Zimní střípky

rubrika: Pel-mel


Doslechl jsem se o paní, ...

 

Lucifer


... která uklouzla, utrpěla lehký otřes mozku a pochroumala si krční páteř. Na tom by nebylo nic zvláštního, při tomhle počasí je k tomu příležitostí nepočítaně. Zajímavé však je, že se jí to nestalo venku, ale doma v koupelně. To já jsem se zachoval disciplinovaně. Včera v noci jsem uklouzl na ledu. Spěchal jsem přes parkoviště a nechal se zmást čerstvě napadaným sněhem. Zase projednou jsem si uvědomil, jak důležité je v životě lidským tření.

 

Během víkendu v Čechách umrzlo sedm lidí, převážně bezdomovců. Nadcházející noci by teplota měla poklesnout až k mínus dvaceti stupňům Celsia. Tohle se dá na ulici jen těžko přežít. Obecní úřady by měly nechat bezdomovce posbírat a odvézt do humanitárních táborů, které už dávno měly být pro tyto účely vybudovány. Místo toho jim budou policajti do zemljanek vozit čaj, perlivou vodu a housku. Ať jim aspoň přidají do krabičáku nemrznoucí směs.

 

Dívám se z okna a ani se mi těm mrazům nechce uvěřit. Je nádherně, svítí sluníčko, jen pár stupňů pod nulou, dokonce i ptáci cvrlikají... Třeba to nakonec nebude tak zlé. Co je však zlé, je návrh na zkrácení provozu metra. Taxikáři si jistě mnou ruce.

 

Zprávy z budoucnosti: Melbourne, 26. ledna 2026 - Během demonstrace proti globálnímu oteplování umrzlo sedmnáct aktivistů. Zbytek sežrali lední medvědi.


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_