Stručný popis mojí ranní návštěvy praktického lékaře

rubrika: Pel-mel


U praktika ani noha. Veplula jsem tam majestátně se slovy - nic mi neschází, jen pár léků, a lascivně jsem mu podala lékařskou zprávu od mojí plicařky. A hlavně každému - sestře samozřejmě taky, podala jsem jednu studentskou pečeť z hořké čokolády s dalšími slovy - to máte na nervy.

 

Astra


Studoval zprávu od plicní doktorky důkladně a zeptal se - byla jste očkována proti meningokokokokodákovi??? Já nato, že ne a že nechcíííí. Von zařval, že to teda musím a málem mě znásilnil, jak ze mě rval kabát. Von je asi hrozně vášnivej. Sestra ihned přilítla a bodla mě do ramene jak ta vosa. Tak jsem zvědavá, na co zařvu.

 

Když jsem se pak oblíkala, lékař přiskočil a pomáhal mi zapínat knoflíčky u blůzy a u kabátu. A upravil mi i šáteček na krku. Já vůbec netuším, co ho k tomu vede, ale asi mám obrovskej sexapel. A pel mládí taky. Tak jsem si to užívala ze všech sil a ze všech stran.

 

Napsal mi všechno, starostlivě upozorňoval, že to stojí dost prachů a já na to, že je mi to putna. Abych mu dala znát, že nejsem nějaká socka. Při loučení se starostlivě optal, jestli se o mě má kdo starat, abych nechodila mezi lidi a nenakupovala a tramvajema nejezdila a snad ani nedejchala. A že si mám mejt svoje ručičky hodně a dezinfikovat je sprejema, který, jak pravil, nejsou k dostání. Byl prostě k sežrání.

 

Tak jsem se ihned radostně rozběhla do ulic na nákup do Teska a poté hned do lékárny, kde lidi kuckali o závod. V lékárně jsem čekala drahnou chvíli, magistry unaveně pracovaly zvolna a nakonec tam budu muset jít v pondělí znovu, protože pro mě jeden lék neměli na skladě. Při čekání na tramvaj mě votravoval nějakej pobuda a chtěl po mně prachy. Poslala jsem ho do háje.

 

Jak tak uvažuju o tom doktorovi, měla bych tam chodit častějc. Taková příležitost se musí utužovat

 

 


komentářů: 27         Komentáře (27)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

28
xxx (neregistrovaný) 19.03.2020, 17:16:10
Xindl X: Roušky

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/sijeme-rousky-babis-zatim-sbira-body-na-fanousky-xindl-x-ma-novou-pisen-o-premierovi-40317307

Mají víc psychologický smysl.
Některé lidi také přimějí, aby neprskali - když to nejde po dobrém.
Kdy se Asie naučí používat kapesníky?!

27
K predchozimu: (neregistrovaný) 19.03.2020, 13:33:14
Rousky, byla bych pro ne. Viz argument Marky, ze jde taky o ty druhe. Jestli rousky funguji je dalsi otazka, tezko vedet. no ale aspon neco delame, abychom predesli roznaseni nakaz. Ani docasna izolace neni od veci.

Chapu ale obavy, aby nam ta docasna opatreni nezustala. (Viz nektera linky na clanky niz...)

26 Z debaty ba NP
ZE (neregistrovaný) 19.03.2020, 09:35:11
"Čím víc brzdíš, tím víc brzdíš (zákon brzdařský).

Viz (světová) opatření ku COVIDu."23
ZE (neregistrovaný) 18.03.2020, 23:08:12
https://a.msn.com/r/2/BB11mudW?m=en-us&referrerID=InAppShare

22 Nic noveho:
ZE (neregistrovaný) 18.03.2020, 21:38:53
Taky v tomto souhlasim s Luciferem. Rekla a napsala jsem to uz nekolikrat. A pokud jde o zneuzivani krizi politiky - to snad vi kazdy, opakuje se to pri kazde takove 'prilezitosti'. A zrovna tak ( se opakuje) reakce vetsiny.

Lucifer
21
Lucifer * 18.03.2020, 20:51:33
Petr Kropotkin

https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Kropotkin

Jdu si zdřímnout Ospalý

Stella
20
Stella 18.03.2020, 20:46:35
"Lidé nebyli zvyklí být na špičce pyramidy, a nebyli tomu přizpůsobeni. Jiní živočichové, jako lvi a žraloci, se do takového postavení vyvíjeli po miliony let. Lidstvo ale dosáhlo vrcholu takřka přes noc a nemělo čas, aby se přizpůsobilo. Důsledkem tak rychlého vzestupu je řada historických pohrom, od ničivých válek až k závažnému poškozování ekosystému. Lidstvo není smečka vlků, která se zmocnila tanků a nukleárních zbraní, ale podobá se spíš stádu ovcí, které se prazvláštním řízením naučilo vyrábět zbraně a ovládat atom. A ozbrojené ovce jsou mnohem nebezpečnější než ozbrojení vlci."
Harari

Stella
19
Stella 18.03.2020, 20:38:40
Chudák Astra, svěží, rozverný příspěvek polyká množství aktualit.

Poslyš, Kropotkine, 17: mně je anarchismus sympatický, pokud není maskou pro sobectví a horší podobu individualismu. Co se děje dnes, ví - opravdu netuším, kdo.

Světlonoši, než naplno spustíš svou vzpouru, zvaž předem sankce v podobě velkých pokut či za možné náhlé napadení veřejného činitele, který nebude přístupný diskuzi. A v situaci nouzového stavu jsou sazby krutější. Tak se to dělá.
Lépe tedy je vzdorovat pouze doma.


Lucifer
17
Lucifer * 18.03.2020, 15:28:27
Tohle jsem před chvíli napsal jako komentář pod úvodníkem Neviditelného psa:

"A teď vážně. Na stará kolena (ještě nemám přes pětašedesát) se ze mne stává něco jako anarchista. Totalitní systémy všeho druhu jsou k ničemu. To, čemu se říká demokracie, je totalita v rouše beránčím. Skutečná demokracie po vzoru antického Řecka neexistuje. A to, co se teď děje v rámci koronaviru, spěje ještě mnohem dál, než předvídal Herbert George Orwell ve svém románu Nineteen Eighty-Four

Idiotská omezení pohybovat se venku jenom s rouškou, jenom pro housky atd., to je začátek. Ta omezení v podstatě nejsou idiotská, mají svůj záměr. Ovládnout lidskou masu a uzavřít ji do jakýchsi chovných kontejnerů.

Jako čerstvý anarchista tomu jednoznačně odporuji. Faktem je, že už odmalička jsem cítil potřebu odporovat jakémukoli pokusu o mou nesmyslnou, avšak cílenou manipulaci. Bolševik, nacista, fašista, ekoterorista atd., vše v podstatě totéž s různým nátěrem. Odmítám se diktátorství jakéhokoli druhu podvolovat.

Už statisíce let v sobě máme obrovské množství všelijakých virů. Mnohé z nich jsou nám v rámci symbiózy užitečné. COVID-19 je nová forma. Dle mého soudu nejspíš umělá z nějaké laboratoře. Čert vem, za jakým účelem byla stvořena. Lidský imunitní systém se dokáže poměrně rychle adaptovat na cokoli nového. Nechal bych tomu volný průběh. Lidé nevymřou, ale někdo se toho snaží zneužívat, aby z běžných lidí nadělal stádo zmanipulovaných ovcí. Vyberte si: svobodu s jistým rizikem, nebo jakousi částečnou ochranu v podobě nesvobody. Volím to první."

Nejspíš jsem se dopustil několika stylistických či gramatických chyb, ale podstatný je obsah.

Marky
16
Marky * 18.03.2020, 15:21:56
No vidíš, Lucifere, ani to nebolelo. Úžasný

https://www.youtube.com/watch?v=azdwsXLmrHE

Marky
15
Marky * 18.03.2020, 15:18:20
Astro, jestli jsem to pochopila dobře, tak můžete chodit nakupovat pořád, bez omezení. To jen my ostatní (mladí a neklidní)nesmíme chodit do obchodu mezi 10 a 12. Úžasný

Ty brejle se mi taky mlží, když mám roušku...snad si zvyknu do nich nefunět.

Lucifer
14
Lucifer * 18.03.2020, 14:08:38
Rozhodl jsem se, že vyjdu vládnímu nařízení vstříc, a na kratinkou cestu přes Sluneční náměstí jsem si omotal kolem hlavy, přes ústa a nos, černočervenou šálu na uzel. Šel jsem jen v lehké tmavomodré košili, bavlněné lehounce bíle pruhované s vyhrnutými rukávy, jako správný pirát, který se nalodil na Titanic. Vzbuzoval jsem nebývalou úctu, respekt a částečně i hrůzu. Ve vietnamském obchůdku jsem nakoupil pár potravin, pitivo a tabák, abych se nenudil ve svém karanténním kutlochu.

Queen - We Are The Champions
https://www.youtube.com/watch?v=KXw8CRapg7k

Úžasný

«     1    2   »