Sanitární

rubrika: Pel-mel


Dnes je sobota, a to je můj sanitární den - dokončení relativistické filosofie bude zítra.

Lucifer


mimozemstanlucifer.jpgMinulý víkend jsem se loučil s tropickým létem, ale jak se ukazuje, posílá nám ještě něco jako post scriptum. Něco jako sebereflexi. Ve skutečnosti to však je sanitární úvod babího léta. Meteorologové nás ubezpečují, že babí léto se letos skutečně vydaří - tak uvidíme. Trochu mě v té optimistické vizi znejistil fakt, že kolem sebe vidím nezanedbatelné množství jedinců, obzvláště ženského pohlaví, trmácet se tímto nádherným letním finálem v oblečcích na úrovni poloviny prosince.

Nenechám se však vyvést z míry, protože všeho s mírou a není vyloučeno, že dneska či zítra si vyrazím zaplavat. Plavání je jedna z nejúžasnějších pohybových činností, kterou znám. O těch dalších se radši zmiňovat nebudu. Ve vodě se cítím jako ryba nebo vodnář. Na souši se někdy dokážu pohybovat neohrabaně, ale ve vodě nikdy. Plavání mě fascinuje natolik, že mám někdy problém se z té vody vyhrabat.

Když vodě rozumíme, chová nás jako dítě v kolébce. Konečně z vody se život vykolébal. Kdo té kolébce přestal rozumět, tomu hrozí, že se v ní utopí. A to platí všeobecně.

I křesťanský Bůh měl sanitární den, ale ten sedmý. Vzhledem k tomu, že jsem Lucifer, tak mám šestý. Podotýkám, že to nemá nic společného s Black Sabbath. Kdysi jsem je často poslouchal a někdy se v té hudbě až téměř krvelačně skoro utopil.

Kromě vody mě ještě někdy fascinují zoufalci, kteří pociťují neuvěřitelně stupidní potřebu agresivně a urážlivě se navážet do bytostí, které jim k tomu nedaly žádný rozumný důvod. Nejsem psychiatr, ale domnívám se, že psychiatrická věda poněkud zaostala za současným vývojem. Nemyslím v odborných či populárně vědeckých pojednáních - o deprivaci či debilizaci jsem tady už několikrát informoval - ale v klinické aplikaci. Rozumím tomu, že lidé mohou mít různé názory, domnívám se však, že jediným rozumným způsobem jejich výměny či oponentury je civilizovaná diskuse přímo k věci. Ne způsobem stupidního a bezdůvodného útoku na místo oponenta, o němž se dotyčný zoufalec domnívá, že ho tam může zranit.

Připouštím, že jsem poměrně citlivý vodnář, ale prohlašuji, že jediné, co u mě každý takový zoufalec svým deprivantským způsobem dosáhne, je, že se to nakonec obrátí proti němu. Podotýkám, že s tím nebudu mít společného nic kromě sebeobrany. Ten problém se nachází v nich a reakce přijde z okolní přírody - a s tou se nedá destruktivně polemizovat.

Všem bytostem, které porozuměly vodě ve všeobecném slova smyslu, přeji hezké prožití tohoto baboletního víkendu ]:-)


komentářů: 9         Komentáře (9)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
9
Lucifer 11.09.2011, 21:57:35
A jsem zase zpátky a po půlnoci o tom podám zprávu ]Mrkající

Lucifer
8
Lucifer 11.09.2011, 13:39:43
Jak jsem avizoval, tak teď to hodlám uskutečnit a jdu si zaplavat ]Usmívající se

7
Miloš (neregistrovaný) 11.09.2011, 13:09:40
[6] To je pravda, s reprezentanty zmíněných typů jsme se mnohokrát setkali a s některými máme i vlastní zkušenosti ;)

Lucifer
6
Lucifer 11.09.2011, 12:57:30
[4]
Těch typů je několik. Někteří se naopak rozzuří ještě více a na troufalce, který si dovolil tvrdě se do nich obout, se přilepí, začnou demagogicky překrucovat každé jeho slovo a nedají pokoj, dokud to ten troufalec nezabalí.

Lucifer
5
Lucifer 11.09.2011, 12:35:31
[3] Snaha by tady byla ]Mrkající

4
Miloš (neregistrovaný) 11.09.2011, 12:25:57
Plavání se také věnuji často a rád, letos však téměř jen v bazénu našeho aquaparku. Zdá se, že v Brně snahy o vyčištění přehrady mají přece jen výsledky, tak se možná ještě někdy v ní budu koupat jak před 20-30 lety. Letos už tam plavců bylo poměrně dost.
Mě na internetových zoufalcích s agresivními sklony nejvíce udivuje, jak málo toho sami snesou. Pokud se někdo jen trochu tvrději obuje do nich, málem se rozbrečí.

3
a.b.\'s Multipass[[openidhttp://cafecremaambienteecafe.blogspot.com/]] (neregistrovaný) 11.09.2011, 03:36:58
The Evil is always and everywhere- to víte nejlíp ;)

Lucifer
2
Lucifer 11.09.2011, 00:42:02
Nápodobně. Podíval jsem se na váš blog a zaujal mě Evil Scientist v pozdravu Hradu ]Mrkající

http://cafecremaambienteecafe.blogspot.com/2011/08/kratce-pozdrav-hradu.html

Ano, jsou to nedospělí lidé.

1
a.b.'s Multipass[[openidhttp://cafecremaambienteecafe.blogspot.com/]] (neregistrovaný) 11.09.2011, 00:13:03
Psychiatři to věděli už dávno a je to celkem jenoduche. Lidé, kteří se nenaučili řešit problémy- protože dostávali od rodičů jen příkazy a zákazy, kterým se říká výchova-, reagují nadávkami a hádkou, když jim hrozí argumentační prohra.

Problém je v tom, že většina lidí nechápe, jak je to možné, že nějaký psychiatr (což není vzdělání pro ty, kteří mají strach se dozvědět o sobě pravdu), který je nezná, může vědět, co jsou zač. My jsme přece každý taaak jiný. Je těžké spolknout, že je jen několik základních typů a pár základních modelů chování. A tohle, o kterém píšete, je to dětské- tedy lidí, které někdo nenechal dospět v samostatné jedince. Zdravim.

«     1     »