Čarodějnice

rubrika: Pel-mel


S čarodějnicemi a čaroději je svízel. Na jedné straně odnepaměti vyhledávali jejich domnělou nebo skutečnou pomoc jak lidé nejmocnější, tak i lidé nejchudší. Spousta čarodějnic se vyznala v botanice, veterinární medicíně, ošetřování ran, porodnictví a gynekologii, v psychoterapii včetně hypnózy a také toxikologii včetně travičství.

Lucifer


wise-witches.jpgJakmile se děly nepříznivé události počínaje neúrodou přes choroby zvířat, lidí a rostlin po nečekaná neštěstí a náhlá úmrtí a v lidských skupinách z těchto důvodů rostl stres, bylo nutné najít vysvětlení. Černá magie jako vysvětlení byla při ruce. S ohledem na počet lidí, kteří se nějakému druhu magie ve všech dobách a místech věnovali, nebylo těžké pachatele najít, což se stává dodnes nejen v zaostalých místech Indie, ale i v tak civilizovaných státech, jako je Švýcarsko. Masové hony na čarodějnice vrcholící v Evropě 16.-17. století, v jejichž průběhu se třásly hrůzou celé kraje, jsou jednou z nejtemnějších kapitol lidské historie. Nejtemnější proto, že v procesech nešlo jen o hloupost, pověry, fanatismus a mocenský tlak katolicismu, neboť protestanti hubili čarodějnice stejně jako katolíci, ale také o činnost lidských zrůd, jako byl rakouský císařský inkvizitor Jindřich František Boblig z Edelstadtu.

V letech 1678-1692 Boblig se zkušenostmi z předchozích masových procesů vedl čarodějnické procesy na Šumpersku, zejména ve Velkých Losinách. Jedním z důkazů byly v procesech takzvané čarodějnické modlitby. Čarodějnice je měla užívat při cestě za svým pekelným pánem na sabat (tedy za mnou ];-) nebo když škodila lidem. Texty vznikaly pod Bobligovým vlivem, pravděpodobně byl i jejich autorem. Texty jsou plné sexuálních orgasmů. Součástí výslechů bylo mučení (zkrátka a dobře: Boblig byl sexuálně paranoidní deviant a nejspíš i deprivant, což mezi církevními hodnostáři byla běžná úchylka ];- ).

Součástí výslechů bylo mučení. Boblig má osobně na svědomí sto čtyři upálené v Losinách a Šumperku včetně dvou kněží, kteří se na jeho činnost pokoušeli upozornit (když lezeš deprivantovi do kurníku, bude se tě snažit umučit a upálit ];-). Většinu majetku upálených, který měl připadnout státu, si Boblig rozdělil s losinským panstvem. Umřel bohatý, ve své posteli, ve věku osmdesáti sedmi let. Ve vysokém stáří se ještě stačil oženit (nejspíš s nějakou čarodějnicí s konverzní poruchou, která se nedala upálit či napálit ];-).

Roku 1692 skončily čarodějnické procesy ve Velkých Losinách a začaly v Salemu v americkém státě Massachusetts. Několik mladých žen, jejichž stav by byl dnes nazván slušně konverzní poruchou, méně slušně hysterií, tvrdilo, že je v noci mučí někteří místní občané, kteří je navštěvují v netělesném stavu. Jeden z obžalovaných věcně prohlásil, že by ty holky měly dostat pár facek (sadomasochista ];-) a bylo by po všem. Obžalovaní seděli u soudu klidně, ve vzdálené části místnosti. Očarované dámy začaly vřeštět, že je obžalovaní mučí právě teď. Přesně tohle se stalo úhelným kamenem obžaloby. Vyskytovat se na dvou místech současně bylo totiž jasným důkazem spřežení s ďáblem. Popravy následovaly. Popraven byl i muž, jenž pronesl větu o pár fackách (v přítomnosti vřeštících čarodějnic není radno pronášet fackovací věty ];-).

Řekli bychom, že jde o soubor pověr z temných dob. Jistý severočeský psychiatr začal ďábla vymítat hned po roce 1990. Vatikán nedávno, po více než třech stech letech, obnovil kurzy pro vymítače ďáblů. Šéf české biskupské konference nedávno prohlásil, že vymýtání ďáblů v Čechách není na pořadu dne.

Zdroj: František Koukolík, Jak si lidé hrají?


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_