Night flight to Chicago

rubrika: Pel-mel


Dnes se začíná můj noční let do Chicaga

Lucifer


Ve skutečnosti poletím večer do Paříže a noc strávím na letišti Charles de Gaulle. Jak ji strávím, to ještě netuším. Dva roky jsem již nikam neletěl, předtím jsem se však nalétal víc než dost a mezi mé oblíbené kratochvíle patřilo přečkat podobnou situaci v letištním baru a někdy i ve společnosti kamarádů z mokré čtvrti. Letiště Charles de Gaulle jsem už absolvoval několikrát, takže se tam budu cítit jako štamgast.

Dopoledne pak vyrazím létajícím taxíkem směrem na O'Hare International Airport v Chicagu. Tam už jsem jednou také strávil pár hodin v místním baru ve společnosti dvou náhodně kolemjdoucích mokrých kamarádů. Ráno jsem pak odletěl menším letadýlkem nahoru kolem Michiganského jezera do Traverse City. Na tenhle let nikdy nezapomenu, protože se mnou zacházeli jako s VIP cestujícím a usadili mne jako samostatnou jednotku hned za pilotní kabinou. V Traverse City jsem přistál na třešňovém letišti a měl jsem velmi třešňovou náladu. Tenkrát jsem letěl na stejnou konferenci, které se teď zúčastním v třešňovém Chicagu.

Proč jsem si vybral let s téměř dvanácti hodinovou pauzou? Abyste si mohli vybrat rychlý a relativně levný let na tak velkou vzdálenost, musíte začít objednávat téměř půl roku dopředu. Trochu jsem se opozdil a započal jeden a půl měsíce dopředu. Použil jsem internetové spojení na letušku.cz a mezi nejlevnějšími lety se nacházeli pouze dva přestupy, i když někdy poměrně rychlé. Dva přestupy nemusím, zdvojnásobuje se pravděpodobnost pozdního dopravení odbaveného zavazadla. Jednou jsem to zažil na konferenci v Dublinu, a to jsem přestupoval pouze jednou. V Londýně se však muselo přejet z jednoho letiště na druhé a to jim stačilo, aby mi mé odbavené zavazadlo dopravili o dva dny později. Dva dny jsem se na konferenci pohyboval pouze v tom a s tím, co jsem měl sebou na palubě. Jak jsem tak listoval a hledal jeden krátký přestup, šroubovala se cena letenky ke kosmickým výšinám, a tak jsem to vzdal a našel si noční bar na letišti Charles de Gaulle. Zpátky poletím přes Shiphol v Amsterdamu a tam to pro změnu bude fofr.

Beru si sebou notebook a z hotelu, kde budu ubytován, se pokusím podávat zajímavé zprávy ze své chicagské pouti a pokud zajímavé zprávy zrovna nebudou, tak třeba napíšu něco zajímavého o něčem jiném. Tyhle moje seance, jestli vůbec budou, budou samozřejmě nastávat úplně v jinou denní či noční dobu, než je mým domorodým zvykem.

Přeji všem hezký domorodý víkend a já se začínám balit k nočnímu letu do Chicaga.

Třešňovou náladu jsem na VašíTrubce nenašel, a tak dávám Zahradu ticha angel

 


komentářů: 8         Komentáře (8)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
8
Lucifer 27.06.2011, 03:04:41
Boarding pass jsem dostal přímo při odbavení, ale musel jsem nejdřív vyplnit něco na tom stojanu. Momentálně v tom mám guláš. Letenku jsem dostal emailem a vytiskl jsi ji na kvalitní tiskárně menší velikosti, než je šatník. O něčem dalším tam nebyla řeč. Když jsem se ptal kolegů, co budu potřebovat při odbavení, dostal jsem odpověď, že buď bude stačit pas nebo k tomu ještě vytisknutá elektronická letenka. O nějakém stojanu řeč nebyla. Před dvěma roky to neexistovalo, ale teď jsem to viděl i na CDG. Zřejmě to zavedli nedávno a někteří kolegové, kteří se chystají na další konference, budou možná překvapeni. Mě na tom překvapilo především to, že po mně při přeletu uvnitř EU ten stojan chtěl stejné informace, jaké jsem si už vyřídil přes ESTA do USA. Když jsem přistál v Chicagu, tak jim to stačilo.

Co mě na tom nejvíc kaká, však je, jak v tom narostla buzerace. Jsem zákazník, který si to všechno zaplatil a vyřídil přes internet, a stálo to nějaký ten čas, a oni mě pak buzerovali na letišti s jakousi nesmyslnou stupiditou. Na tohle se ještě asi podrobněji podívám.

Další průser je, že mi do Chicaga nedorazil malý kufřík, který jsem si nechal odbavit, protože jsem si myslel, že mi na palubu a noční blomání po CDG bude bohatě stačit dlouhý tubus s posterem a jedno příruční zavazadlo s notebookem. Air France po tom momentálně pátrá. Jestli to ale podělali už v Ruzyni, tak se mají na co těšit. V každém případě už nikdy si nic nenechám odbavit a všechno si vemu na palubu. Jestli najdou ten kufřík, který jsem si koupil den před odletem, tak ho zpátky beru na palubu a na přestupném letišti si pořídím vozík. Na tohle mě už nikdy nenachytají.

7
Miloš (neregistrovaný) 26.06.2011, 09:22:33
samoobslužně
... vztahuje se k [4]

6
Miloš (neregistrovaný) 26.06.2011, 09:20:15
Z posledních letů vím, že ve Vídni a Praze už u přepážky nevyřizují palubní lístky, ale je nutné si je samooblužně vytisknout ve stroji velikosti šatníku anebo den (možná 30 hodin) předem z internetových stránek příslušné letecké společnosti.

Lucifer
5 Mimoletem
Lucifer 26.06.2011, 08:29:56
V Chicagu je o sedm hodin méně. Za dvě hodiny se tam začnu přesouvat časem. Ne skutečným, ale lokálním, neboli z lokálu do lokálu ]Mrkající

Lucifer
4
Lucifer 26.06.2011, 08:19:45
Zdravím z letiště CDG. Popíjím merlot, kmarády z mokré čtvrti jsem nenašel a i k tomu merlotu jsem se dopracoval až teprve před chvíli. Zdá se, že se tu hodně změnilo, a nejen na CDG, ale v celé letecké dopravě. Chyběl jsem v ní jen dva roky a už si připadám jako Tyranosaurus Rex. Možná o tom něco napíšu, ale asi radši ne - nebudu přece kazit image z tohoto radostného výzkumného letu ]Mrkající

3
Marie (neregistrovaný) 25.06.2011, 20:37:42
Ať žije Čičágo! Přeju dobrý lítání na všechny strany!!!

Lucifer
2
Lucifer 25.06.2011, 12:25:12
Mloši, dík za pozdrav na cestu. Doufám, že až přistanete na CDG, tak tam ještě nebudu sedět v baru. V pondělí po obědě mám totiž konferenční příspěvek. Přeji hezký night flight to NYC ]Usmívající se

1
Miloš (neregistrovaný) 25.06.2011, 08:43:41
Lucifere, přeji hezkou cestu. S manželkou v pondělí odlétáme do New Yorku a úplně stejně navečer do Paříže na CDG s pokračováním další den ráno. Vybrali jsme to schválně tak, abychom byli (vzhledem k časovému posunu) v NYC už dopoledne a ještě první den využili. S dvěma notebooky to přežijeme a na ponocování jsme už dávno nacvičeni.

«     1     »