Probuďte se

rubrika: Pel-mel


Je pátek, všichni snílci mají svátek a já se vracím k zasněné knížce od Pata Mesitiho, kterou jsem před týdnem nalezl v jednom zasněném obchůdku uprostřed jednoho zasněného města:

Lucifer


dreamer.jpgTragédie naší společnosti spočívá v tom, že mnozí lidé spí čtyřiadvacet hodin denně. Jsou bez vnitřního světla. Jsou to "chodící mrtvoly". Proč se tito lidé ještě neprobudili? Je k tomu mnoho důvodů: Lidé jsou ukolébáni ke spánku netečností, sebeuspokojením, kompromisy, odkládáním rozhodnutí a pocitem, že všechno nakonec nějak dopadne. Nemají v životě žádný záměr a nejsou v ničem angažováni. Možná se bojí probudit a raději zůstávají zachumlání ve svém měkkém, teplém pelíšku.

Říká se, že náš západní svět je ve stadiu netečnosti, opanován životním názorem "Nic mi do toho není". Lidé žijící v přesvědčení, že životem nějak proplují, dělají jen to, co musí, a nic víc. Říkají "Nestrkej do toho nos, ono se to nějak vyřeší". Vždycky ze sebe vydají méně, než by měli. Apatie je jeden z největších vrahů úspěchu. Zabíjí motivaci, vizi a cíle.

Netečnost musí být nejobávanějším slovem v našem jazyce. Lidé svou netečnost omlouvají a vymýšlejí si důvody, proč se v životě nedostávají kupředu a nejsou úspěšní. Obvyklá výmluva je, že čekají na "životní příležitost", kdy budou všechny podmínky bezvadné. Ve skutečnosti je to tak, že když nevěnujete pozornost všem příležitostem, zmeškáte i tu největší. Spisovatel Og Mandino řekl ve své knize Nejbohatší člověk v Babylónu: "Buďte připraveni využít příští příležitost, která se vám naskytne, nebo ještě lépe: tvořte svoje vlastní příležitosti." Neznámý mudrc kdysi řekl:

Vždycky sněte a směřujte výše, než víte, že můžete dosáhnout. Nestarejte se o to, abyste byli lepší než vaši vrstevníci nebo předchůdci. Snažte se vždy být lepší, než jste sami. Bez vize zůstanete na úrovni prostřednosti.

Život má být zábavou. Měli byste se radovat z každého dne. Když následujete svůj sen, uskutečňujete na každém kroku své cíle. Je čas se probudit a začít realizovat sny. V Bibli je psáno, že bez naděje lidé zahynou. Sen odstraňuje zmatek a umožňuje soustředění. Zničí poraženecké předsudky a nechá vás jít k vašemu cíli bez rozptylování a roztěkanosti. Sny vás stvoří, udělají vás lepšími - ledaže byste se líbili sami sobě takoví, jací jste, a nechtěli byste novou, zlepšenou verzi.

Hodnotný sen nebo životní cíl vás bude také něco stát, to musíte pochopit dřív, než se za ním vydáte. Patu Mesitimu jednou nějaký člověk nabídl účast na obchodu.
"Zabere to čas?" zeptal se Mesiti.
"Ne, ovšem že ne."
"Bude mě to něco stát?"
"Ne."
"Pak nestojí za to se tím zabývat," odpověděl Mesiti.

Na počátku cesty k našemu snu ani nemůžeme vědět o všech svých vlohách a schopnostech. To nám však nesmí zabránit ve startu Úsloví svatého Jeronýma zní: "Začni být teď tím, kým budeš později." A i když si o sobě myslíš, že jsi někdo, kdo má málo schopností, uvažuj nad výrokem Kennetha Hildebranda: "Lidé s průměrnými vlohami mnohdy docílí více než ti s mimořádným fyzickým a intelektuálním nadáním, protože pracují více s tím, co mají."

Souhrn:

1. Nečekejte na nějakou "velkou příležitost", vytvořte si svůj sen nyní.
2. Živte svůj sen během "těhotenství".
3. Buďte ochotni snášet "porodní bolesti" při zrození svého snu.
4. Nechte svůj sen růst po etapách.
5. Myslete velkoryse - váš sen "zárodek" se bude jen málo podobat vašemu "dospělému" snu.

Zdroj: Pat Mesiti: Probuď se a sni


komentářů: 1         Komentáře (1)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

1
Marie (neregistrovaný) 12.06.2011, 20:30:33
Tohle se mi líbí, protože já na svých snech pracuju neustále. A už od dávna mám systém pro sny - když dozraje a vyloupne se,je zařazen k ostatním splněným cílům a začínám snít sen další. Tak si shromažďuju do komůrky to nejhezčí, co jsem poznala,a na další cestě z toho těžím. Nechávám v pohodě za sebou všechno, co mě obtěžuje a zdržuje, žiju jen z toho, co mě obohatí. Je to dobrý způsob života. Doporučuji ho, ale nedovedu poradit, jak na to. Metodu si musí najít každý sám.

«     1     »