Ekonomická krize

rubrika: Pel-mel


Světem obchází strašidlo a jmenuje se ekonomická krize. Vypadá to neobvykle, ale tohle strašidlo se s oblibou soustředí na bohatstvím oplývající západní země. Ne vždy, obzvláště některé menší se tomu zatím šikovně vyhýbají, nicméně nad Západem visí ekonomické strašidlo jako Damoklův meč.

Lucifer


globalni-ekonomicka-krize.jpgKdopak asi to strašidlo vygeneroval? Pažravostí rozmazlení řadoví konzumenti? I oni na tom jistě mají podíl, je však třeba rozlišit důsledek a příčinu. V každém případě je však zajímavé, že v tomto "mlékem a strdím" (strdí je med) oplývajícím a přetékajícím kraji jedou skoro všichni na dluh. Jednotlivci, některé společnosti či organizace a státy. Otázka tedy zní: Když je tady tolik "mléka a strdí" - a toho tady bezpochyby je - kdo nejenže nejede na dluh, ale naopak hromadí přebytek na úkor těch zadlužených?

Tohle není kviz, takže nabízím jenom jednu odpověď: pseudopodnikatelské mafie, nadnárodní korporace a bankovní či burzovní sektor. Soustřeďme se na finanční sektor. Nebohým konzumentům jsou systematicky vymývány mozky, aby si na dluh pořídili téměř cokoli, co je napadne, podobně se dají zadlužit celé státy a zároveň i vytunelovat, všem se zkrátka s charitativní blahosklonností sypou do korýtka penízky způsobem, za který by se nestyděl ani ten nejsadističtější lichvář z konce předminulého či první poloviny minulého století.

Moderním hyperlichvářům v podstatě nezáleží na tom, aby jim byly všechny úroky vráceny zpět. Vydojeným jedincům či společenstvím mohou s bohorovným klidem škrtnout zbytek "dluhu", jak se kupříkladu nedávno stalo v Řecku. O nic nepřichází, neboť již na tom dávno vydělali, a ztrácet čas s konzumentem, který padl kompletně na hubu, je prodělečná činnost.

Vědeckotechnicky vyspělá část pozemské civilizace má k dispozici tak neuvěřitelně mnoho efektivních prostředků, že by to bohatě stačilo na uspokojení všech přirozených lidských potřeb a ještě by zbylo dost na kulturu, sport, zábavu atp. Přitom by nebylo vůbec zapotřebí jakékoli psychické či fyzické zátěže produktivních jedinců bez jejich vlastního uvážení. To samozřejmě platí v případě, že by se vyráběly pouze užitečné produkty. Ale i přes nadprodukci destruktivních prostředků by ještě populace tohoto bohatého pozemského regionu měla zvládnout bez sebemenšího zadlužení.

Finanční parazité by ovšem utřeli hubu. Na hubu však zatím padá čím dál tím větší počet jejich klientů a parazité se chovají jako otesánek, cpou se, cpou se, žerou a někteří inteligencí méně obdařeni přitom hlasitě chrochtají. Ti zkušenější se ve svém zlatém korýtku povalují téměř neslyšitelně a neviditelně, všichni si však zahrávají s tím, že svého hostitele buď definitivně zlikvidují, čímž samozřejmě a přirozeně zlikvidují i sebe, a nebo ho natolik rozzuří, že přijdou o všechno a v některých případech i o život. Není však vyloučeno, že parazité mají záchrannou brzdu, která spočívá v definitivním vymytí mozku svého hostitele.

To, co se tady odehrává, není ekonomická krize, ale sebevražedný tanec z řetězu utržených parazitů.

Berte to jako klasickou a navíc předsilvestrovskou luciferovštinu typu Islám.

DZP (Děkuji za pohlazení) angel


komentářů: 5         Komentáře (5)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

5
EvaO (neregistrovaný) 02.01.2012, 00:22:54
Tak,tak chlapče, obraťme raději list na veselejší téma. Pokusím se zase napsat nějaké povídání " ze života". Definitivně dnes "finito", čau.

Lucifer
4 EvoO
Lucifer 01.01.2012, 22:43:55
Jsem od přírody optimistou, takže doufám, že se naše civilizace nakonec nějak zrekultivuje. Ovšem jak dlouho bude trvat, než se k tomu dohrabe, to nedokážu předpovědět. Nejsem prorok a nikdy jsem nepracoval v prognostickém ústavu.

Na mayské proroctví, které se vztahuje k roku 2012, takže k letošku, k jeho konečné fázi, existuje několik názorů. Nejvíce rozšířený je ten, který to považuje za "konec světa". Na opačné straně spektra je velmi jednoduché vysvětlení, že už ten kalendář nebylo kam pokračovat. Někde mezi tím se praví, že to není předpověď konce světa, ale civilizačního zlomu. K tomu pak patří nejrůznější dodatky, jako že se objeví nějaký nový "spasitel" atd. Podotýkám, že si to tak trochu cucám z palce, podrobnosti se však dají najít na internetu.

Mně se na tom nejvíc líbí představa velkého civilizačního zlomu, změny, protože se domnívám, obzvláště pak pokud jde o západní civilizaci, že ten čas k tomu dozrál a myslím, že se již objevují první náznaky.

Jsem optimista, ale ze svého oboru vím, že přírodní zákony přechytračit nejdou a každý systém se může kompletně zhroutit a zaniknout. Pokud se však má mayské proroctví naplnit, tak nepřestávám doufat, že tou pozitivní změnou.

Dobrou noc.

3
EvaO (neregistrovaný) 01.01.2012, 22:13:56
Každá ryba vždycky smrdí od hlavy ...citát. V tomto případě tou hlavou bude systém, který přerostl své možnosti a řešení je nad jeho síly. Musí se hledat nové cesty. Je to velmi složité. Jinak myslí ti, co žijí v pohádkovém bohatsví a kterého se sami dobrovolně nikdy nevzdají, byť není ani v jejich fyzických silách si všeho za jeden lidský život užít a přesto mají pořád málo, jinak myslí ti, kteří o nespravedlnosti tohoto světa ví z úplně jiné stránky a mají problémy s holou existencí. Připadá mi to tak, že ti první žijí s motem "po nás potopa" ať to stojí co to stojí. Napadá mě spousta dalších souvislostí, které nelze určitě v naší konverzaci rozebírat. M.j.se dalšími otázkami cest a existence naší civilizace zabývají hlavy moudré a hlavně nezištné, v což bych chtěla doufat a věřit, jinak by ty vyhlídky byly dosti smutné. Tak aby nám zbyla aspoň troška optimismu, když nám začíná ten nový rok, co ty na to, Lucipere? Snad to nebude tak zlé, aby došlo na ta mayská proroctví pro letošní rok...Já jim teda nevěřím. Sice "blbé" téma, ale třeba se někdo i tomu vyjádří. Tak dobrou noc...

Lucifer
2
Lucifer 01.01.2012, 21:14:06
[1] Možná by stačilo, kdyby se lidé dokázali vymanit ze závislosti na konzumní mašinérii, ignorovat reklamy a nevšímat si otrávených cukrátek, které trousí finanční paraziti atp. Lidé v tom však momentálně lítají jako nudle v bandasce, takže to asi nebude tak jednoduché.

1
EvaO (neregistrovaný) 01.01.2012, 20:45:08
Zlatá slova, souhlasím a podepisují. Ale milý Lucipere, kdo poradí, jak dál? Kdyby jsi měl svoje peklo a všechny ty šejdíře v něm mohl uškvařit... Jenže my nejsme v pohádce, aby dobro zvítězilo nad zlem. V našem lidském světě to bude mnohem složitější. Cituji krále Já prvního ( p.Werich): "ale kdo mi poradí, kdo mi pomůže?"

«     1     »