Nikdy se nevzdávej

rubrika: Pel-mel


Před dvěma měsíci jsem zde psal o tom, jak jsem šel kolem jistého obchodu se zlevněnými knihami, který mě vcucnul do sebe a nasměroval k jednomu stolku, kde jsem okamžitě nalezl knížku o šamanském léčení. Po dvou měsících jsem opět míjel stejnou prodejnu stejně zlevněných knih, a stejně tak mě podobná síla vcucla dovnitř a opět nasměrovala ke stejnému stolku.

Lucifer


pat-mesiti-big-dream-weekend.jpgA tam jsem nalezl knížku s názvem Probuď se a sni od Pata Mesitiho, ve které se píše o tom, jak objevit sílu snů a moc, s níž dokážeme měnit svět. Na úvod tohoto letního týdne jsem z ní vybral ukázku, která nám sděluje, že se nemáme nikdy vzdávat:

V roce 1832 jistý muž ztratil svoji práci. Přes tuto nepříjemnost se rozhodl udělat něco, na co by většina lidí ani nepomyslela: kandidovat do parlamentu. Nedostal potřebný počet hlasů. Po tom, kdy se vrátil do obchodního světa, zbankrotoval do jednoho roku. Pokračoval v přebudování obchodu, ale o dva roky později zažil tragédii, zemřela jeho snoubenka. V následujícím roce (1836) se nervově zhroutil.

Tento muž měl dvě možnosti: vzdát se a přiznat, že není k ničemu, nebo pokračovat. Rozhodl se pro to druhé. Přes nervové zhroucení, neúspěch v obchodování a osobní tragédií pokračoval v politických ambicích. Ve volbách v roce 1838 kandidoval na funkci předsedy parlamentu. Byl poražen. O pět let později se pokoušel o zvolení do senátu. Neměl dost hlasů. Roku 1846 byl opět kandidátem na funkci do senátu, a tentokrát se mu to podařilo.

Nikdy se nevzdávej, nikdy, nikdy. Nikdy se nevzdávej. - Winston Churchill

Vítězství však netrvalo dlouho, neboť o dva roky později byl opět poražen. Roku 1849 kandidoval znovu do senátu, ale bezvýsledně. Kolik lidí by pokračovalo? Tento vytrvalý snílek neustoupil. Přes utrpení víc jak dvaceti let pokoření se po pěti letech, opět bezúspěšně, pokusil o křeslo v senátu. V roce 1856 nominoval na funkci viceprezidenta Spojených států, neuspěl. Roku 1858 kandidoval opět do senátu, a opět byl poražen.

O pouhé dva roky později tento muž s obrovským snem, kterého se nikdy nevzdal, byl jmenován šestnáctým prezidentem nejmocnějšího národa na světě. Byl to Abraham Lincoln, pravděpodobně nejlepší vůdce, jakého Spojené státy kdy měly...

Traduje se příběh o starém čínském mudrci, který přicházel z města. Přistoupil k němu mladý muž a zeptal se ho: "Můj dobrý příteli, jaké je město, odkud přicházíš?" Mudrc mu odpověděl podobnou otázkou: "Jaké je město, odkud ty přicházíš?" Mladý muž je popsal jako místo se starými špinavými budovami, špinavými ulicemi, nevlídným počasím a drzými nepřátelskými lidmi. "Město, kam jdeš, je právě takové", řekl mudrc. O něco později jiný mladý muž přicházel ze stejného směru a ptal se: "Jaké je město, odkud jsi přišel?" Mudrc mu opakoval tutéž otázku. Mladý muž popsal krásné město s laskavými, zdvořilými lidmi.

"Město, kam jdeš, je právě takové."


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_