Poznámka ke vzpouře deprivantů

rubrika: Pel-mel


Klasické téma, jež je jistě mnohými asociováno s neuropatologem Františkem Koukolíkem.

 

Lucifer


Nebudu ho pitvat - myslím téma, ne Koukolíka - zmíním jen jeden pozoruhodný jev.

 

Dnešní doba deprivantům přeje. Již nemusí zahanbeně přešlapovat na okraji společnosti a potupně se stydět za svoji citovou a nezřídka s tím spojenou intelektuální nedostatečnost. Ba právě naopak. Na okraji společnosti jsou ti, jejichž pouhá existence deprivantům dříve apriori působila těžké trauma. Jak snadné je dnes kopat do křivého zrcadla. Jak snadné je projektovat svoje mindráky na nenáviděnou ctnost a s deprivantní zvrhlostí ji obracet vzhůru nohama.

 

Dnešní deprivant si už nehodlá připustit jakoukoli výčitku. Nedovolí, aby mu cokoli bránilo ve svobodném rozvoji jeho deprivantství. Deprivantství je povýšeno na kulturu a skutečná kultura vystavena posměchu. Zkuste byť sebemírnějším způsobem zareagovat na deprivantovo chování a už se na vás sypou ze všech stran a za chvíli tam stojíte jako zločinec olepený térem a peřím.

 

Jak snadné dnes je být bezohledným deprivantem a jak nesnadné udržet si lidskou důstojnost.


komentářů: 5         Komentáře (5)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

5
han (neregistrovaný) 02.03.2010, 16:39:37
Snad jenom pedofilové a vrazi dětí ještě na okraji společnosti zůstávají. Občas se někdo proti nynější praxi postaví, ale není to nic platné (viz občané Kmetiněvsi proti propuštění mladého vraha), chybí politická vůle, média vpodstatě humanizují delikventy, jejich podrobné zpravodajství popisující zdravotní problémy několikanásobného vraha mluví za všechno. Záběry obětí, nebo pozůstalých v šoku v honbě za senzací, každou lidskou důstojnost poníží, či rovnou zničí.
Teprve až se lidé tohoto stavu přežerou, může dojít ke zlepšení. Ale já nevěřím, že se toho já, nebo moje děti dožijem.

4
Honza (neregistrovaný) 01.03.2010, 22:58:55
ale je to docela pěkně napsaný. Já du především po stylu, obsah je druhotný, resp. vždycky nějaký je, ale jelikož tentýž obsah je i jinde, rád si přečtu něco nějakou formou. Proto rád čtu Lucíka.. :)

Lucifer
3
Lucifer 01.03.2010, 22:50:59
Na můj vkus je to příliš rozvláčné, ale dejme tomu. Autor se obouvá do salonních rozumprdů, kteří mlátí prázdnou slámu. Na jedné straně deprivanti, na druhé rozumprdi, kteří jim k tomu mlátí prázdnou slámu. Víc mi to nedává ]Mrkající

2
han (neregistrovaný) 01.03.2010, 22:36:59
Omlouvám se za to, že jsem se zapoměl podepsat, Han.

1
(neregistrovaný) 01.03.2010, 22:32:15
Myslím, že s tím úzce souvisí Téma sobotní Orientace v LN: Bída pop-psychologie.
http://www.lidovky.cz/bida-pop-psychologie-0rj-/ln_noviny.asp?c=A100227_000076_ln_noviny_sko&klic=235738&mes=100227_0
Tam se dá najít část odpovědi na otázku autora.

«     1     »