Glosa: Home Office

rubrika: Pel-mel


Práce z domu bývá zmiňována při náboru nových zaměstnanců většinou jako benefit. V posledních týdnech si tento benefit užívá docela dost lidí. Podle informace operátorů, v současné době do práce přestala jezdit skoro polovina zaměstnanců. Vím, někteří mají úplné volno, ale těch asi není tolik, jako těch co se ráno připojují ze svých kuchyní, obýváků, ložnic, teras, (koupelen!?), v ideálním případě pracoven, do firemních sítí.

 

Marky


Zamysleli jste se někdy nad historií Home Office? Teď nemyslím takové ty domácí práce manuální, ať už je to úklid, nebo prostě domácí dílna či výroba. Myslím práci, kdy si ten, který s Vámi komunikuje přes telefon, nebo počítač nemůže být jistý, kde vlastně jste. Jako první mi naskočí “sex po telefonu”, představa paní v natáčkách a teplákách, co jednou rukou žehlí a má u ucha telefon: “ Ahoj zlato, mám teď na sobě jen vůni Channel No5…” Tyto dámy byly podle mě skutečnými průkopnicemi home office, tak jak jej známe dnes.

 

U nás doma teď visíme na vzdálených připojeních všichni. Manžel sedí s bezdrátovými sluchátky hluboko vraženými do uší u stolu v pracovně a já buším do klávesnice v obývákokuchyni. Syn je na clasroom google, učí se fyziku a baští u toho čínskou polívku…už vidím, jak budu z klávesnice vytahovat nudle…ach jo. Výhody práce z domu jsou podle mě hlavně v tom, že nemusím každý den brzy vstávat a probouzet (zpravidla opakovaně) zbytek rodiny, nemusím se malovat a nemusím přemýšlet, co si obleču (i když tedy náš šéf říkal, že dress code platí pořád). Četla jsem v jednom článku, že je dobré se na home office držet pravidla Bridget Jones, “Budu si měnit prádlo každý den”…tak aspoň takto. Mezi výhody jsem z počátku počítala i skutečnost, že můžu v průběhu pracovní doby průběžně vařit, ale trochu se to zvrhlo, takže vaření už za bonus nepokládám.

 

Ale teď trochu vážně, pracovat z domova není pro všechny tak úplně jednoduché a ne každý má disciplínu, nebo vůbec možnost (prostor, děti, partner, babička…atd) fungovat z domu stejně jako z kanceláře. Docela dobré rady a doporučení, jak to zvládnout, jsem našla na tomto bio blogu.

 

Home Office: Jak na práci z domova od A do Z

 

Z uvedených rad jsem si vzala nejvíc k srdci tu odpočinkovou a občerstvovací část :-)

 

Nejvíc asi naše nové pracovní prostředí vyhovuje kočičímu gangu, jsme jimi celý den různě obskládáni (snaží se usilovně dosáhnout nejprestižnějšího místa na světě, které je na klávesnici, ale uspokojí se i podložkou na myš) a když utichnou všechny confcally a videokonference, spí tak usedavě, že je slyšet jejich chrápání. Ne, nepředou, chrápou…hlasitě.

 

Naštěstí jsme se svými kolegy propojeni kromě firemních emailů i dalšími sociálními sítěmi (Messenger, Whatsapp atd) a kromě pracovních záležitostí si mohutně přeposíláme nově vzniklé tematické vtípky, videa a fotografie.

 

 

 

PS: Zatím si ale nemám na co stěžovat, otázka je, za jak dlouho i nám začne hrabat. Můj syn včera napsal (mimo jiné) učitelce češtiny (na dotaz, jak se má a jak to všechno zvládásmiley

“Takže poprvé a naposled to říkám, chci zpátky do školy.” 


komentářů: 5         Komentáře (5)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

5
xxx (neregistrovaný) 28.03.2020, 14:32:46
Marky, dík.
Tady je původce všeho:

https://neviditelnypes.lidovky.cz/absurdarium

Hodně úspěchů při formulování osobní teorie podstaty světla a barev! Ještě pár týdnů a dospějem k něčemu podobnému všichni.
Však už čas na změnu archiválie ze 17.stol. dávno dozrál.

Zdravím ze svého dispečinku "U čtyř plynových hořáků"!
Ahoj


Lucifer
4
Lucifer * 27.03.2020, 17:27:30
Skuteční tvůrci dokáží pracovat z domova mnohem lépe než z nějaké kanceláře. Tak snad se to koronáči podaří napravit. Mimochodem, napsal jsem tady, že zatím v Česku v souvislosti s koronáčem zemřelo deset lidí, za čtvrt roku. Předpokládal jsem, že se mezitím odebere na věčnost nějaký sto padesátiletý stařík či sto čtyřicetiletá stařenka. Má předpověď byla mylná. Zatím od začátku roku jenom devět. Takže: roušky na xicht! Jasný?

Koronou si hodím
https://www.youtube.com/watch?v=clJb4zx0o1o

Úžasný


Marky
3
Marky * 27.03.2020, 16:33:02
Jen taková inspirace od Isaaca Newtona, co všechno se dá dělat na
home office. Úžasný
"Od srpna 1665 do dubna 1667 byla univerzita uzavřena kvůli morové epidemii a Newton se vrátil do rodného Woolsthorpu, kde mu podle pověsti spadlo na hlavu jablko a on přišel na myšlenku gravitace. I když více zdrojů se přiklání spíše k tomu, že jablko vědci přímo na hlavu nespadlo, jen ho sledování padajícího ovoce inspirovalo při přemýšlení o gravitaci. Během výše zmíněných dvou let pobytu na rodném statku vynalezl svůj diferenciální počet, rozvinul svou teorii gravitace a vytvořil vlastní teorii podstaty světla a barev."

Lucifer
2
Lucifer * 27.03.2020, 13:12:54
Dire Straits - Why Worry

https://www.youtube.com/watch?v=_03uXQiz6eY

Nevinný

1
ZE (neregistrovaný) 27.03.2020, 12:31:55
Úžasný Smějící se Smějící se

«     1     »