Sex, infarkty a mobilní telefony

rubrika: Pel-mel


Dle zkoumání vědců - hlavními příčinami infarktu jsou drogy, přejídání, hněv a sex.

Zuzana


heart.jpgSpouštěčem srdečního infarktu bývá - v případě kombinace kouření, špatného stravování, nedostatku cvičení a nadváhy - už jen zdánlivá maličkost, například to může být jeden šálek kávy (ten poslední).

Důvodem samozřejmě může být i např. užívání kokainu, jenže ne zas tak mnoho lidí užívá kokain; častěji odvezou člověka od posledního šálku kávy. Lidí, kteří pijou kávu, je prakticky většina. K srdečním příhodám (během sexu nebo po něm - jako následek námahy a vyčerpání) dochází poměrně často. Profesor David Spiegehalter řekl, že kdyby lidé vynechali sex, infarkty by se rapidně snížily, ale pochybuje, že tento vzkaz bude pro veřejnost populární.

Studii prováděli belgičtí výzkumníci a byla publikována v Lancet. A vůbec největším faktorem přispívajícím k infarktům jsou výfukové plyny, které vyvolávají 7 procent srdečních příhod.


Užívání mobilních telefonů je úzce spojeno se zvýšenou aktivitou mozku

cellphoneusers.jpgVýzkumníci z National Institutes of Health přišli na to, že necelá hodina užívání mobilu může zrychlit mozkovou aktivitu v oblasti blízké telefonní antény. Po 50 minutách testování 47 participujících dobrovolníků, mozkové skeny ukázaly zvýšenou spotřebu glukózy, nebo cukru, v oblastech mozku poblíž aktivovaného telefonu.

To otvírá nové otázky ve věci zdravotních efektů radiace nízké úrovně, vysílané mobily. Vědci z National Institute on Drug Abuse ale zdůraznili, že z tohoto výzkumu se zatím nedají dělat závěry, protože se stále neví, zda má radiací vyvolaná zvýšená mozková aktivita významný efekt na lidské zdraví.

Studie je nicméně důležitá, protože dokumentuje, že lidský mozek je senzitivní vůči elektromagnetickému záření, jež je vysíláno mobilními telefony. To taky osvětluje důležitost dalších potenciálních studií, zaměřených na otázky, zda dochází k následkům, způsobeným opakovanou stimulací, pokud je jí člověk vystaven 5, 10 nebo 15 let.

Ač je to zatím předběžné, nejnovější nálezy patrně znovu vyvolají debatu o bezpečnosti mobilních telefonů. Několik dřívějších pozorovacích studií naznačovalo spojení mezi intenzívním užíváním mobilů a vzácně se vyskytujícími nádory, ale větší množství dosažitelné vědecké evidence naopak neukazuje žádné riziko. Některé zdravotnické skupiny oznámily již dříve, že mobilní telefony jsou bezpečné, ale určití špičkoví lékaři, včetně dřívějšího ředitele University of Pittsburgh Cancer Center a prominentních neurochirurgů, urgovali používat sluchátko s mikrofonem jako prevenci.

Vědci prohlásili, že výzkum zatím neklade otázky ohledně rakoviny nebo dalších zdravotních záležitostí, ale jsou tu nové otázky ve věci dalších potenciálních výzkumů, které by pomohly líp objasnit důsledky zvýšené mozkové aktivity plynoucí z užívání mobilních telefonů.

Profesor Henry C. Lai z University of Washington a bioinženýrského oddělení, který dlouho na nebezpečí mobilních telefonu upozorňuje, řekl, že poslední výzkum přidává k obavám. Každý se bojí rakoviny mozku a zatím tato věc není definitivně vyzkoumána. Ale existuje už dost studií, které ukázaly, že radiace z mob. telefonu je spojena s jinými symptomy, například s nespavostí. Lidi, bohužel, nevěnují těmto výzkumům moc pozornosti.


komentářů: 11         Komentáře (11)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
11 Na zdraví
Lucifer 25.02.2011, 23:54:14
]Usmívající se

10 Marie
Zuzana (neregistrovaný) 25.02.2011, 22:04:01
Tak Cheers!

9
Marie (neregistrovaný) 25.02.2011, 20:46:19
Zuzano, díky.Já se nešidím. S radostí si užívám všechno pěkný, co život nese. Protože teprve teď vlastně tutově vím, co pěkný je. - A k Maxovi - byla jsem přítomna smrti člověka, kterého postihnul infarkt. Bolí to asi doopravdy hodně. - Jejda, aby nevznikla mýlka. Nebylo to za asistence orgasmu. Usmívající se Sice se tomu směju, ale zažít bych to nechtěla. Nejen na vlastní kůži. Ještě taky existuje mozková, ta je milosrdnější. Jinak, jak známo,se orgasmu taky říká malá smrt. Proto se to všechno tak plete dohromady.

8 Marie:
Zuzana (neregistrovaný) 25.02.2011, 19:43:55
A Marii bychom meli vsichni poprat Happy Birthday.
Ja tak prave cinim, Marie, spoustu dalsich veselych narozenin a vsechno, po cem Vase duse i telo touzi.

7 MAXi:
Zuzana (neregistrovaný) 25.02.2011, 19:40:26
Tusim, ze takhle to Marie presne nemyslela, ale na tom, co pisete, urcite neco je. :)
Jinak pockejte jeste na treti dil, zvlast, priznavate-li, ze se rad napijete dobryho moku. :)

6
MAX (neregistrovaný) 25.02.2011, 16:03:08
Souhlasím s Marií, že umřít před nebo po orgasmu nebo něčem jinym je fuk. Až se začneš svíjet bolestí/ protože infarkt je sakra bolestivej/ máš už v paži, jestli sis před tim užíval nebo ne. Koukám že Lucifer to vyřešil že mu stačí pít zelenej čaj. Klobouk dolu že nemáte jiný zlozvyky co byly uvedený. Já třeba nazapírám, že se občas rád napiju dobrýho moku ale zas nekouřim. Úplně a zcela mě stačí ty výfukový plyny. I jiný plyny! Dost těžko dneska chlap najde i ženskou nekuřačku. Mobil střídmě na nutný věci jinak vypínám. Nesnášim když mě votravujou s reklamama.
Jo a ty zdravý potraviny super. Všechno co bylo řečeno mám rád.

5
Marie (neregistrovaný) 25.02.2011, 14:52:49
To máte jedno - před nebo po - pořád je to smrt. Nejlepší je po orgasmu se zase znovu narodit a tak furt dokola. Tomu já říkám nesmrtelný život! Usmívající se

Lucifer
4
Lucifer 25.02.2011, 14:42:47
Nejlepší je během orgasmu. Po orgasmu je to jako s křížkem po funusu.

3
Zuzana (neregistrovaný) 25.02.2011, 14:36:51
Vsak ten profa (viz uvodnik) prohlasil se suchym humorem, ze lekarska rada nevenovat se sexu nebude u verejnosti prilis popularni.
A je-li nejlepsi smrt pri sexu az po orgasmu, pak pred orgasmem by musela byt zdaleka nejhorsi. :)

2
Miloš (neregistrovaný) 25.02.2011, 13:21:30
Smrt při sexu mně připadá ze všech možných příčin asi nejlepší. Ale až při nebo po orgasmu.

Lucifer
1
Lucifer 25.02.2011, 01:09:17
Kávu si dávám jen zřídka. Raději piju čaj, hlavně zelený bílý nebo oolong. Mezi mé oblíbené patří Malý Buddha: zelený čaj Sencha, kousky ananasu, papáje, lékořice a santalového dřeva, červený pepř, aroma, květy heřmánku římského.

A ještě mimo téma: Fascinuje mě plánované zvýšení DPH na knihy v Česku, tuším na dvacet procent. Zřejmě je zapotřebí doplnit vytunelovanou státní kasu. Ve Velké Británii, Irsku, Norsku a Chorvatsku je DPH na knihy nulová. V EU je průměrně kolem sedmi procent. My se zařadíme mezi Bělorusko, Ukrajinu a Albánii.

«     1     »