Svoboda virtuálního slova

rubrika: Pel-mel


Na Neviditelném psovi zuří diskuze, zda registrovat nebo neregistrovat svobodnou anonymní diskuzi.

 

Lucifer


Zatím tedy zuří svobodně a anonymně. Přikláním se k názoru Šamana, ale zkusme to oťukat ze všech stran. Dokážu si představit, co všechno už musel překousnout Aston na svém vlastním blogu, ze kterého se vyvinul naprosto první a s ničím podobným nezaměnitelný český internetový deník. Kdyby shromáždil všechny nadávky a pomluvy na svoji adresu za všechna ta léta a nechal to vydat u renomovaného nakladatelství, tak by to bylo přinejmenším na Pulitzerovu cenu. Divím se, že ho něco podobného nenapadlo.

 

Vlastně se nedivím. Když do vás kopou od rána do večera na vašem vlastním pískovišti, jednoho to musí nutně otrávit, že cyankáli je proti tomu kojenecká výživa. Na druhou stranu, když svoje vlastní pískoviště otevřete jako dveře vesmíru dokořán, nutně musíte počítat s tím, že tam spadnou nejen psí, ale i lidská lejna. Počítat? A v tom je ten problém! Vývoj internetu byl natolik převratný, že ani největší odborníci, natožpak literát Aston, zřejmě ani ve snu nepočítali, že tato skvělá, moderní a převratná technika se nakonec stane hračkou, abych tak řekl, širokých lidových vrstev. Stala se.

 

Co se stalo, nejde odestát. Proč by koneckonců neměl být internet, stejně jako jiné převratné technologie k dispozici širokým lidovým masám, obzvláště když uvážíme, že každá sranda si na sebe musí vydělat. Tož a tak si vydělává a teď je třeba pochopit, kterak se se stavem věcí smířit, nebo vycouvat do předem připravených pozic.

 

Zdaleka se nenacházím ve stavu, v jakém je Aston. Zde na Čertovi je zatím klídek a poměrně teploučko, a to především proto, že to skoro nikdo nečte, ačkoli, když jsem si teď vylistoval na bloguje.cz blogy podle počtu čtenářů za den, tak je na čtvrtým místě z několika tisíců. To ovšem brzy opadne.

 

Nicméně. Na psím podrbání vystupuji jako anonym, takže bych mohl být v klidu. Přesto mě překvapilo, kolik neuvěřitelně hnusných kádrových posudků jsem tam na sebe četl, ačkoli mě nikdo osobně nezná, tedy asi až jenom na Z. Přemýšlím, kde se tahle paranoidní zášť k evidentně virtuální osobě, jakou bezesporu Lucifer je, bere. A nejen kde, ale hlavně proč. Není příjemné, ač virtuál, o sobě něco takového číst. V reálnu by to bylo na žalobu nebo na přesdržku.

 

Přesto všechno zůstávám u Šamanova názoru, a to hlavně proto, že jakákoli jiná cesta vede do ještě větších pekel.


komentářů: 2         Komentáře (2)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

2
Adéla (neregistrovaný) 02.02.2010, 02:49:11
Áďa si myslí, že tu teploučko je. Na Psu to bylo tak, že jakmile se na chvíli zavlažilo (což jde jen tak, že se pár lidí nahrne do jedný místnosti, zatopěj si a zavřou vokna a dveře), tak chutě někdo přispěchal a začal jim kopat do dveří. A když nevotvírali, rozflákal jim vokna. Prej veřejnej prostor, chachacha...
Áďa si myslí leccos. A nejni to důležitý.

1
Kutil (neregistrovaný) 01.02.2010, 22:55:05
Dvojsečná je ta svoboda, což? Ale blogování jsme si vybrali dobrovolně, takže musíme počítat i s tím, že na nás bude káleno. Patří to k věci. Jako patří k ohni dým. A myslím, že Ondřej Neff je natolik zkušený novnář, aby i tohle ustál. I když - poslední dobou mu nějak přestávám rozumět...

«     1     »