Jinovatková pavučinka

rubrika: Pel-mel


Nad Evropou se usídlila nehybná tlaková výše a sídlí tu už asi čtrnáct dní.

Lucifer


jinovatkova_pavucinka.jpgPočasí se zastavilo, jako když se zasekne film, a situace se každý den opakuje. I meteorologové si toho začali všímat a někteří z nich tvrdí, že něco takového tu v listopadu snad ještě nikdy nebylo.

V troposféře vládne inverze a vypadá to, jako by nad naší oblastí někdo (něco) překlopil (překlopilo) skleněný zvon. Nejhůř jsou na tom místa, hlavně města, která plodí průmyslový či automobilový smog. Díky inverzi se smog hromadí nad zemí a celým tím proniká nízká oblačnost a mlha. Obojí je tvořeno vodní párou, která na částicích smogu kondenzuje, výsledkem čehož je v důsledku přízemního mrazu "smogový sníh", který se snáší v drobounkých vločkách na skleněným poklopem přikrytou krajinu. Vzniká i "smogová jinovatka", která obaluje stromy, keře, trávu, domy..., zkrátka skoro všechno.

Dneska jsem narazil na pavučinu z této jinovatky, kterou si můžete prohlídnout na obrázku, který mi zhotovil kolega Haros, protože já jsem tím vhodným přístrojem zrovna nebyl vybavený.


komentářů: 2         Komentáře (2)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

2
Angioletto (neregistrovaný) 17.11.2011, 09:06:03
I ten pavouk z toho musí být jelen! Usmívající se)

Lucifer
1
Lucifer 17.11.2011, 00:35:55
A jak se tak dívám na předpovědi, tak ten pavučinkový čas bude trvat téměř až do konce listopadu. No toto? ]Mrkající

«     1     »