se kočkou jsem oznámil, že to s prohlášením v jeho názvu myslím vážně. Podnětem k tomu mi bylo seznámení s knižním návodem k dosažení tohoto cíle a zároveň i některé poznatky získané letmým prolistováním knížky, které ve mně vyvolaly pocit déjà vu, totiž že jsem k tomuto cíli už byl víceméně odedávna navigován. Pro konec tohoto týdne jsem vybral jednu z prvních lekcí kočičí učebnice, která se týká charismatu. Jedno z lidových rčení praví, že prázdné sudy nejvíc duní. Pokud jste přesvědčeni, že nejste prázdným sudem, nepokoušejte se ho napodobovat. Žádný respekt natožpak charisma tím nezískáte. Budete jen otravným způsobem dunět.

 

Lucifer


Kočka nepotřebuje mňoukat, všude skákat nebo hrát komedii, abychom si jí všimli. Její přítomnost vycítíme od chvíle, kdy vstoupí do místnosti. Nemusí se ani pohnout, už jen její charisma je zárukou, že si jí ostatní všimnou. Její diskrétnost a osobnost nás přinutí podívat se jejím směrem pokaždé, když se prochází po místnosti. Její přitažlivost je nepřehlédnutelná.

 

Co máme dělat, abychom vysílali tolik pozitivních vibrací, vzbuzovali tolik obdivu? Nic. ONA prostě JE.

 

Od kočky se můžeme hodně naučit, abychom získali trochu živočišnosti, charisma: musíme se jí stát! Nic si nenalhávat, neschovávat se za přetvářku, nehrát žádnou roli, neklátit se a nemávat rukama jako větrný mlýn ve snaze zhypnotizovat shromážděné publikum… Prostě nic nedělat.

 

Vyzařujte svou osobnost, jako byste byli vysílač, zdroj světla. Neprojevujte se v debatách víc, než je nutné, neberte si pořád slovo jen vy, abyste se mohli chvástat, jen posluchače znudíte. Protože podvědomě vycítí, že vašimi dlouhými monology se pokoušíte přesvědčit nebo ujistit hlavně sami sebe. To není charisma, to je jen snaha být všudypřítomný, dotěrný… Až se stanete skoro otravným!

 

Patrně jste si všimli, že ty nejcharismatičtější osobnosti, jako jsou třeba filmoví herci, o nichž se říká, že „trhají rekordy v návštěvnosti“, při hraní nepřehánějí. Jsou střídmí v řeči i v chování. Nejcharismatičtější lidé nebývají nejvýstřednější, ale vždycky jsou do jisté míry zdrženliví.

 

Charisma se vyvíjí postupně podle toho, jak jsme poctiví sami k sobě, k jiným, když se přijímáme takoví, jací jsme, aniž bychom používali lsti, které se nehodí k naši povaze. Takovou přitažlivou osobnost může každý z nás rozvíjet pod podmínkou, že stejně jako kočka zůstane za všech okolností sám sebou.

 

Dodatek kočičího Lucifera:

 

Je to tak. Je-li váš „sud“ plný podnětných myšlenek, které jste nashromáždili vlastní tvořivostí a o které se chcete i ve vlastním zájmu podělit, nemusíte to nijakým dunivým způsobem dávat najevo. Stačí, když jeho obsah budete klidným a charismatickým způsobem vyzařovat. Podrobnosti můžete vždycky přidat slovně, když vás o ně požádá někdo, kdo je schopen váš signál dostatečně vnímat. Nemá smysl se nikomu se svými poznatky vnucovat. Jakékoli teatrální servírování třeba i dobře míněných rad či užitečných zkušeností je zpravidla kontraproduktivní. A to i s ohledem na váš vlastní zájem. Staňte se zdrojem světla – Světlonošem.

 

Zdroj: Stéphane Garnier, Chovejte se jako kočka, JOTA, s.r.o., Brno 2018

 


komentářů: 34         Komentáře (34)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

34
Gogo (neregistrovaný) 15.02.2019, 20:00:42
Chtěl jsem následující čin provést už takřka před týdnem, ale nějak jsem nenašel čas k vyhledání corpus delikti komentu a pak na to nějak zapomňel, jako na vše nedůležité, až dnešní kočičí článek od Zetka mi to připomňel.
Tágže - obrazová dokumentace k mé poznámce ve [14], týkající se podobojí naživo(2 exponáty, video pouze koťátofské) je zde >

17499
Gogo (neregistrovaný) 09.02.2019, 15:30:23
Tyjó, tak to byl řecký rekord v dosílání mejlů, odeslán byl někdy před 3 týdny a s mocností cca 4,91Mb jsem předpokládal při rychlosti zdejšího netu 5-15kbps(sic!)dobu doslání tak na hodinu, vzhledem k minutovým naprostým výpadkům signálu...v senegalu jej maj z doslechu asi desetkrát rychlejší, možná uvážím změnu působiště...ten"klip" patřil k poslednímu článku ze šestidílného kočičího seriálu zde na čertu(3 jaro,3 zima)

Tady ještě, dyšsem na drátě, ta sexy verze z [17497], zde již potřetí, jest to na pěst, vím a sry jako, ušto nikdy neudělám...
Rozpačitý
https://youtu.be/QFD7YIk_9dw

GA s klídkem v podzvukové rychlosti
Lucifer
17498
Lucifer * 09.02.2019, 14:41:34
G mi poslal video, uploadoval jsem ho na NČ a zde si ho můžete spustit

http://www.neviditelnycert.cz/data/files/YouCut_20190119_152931476.mp4

Můžete si ho stáhnout, když najedete myší na video a vpravo dole kliknete na tři tečky.

Dzp., kontinuita navázána Usmívající se, můžu jít do Gajan(řečtině chybí H)

33
Z. (neregistrovaný) 20.01.2019, 21:14:20
..zamračení a podezíraví, mělo být.
Smajlik

32
Z. (neregistrovaný) 20.01.2019, 20:48:12
A mimo to si myslim, ze kocka se nudi, protoz ji nekteri majitele nedaji vetsi samostatny vybeh. I kdyz je domaci, po prirode instinktivne 'tihne' - doufam, ze slovo 'tihne' neni prilis pateticke.
Smajlik.

31 #30
Z. (neregistrovaný) 20.01.2019, 20:44:50
"Takže než se na ni vztekat, je lepší popřát hezký den, usmát se na ni. Kdo ví. Třeba jí celý zbytek dne změníte k lepšímu."
Zdroj: https://www.idnes.cz/hobby/mazlicci/klara-vodickova-psycholozka-rozhovor.A170318_2313040_hobby-mazlicci_bma

Co do lidi ma pravdu, myslim si. Ale nemyslim si, ze je to proto, ze lidi jsou zvirata.

Taky nevim, jak to funguje u nezavislych kocek, ale u lidi to plati urcite a to pro kazdeho vcetne samozvanych znalcu lidskych dusi a zarucenych odborniku. Tedy uvetsiny lidi, jsou taci zamranci a podeziravosti, co vas s(z)peruji i za laskavost, ktere rikaji 'vnucovani se'. Kocka se nevnucuje je to, nic naplat, 'jen' kocka. Úžasný

30
xxx (neregistrovaný) 20.01.2019, 18:33:36
Pes by určitě byl dobrý voják!

Ještě jednou Kl. V.:

https://www.idnes.cz/hobby/mazlicci/klara-vodickova-psycholozka-rozhovor.A170318_2313040_hobby-mazlicci_bma

29
Gogo (neregistrovaný) 20.01.2019, 18:27:20
A páč turecky nezvládate ani si objednat v konstantinopolisu jedno pivo(\"bír bíra\") tak ještě přidávám rasovou forzáž a fakt mizim »

https://youtu.be/v9_leiW_my4

!!! Mlčící !!!

28
Gogo (neregistrovaný) 20.01.2019, 18:08:35
P.S. Očičko uměl anglicky, nejlíp mu šlo arrow (na mne=\"jdi k šípku\"...
Tydle uměj dokonce turecky »

https://youtu.be/DwQeWXXplPA

Def. Chrrpísk, buenos nóčes, amígos

27
Gogo (neregistrovaný) 20.01.2019, 17:44:20
Teď namne vybaflo tohle nový, origoš, dělím se »

https://youtu.be/jz10GvbC8bA

Taky sem měl mluvícího kocoura, zoval Očičko, podobojí, zelenomodrý, ten se neohroženě postavil i lišce, kdysi tu šlo videjo, myslím...
Kde je mu asi konec...
Zmizel, jako mnoho dalších...
Život kočkopsí komunity jde ale dál...
GN

26
Gogo (neregistrovaný) 20.01.2019, 17:11:23
Míval jsem v sousedství dámu, která několikrát denně venčila na vodítcích společně psa a kočku...
Pes jdoucí způsobně při levé noze, kočka, šílící na napnutém vodítku kdesi 3m vpravo, snažící se vylézt po zdi...
Pohled pro bohy...
Takže i tak to je praktikováno...
Dáma si občas zaperníčkovávala...
Njn, každej sme ňejakej...
GHN s hambáčem Smějící se

25 Gogo:
Zuzana (neregistrovaný) 20.01.2019, 16:55:32
"Tak mu koupili kšíry a začali ho brát na procházky."

Nojo, je to nakonec kočka domácí. Úžasný Mrkající

24 St. Kocour
Zuzana (neregistrovaný) 20.01.2019, 16:44:32
(Nevím, ale četla a slyšela jsem mockrát, že presupačeni genderu ve skutečnosti
moc dobře nefunguje. To se ale nedá taky brát moc vážně, dnes se stává z
každého druhého fundovaný znalec a návodu jak žít, nebo jak a proč sebe a své
žití měnit, je hafo. A někteří na tom docela slušné vydělávají.
Stary kocour
22 2 Zuzana
Stary kocour 20.01.2019, 08:42:19
Když už jsme u těch transgender. Nevím proč, ale na rozdíl od gayů a leseb, se kterými se dá vyjít a dokonce je umím i pochopit, se mi "tranďáci" opravdu hnusí. Je to asi můj primitivismus, ale nemohu jinak. Gay /lesba zjistí, že je jiný a holt se s tím musí smířit.
Transgender se snaží přírodu "upravit" podle svého momentálního cítění. Má na to obvykle dost peněz, ale mám to za extrémní zpupnost. Stejně jako lidi, kteří si nechají voperovat pod kůži "rohy" a obdobné excesy. Ano, je to jejich tělo a jejich peníze nebo peníze jejich rodičů. (V horším případě peníze státní - tedy naše společné.)
O ty mi ale nejde. Jenom výsledek upřímně řečeno "fakt nemusím". Vyhýbám se jim, jak jen to jde.
Nerozhodný

21
Zuzana (neregistrovaný) 19.01.2019, 22:19:58
Ke 'smejicim se bestiím'. Jsou cyničtí, ale uvědomují si zřejmě, že osoba to udělala z hlouposti, nechtěla/ své kočce ublížit. Nakonec se to stávalo při hlazení kočky.
Upozornit ji měli doktoři, co ji prášky předepsali. Ostatně, hormonalni supplements jsou svinstvo obecně, způsobují rakovinu a jiné nemoci. Což jemu/jíi měl doktor říct taky.

20
Z. (neregistrovaný) 19.01.2019, 21:27:59
Imo nejvystiznejsi :\"Nekomu nelze sverit ani kocku.\" Zamračený

«     1    2  3   »