Uvolnění

rubrika: Pel-mel


V pondělí započalo v ČR ovolňování opatření zavedených díky koronáči. Zatím jen velmi opatrně, žádný spěch, cesta k normálu je daleká a je třeba si ji náležitě vychutnat. K jakému normálu se však vracíme? K tomu, jenž byl před příchodem koronáče? Někteří se domnívají, že k něčemu takovému se už vrátit nedokážeme, ten předchozí normál je už zkrátka definitivně pryč. Nikdy nevstoupíme do stejné řeky.

 

Lucifer


Stačil jeden podivný virus, a na to, co bylo ještě před pár měsíci, koukáme jako na něco z dávné minulosti. Někteří si na antikoronová opatření dokonce zvykli až tak, že už se jich, nebo alespoň některých z nich, nechtějí vzdát. Přijali je jako normál. S nelibostí teď pozorují, že jim ho někdo chce vzít. Vše bylo jasně nalajnováno, všichni byli postaveni do stejné latě. Všichni si byli tak nějak rovni, i když poněkud toporně. Jenže jsou lidé, kterým právě ta toporná rovnost vyhovuje. Dokonce by se dalo říct, že něco takového více či méně dříme v nás všech. Někdy se to probudí v masových měřítkách a davy, ušlapávajíc ty ještě neprobuzené, s obrovským nadšením následují šíleného Vůdce.

 

Kupříkladu roušky. Od pondělka už nejsou ve venkovních prostranstvích povinné. Výjimkou je situace, kdy dojde k nahuštění většího počtu jedinců na jednom místě, což ale neplatí pro srocení rodinných příslušníků. Jedna anketa nicméně ukázala, že většina Čechů se svých roušek nehodlá vzdát. Nejspíš nejen venku, ale vůbec nikde. Nejenže si na ně zvykli z důvodů ryze soukromých, ale zároveň se mohou cítit být těmi skutečně zodpovědnými.

 

Jaké jsou ty soukromé důvody? Například ženy ušetří za make-up včetně rtěnky. Rouška je totiž mnohem levnější a její schopnost krýt nedostatky jejich tváře je mnohem efektivnější. Zároveň se rozmohla roušková móda. Probíhá soutěž, kdo ji má krásnější, barvitější, smysluplnější, erotičtější atp., což samozřejmě vede k nárůstu cen exkluzivních roušek a výrobci se předhánějí v jejich značkovém provedení. Dámy, jejichž manžel vydělává dostatečný balík peněz, si mohou pořídit ty nejluxusnější roušky, za něž časem zaplatí víc, než kolik utrácely za make-up včetně rtěnky.

 

Koronáčová kultura zkrátka zakořenila. A to nejen v rouškách, ale v celé řadě dalších dočasných opatření. Některá mohou dokonce být i přínosem. Například práce z domu – Home Office. Netřeba pronajímat kanceláře, je spousta věcí, která se dají zařídit přes internet. Dokonce i vyučování. Občas se sice najde nějaký ten háček, třeba že mnozí pracující z Home Office zvýšili spotřebu alkoholu. To je samozřejmě pro výrobce alkoholických nápojů přínosem, ne vždy to však má kladný dopad na výsledky práce Home Office alkoholiků.

 

Spotřeba alkoholu nemusí mít negativní dopad na pracovní výsledky. Obzvláště se to týká tvůrčích pracovníků, především literárních, ale někdy i vědeckých. Zde je však třeba podotknout, že skutečný Tvůrce musí znát limitní hladinu alkoholu v krvi a mozku. Když se k této hladině blíží, kvalita tvorby se zvyšuje. Pokud ji však překoná, už jenom blábolí nesmysly. Profesionální Tvůrce ji zná, amatér končí na záchytce jako Netvůrce.

 

Ať tak či onak, poklidný život vědeckotechnicky se rozvíjejících obyvatel nečekaně narušila Prudká Proměna (PP). Ne že by vše bylo zcela v pohodě – tu a tam se vedou války, některé působí dojmem psychopatického šílenství, migranti se valí tam a tu, občas explodují, ale v globále to byla procházka růžovým sadem. A znenadání bez varování PP jako rána kladivem mezi oči. Roušky se naštěstí nenosí přes oči, takže je naděje, že časem uvidíme kudy kam. Co třeba támhleta řeka…

 


komentářů: 10         Komentáře (10)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Evo
10
Evo * 31.05.2020, 16:28:17
Avatary menit budu i kdyz byla vtipna namitka"kdo si maporad zvykat". Úžasný

Evo
9
Evo * 31.05.2020, 16:24:02
Tak uz jsem zpatky s tim vapnem.

Mefi - pisnicka vino.

mefi
8 2 Evo #7
mefi * 31.05.2020, 00:35:45
.
Nedvědi - Neony

https://youtu.be/5g8t-NBuSAM
.
Snad troška muziky ten splín zažene...
.
Ahoj

Evo
7
Evo * 30.05.2020, 23:34:12
Je mi strasne smutno. Nebojim se to priznat.

Evo
6
Evo * 30.05.2020, 04:33:14
Nemuzu ovlivnit ( situaci v letadle), presne.

Evo
5
Evo * 30.05.2020, 04:32:07
Ke strachu z korony (koruny ;): muze to byt strachem z neznameho, (fear of unknown), co nemuzeme sami ovladat a ridit. Proc lidi riskuji za volantem, nekdy i pod vlivem az uz alkoholu nebo drog, zdaleka prekracuji povolenou rychlost, riskuji zivot a nekdy ho i timto chovanim ztraci, ale o zivot se neboji .
Ja treba strasne nerada litam, protoze v letadle nemuze bebezpecnou situaci nijak ovlivnit, uridit, ovlivnit.
Koronu nijak ukocirovat nejde. Psychologicka valka..

Lucifer
4

3 Korony se jen tak nezbavime..
K predchozimu: (neregistrovaný) 27.05.2020, 23:50:00
Vypada to spatne, zda se..

https://www.sciencealert.com/who-says-a-coronavirus-vaccine-is-a-massive-moonshot-we-shouldn-t-rely-on

Evo
2
Evo * 27.05.2020, 21:53:32
"Dámy, jejichž manžel vydělává dostatečný balík peněz, si mohou pořídit ty nejluxusnější roušky, za něž časem zaplatí víc, než kolik utrácely za make-up včetně rtěnky."

Toto by mohlo vypadat jako navrat k 'normalu", ale jen zdanlive. Ono to nebylo noumalni ani predtim, otazka je o jakem normalnu, normalu je rec..
Je to vymysleno a organizovano velmi rafinovane, zda se 'paranoikum'....

Lucifer
1
Lucifer * 27.05.2020, 21:53:18
Lucrezia Borgia - Queen Mary

https://www.youtube.com/watch?v=LVVCnQbdsaA

S vyplazeným jazykem

«     1     »