Paracerebróza

rubrika: Pel-mel


Co je paradentóza, víme. Co je však paracerebróza?

 

Lucifer


Paradentóza je, když se tělo zbavuje zubů. Kdysi jsem slyšel, že se tělo k zubům chová jako k cizímu tělesu, takže paradentóza je dezorientovaná obranná reakce. Standardní obranný proces, který se vymkl kontrole. Ve skutečnosti, jak praví odborníci, je paradentóza vleklé a zánětlivé infekční onemocnění dásní a závěsného aparátu zubů v důsledku špatné životosprávy. Tedy civilizační choroba. V přeneseném slova smyslu to však skutečně může vypadat, že se lidské tělo snaží zubů zbavit jako cizího tělesa, jako evolučního přežitku.

 

Jakoby opačným směrem běží proces, který by se dal analogicky nazvat jako paracerebróza. Cerebrum latinsky znamená mozek a nebo také rozum. Tedy chorobná snaha zbavit se mozku, rozumu. Mozek však není vnímán jako přežitek dávnověku, ale právě naopak. Jako nadbytek novověku. Jako něco, co člověku jenom překáží a brání mu žít poklidným a spokojeným životem. Jako slepá ulička evoluce. Je to právě hypertrofovaný rozum, který způsobuje všechny lidské strasti, dramata, tragédie a utrpení. Rozum člověku neustále klade nepříjemné otázky, nad kterými zůstává rozum stát. Žijeme jenom jednou, tak si to užijme! Jen chronický sadomasochista touží naplnit svůj život nekonečnými existenciálními depresemi.

 

Podobně už uvažoval Kurt Vonnegut v románu Galapágy. V kostce jde o to, že po velké finanční krizi koncem dvacátého století dojde k zhroucení lidské civilizace a vypravěč, duch nebohého Američana Leona Trouta, po následující milion let pozorně sleduje osud lidské rasy a rekapituluje, co vše špatné způsobil člověku jeho velký mozek. Lidská rasa nakonec přežije díky nahodilému shluku pitoreskních postaviček, ve které nechybí alkoholik a šest kanibalek, a která se po katastrofě shodou okolností shromáždí na souostroví Galapágy. Z nich se pak během milionu let vyvinou malé chlupaté ptákům podobné bytosti s ploutvemi místo rukou a, pochopitelně, s malým mozkem.

 

Zdá se, že tento proces už započal, aniž by lidstvo nutně stálo nad propastí vyhynutí. Lidi už zkrátka jejich velký mozek přestal bavit, a tak dělají vše možné, aby ho z hlavy vypudili. Ledva jedinec pocítí, že po něm jeho velký mozek něco chce, hned má po ruce drogy, které spolehlivě utlumí jakoukoli činnost mozku, která by byť jen vzdáleně připomínala myšlení. Drogy se jí, pijí, poslouchají, sledují v televizi, zkrátka jde to všemi smysly. V Americe už prý dokonce vymysleli jakýsi paleo styl, při kterém jedinci, zpravidla manažéři a burzovní makléři, běhají po New Yorku jako opice a požírají syrové maso.


komentářů: 7         Komentáře (7)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
7
Lucifer 10.03.2010, 20:21:06
Paradontosis je anglicky. V případě medicinských termínů se držím latiny

Lucifer
6
Lucifer 10.03.2010, 20:14:36
Latinsky se onemocnění okolí zubů řekne paradentosis, viz

http://www.slovnik.cz/

Lucifer
5
Lucifer 10.03.2010, 20:11:30
[4]

http://paradentoza.net/

4
aida (neregistrovaný) 09.03.2010, 15:30:02
Nerada bořím koncepci článku, ale to zubní onemocnění se správně jmenuje parodontóza, lat. parodontitis, zánět parodontu (závěsného aparátu zubu). Vím to, anžto tím trpím. Mrkající

3
Snicker (neregistrovaný) 06.03.2010, 15:25:17
Mozek si v krizových situacích dokáže vyrábět vlastní drogy. Jako stimul k mimořádnému fyzickému výkonu nebo k utlumení nadměrnéhn nervového šoku. Tento přirozený mechanizmus byl nahrazen systematickým vymýváním mozku, jak popsáno v článku.

2
Zuzana (neregistrovaný) 04.03.2010, 22:27:37
Lucifere, bravo. Mam ti poslat pusu od dvou hezkych devcat, ktere u me dli tohoto casu navstevou. Pry snad nic lepsiho nikdy necetly - psano s nevidanym svihem a vtipem. Tak vyrizuju a pripojuji se. :)

1 Co na to říct?
Mgr.Milda (neregistrovaný) 04.03.2010, 21:21:08
Brainwashing je už standartní metoda, jak komunistů, tak nacistů a dnes scientology. Takže to funguje ovšem jenom tehdy, když je co vymývat. Děti, odchované televizí a počítačovými hrami ten problém nemají, není co vymývat. Ta degenerace lidstva začla už televizí a rádiem. Lidstvu není pomoci, leda by se to všechno vyplo a lidi by začali normálně komunikovat.

«     1     »