Příšery půlnoční

rubrika: Poetický koutek


(Narozeninová)

 

Lucifer


Příšery půlnoční

 

Odbila půlnoc

zvony dozněly

pavouci sítě dotkali

mouchy v pavučinách dobzučely

 

Hodinu po půlnoci

vylezly divné příšery

jež provázet nás budou

až do samého rána

 

Ve snu tak příznačném

že jenom posekaná Pampeliška

probudí naše smysly

abychom znovu prozřeli

 

 

Poslední kapka Vesmíru

 

Po kapkách upíjím Vesmíru

Vesmíru plném upírů

u baru se směje čísi slečna

jsem jenom tečna nekonečna

 

Kapky mi stékají po tváři

ze snu mne budí dva kováři

dívám se do hlubin Infernetu

jako stín ve stínu kabaretu

 

A jak těch kapek ubývá

Vesmíru mnoho nezbývá

nakonec už je jako kapka

co mojí hlavou smutně ťapká

 

Co v mojí hlavě jako v kokpitu

zoufale hledí k úsvitu

aby našla jednu další kapku

která mi popřeje k mému svátku

 

 

Narozeninová

 

Když jsem se narodil

bylo to někdy pozdě k ránu

hvězdičky na nebi

tančily gavotu

 

Porodník dřímal v povijanu

porodní báby na nebi

roboti měli robotu

jenom ten čert už zase pil

 

Hvězdičky zhasly na nebi

sanitář snědl vlastní botu

ve vaně usnul krokodýl

sestřičky pozřely marihuanu

 

Začal jsem tančit gavotu

tlačil se na svět ze všech sil

pravdu jsem našel po ránu

když slunce vzplálo na nebi

 


komentářů: 34         Komentáře (34)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
34
Lucifer * 11.02.2016, 18:36:33
A vůbec, tohle je můj narozeninový triptych, a tak si myslím, že bychom ten úlet měli utnout. Pokračovat lze na Čertím poklábosení. Já to přesměrovávám zpět na poezii a vypouštím zde píseň od Leonarda Cohena a neptejte se mě, proč zrovna tuhle:

https://www.youtube.com/watch?v=ZX0CfFdk-jw

Nevinný

Lucifer
33
Lucifer * 11.02.2016, 18:05:32
A ještě k těm mobilovým operátorům. Když Tě RM registruje jako neznámá Europe, Norway či Nigeria, tak to samozřejmě nemusí znamenat, že používáš stejného operátora jako já. Tady jsem to nedomyslel. Stane se. Nikdo není dokonalý, ani Čertík. Všichni operátoři mají zřejmě takovéto sítě DNServerů, které dokáže RM dekódovat pouze jako někde na nějakém kontinentě či v nějaké zemi. Akorát mi bylo divné, že sem chodíš přes ty stejné jako já, ale dál bych se tímto jevem už nezabýval.

Lucifer
32
Lucifer * 11.02.2016, 17:57:29
Tak máš problém s pamětí nebo něco takového. Na straně NČ není. Používám tři prohlížeče, jak přes akademickou síť, tak přes UPC. Nic takového, co tady popisuješ se znaky jsem nezaznamenal, ani když jsem byl s notebookem někde úplně mimo přes jakousi Wi-Fi, třeba z Mariánek nebo Brixenu.

Mobil, který mám, je dost levná šunka, i když relativně nová Nokia, a připojuji se přes něj, když jsem úplně mimo a bez notebooku, tedy dost málo. Leze to do něj jako z chlupaté deky a vzhledem k přímým bleskovým připojením na to už fakt nejsem zvyklý. V poslední době ho používám v tomto směru čím dál tím méně, teď nastala výjimka, jelikož jsem prováděl testy. Ještě jsem si do něj nebyl schopen koupit druhou SIM kartu, takže má málo paměti. Stává se mi tudíž, že když NČ proklikám několikrát a odskočím si třeba podívat se na teletext ČT, tak se to zadrhne.

To samozřejmě nemusí být Tvůj problém, jen se snažím upozornit na možnosti. Na jinou jsem už tady upozornil. Některé vložené objekty, především RM mají občas výpadek, pročež ten či onen mobilový prohlížeč může stahování nedokončit, což může mít za následek zjevení těch divných znaků. Neříkám, že jo, jen nahazuji udičku.

Zajímavé je, že se Ti ty znaky či značky objevily a při dalším pokusu zmizely, z čehož patrně plyne, že problém není v tom, že se v HTML NČ nedá něco příliš českého nějakým specifickým prohlížečem dekódovat. Nechtěl jsem na to upozorňovat.

To by zatím stačilo. A, G, prosím Tě, nečerti se mi tu a nedekóduj nicky. Známe svoje papenheimské, ale když chtějí vystupovat dejme tomu pod třemi ypsilony, tak jim to nechme, a těm, co je neznají, to může být putna. Úžasný

31
G (neregistrovaný) 11.02.2016, 17:23:40
Tak nejdřív k Axinině příspěvku :
Ani BFU s IQ tq a 5110 v kapse by nedokázal napsat podobná moudra.
Předposlední verze brw Opera jest proslulá tzv. fantomovými zobrazeními.
Vybitá baterka způsobuje totéž.
Znaky na NČ jsou natolik specifické, že jest třeba speciálního dekodéru, aby se vůbec zobrazily.
Bože, do čí rukou si kompjůtr vrazil.
Kde se bere ta jistota s prošlou baterkou?
Kde jsou ty záhadné kódy použity na místě českých specifických znaků?

K čertíkově dijagnóze :
Na území protektorátu GR operují 3 chirurgové, podobně jako Fčesku.
Žádný znich nezove, ani není příbuzensky spjat s TM.
Ten můj je talijánská odnož Windu.
Tento problém nikdy nemůže souviset s operátorem.
Hl. strana se mi načte obvykle bjehem 5, max. 15 vt., další klik na konkrétní článek to samé. Až pak se to záhadně zadrhne, pokud ťápnu na žluté "přidat komentář", nic se neděje, ale megabajty vyměnované mezi mobilem a operátorem se rozběhnou jak šílený.
Jasný?
Mi ne!
GE, a budu rád, když na tento koment nebude nikdo reagovat, a tím pádem nenutit reagovat na další pitomosti.
Howg.

Lucifer
30
Lucifer * 11.02.2016, 17:14:18
Kupříkladu teď jsem testoval mobilní připojení a T-Mobile mě přesměroval přes neznámé místo v Norsku a lezlo to z něho jako z chlupaté deky. Krátce před tím RM hlásil připojení přes neznámé místo v Norsku. Zaujalo mě, že RM k němu připojil IPv6. Co je IPv6, si najděte sami. U mého připojení z Norska se tato informace neobjevila. Jen tak pro zajímavost.

Lucifer
29
Lucifer * 11.02.2016, 14:51:51
Vypadá to skutečně na mobil, možná se mýlím, ale řekl bych že používá operátora T-Mobile. T-Mobile má zřejmě celou síť DNS a každému uživateli přiděluje podle situace některý z těch nejvhodnějších. Též používám T-Mobile a když se dostanu na NČ, RevolverMaps zahlásí obvykle návštěvu z neznámého místa v Evropě, v Nigérii či v Norsku. Už se mi stalo, že jsem se sem domobiloval z Jihoafrické Republiky. Když se tady objeví komentář od Géčka a já jsem zrovna přítomen, tak mi RM hlásí návštěvu ze stejných míst či serverů.

Nejrychlejší je připojení z Evropy, z Nigérie či Norska mám někdy problém se sem vůbec dobojovat. Ne vždy, ale nikdy není to připojení tak rychlé, jako z Evropy. Testoval jsem si to doma s mobilem u notebooku.

Zvláštní znaky jsem při mobilním připojení nezaznamenal, ale možná jsem se nedíval pozorně. Někdy se mi ale stane, že se mi nenatáhne celá mandela. Nevím, jak vypadají diskusní portály, na nichž se ti, G, tak dařilo, zatímco tady ses nemohl prokopat, ale pokud jsou stránky, které jsi používal, čistě textové popřípadě jen s malinkými obrázky, tak problém může být právě v rychlosti připojení.

28
yyy (neregistrovaný) 11.02.2016, 11:32:08
Problém je v prohlížeči internetu, který géčko používá. (Zdá se, že používá mobil, u kterého dosluhuje minimálně baterka.) Prohlížeč si zřejmě nedokáže interpretovat nějaké znaky české znakové sady, která byla použita při vývoji webu NČ, a nahrazuje je znakovými sekvencemi.

27
G (neregistrovaný) 11.02.2016, 09:06:32
A jen jsem to odeslal, je to zas fuč. Ty značky. Někdo si vydatně hraje. Mi už egál. Ale co vy...

26
G (neregistrovaný) 11.02.2016, 09:01:50
Další podivnůstka - zrovna teď je zde v komentářích spousta značek >

53e9 Neviditelný čert
Nepravidelný obšťastník
Příšery půlnoční

20
Lucifer 10.02.2016, 17:08:14
Na Slunečňáku v jedné popelnici
spatřil jsem vilnou dívku skotačící
Na prsou měla vytet 2000 ovanou zdravici


Netuším, kdo by mohl být tím R.P.čkem, napadá mě pouze Robert Plant, ale předpokládám, že plá ab0 ču na
Třeba pemprs a tak..., 558 však to znáš.

Navíc >
Nad mandalou je tento "text"
0 X-OC: 48334/48591
Nikdy jsem jej tam neviděl, po tápnutí na něj a zkopčení se mi objeví v kopii celé "Příšery půlnoční " vč. komentářů s těmi výše uvedenými "značkami"!
Prosím kohokoliv o rychlé potvrzení mého pozorovbcání, předpokládám rychlé uvedení do původního stavu, tj. důkaz opět zmizí.

Lucifer
25
Lucifer * 11.02.2016, 02:04:34
Jak chceš, G, ale domnívám se, že se zcela mýlíš. Jen takový příklad. Některé vložené objekty občas nemají odezvu, a tak finální připojení k NČ může někdy váznout. Třeba zrovna RevolverMaps, někdy se prostě nechce natáhnout, a tak je připojení nedokončené. Já s tím až takový problém nemám. Jak doma, tak v práci mám velmi bleskurychlé připojení. Přes mobil, T-Mobile, což je připojení velmi pomalé, chodím jen zřídka, faktem ale je, že se tímto způsobem sem občas nemohu dohrabat. Věř tomu, či jak chceš nevěř, ale problém je někde jinde. Tomu zvláštnímu úkazu jsem nebyl přítomen, takže netuším, o co šlo. A ještě něco: nedávno jsi napsal, že tady zmizely některé komentáře. Pozná se to na číslech. Až na jedinou výjimku, která patřila háčkovi, jenž tady napsal něco pro mě velmi nelibého, ale asi jsem to špatně pochopil, k čemuž se on už nevyjádřil a asi dvakrát poté sem přidal další svůj komentář, tak se jednalo o mé komentáře, které jsem zprasil. Už to víckrát dělat nebudu. Prostě dodám opravu. Aby nedocházelo k mylné představě, že tady něco jakýmsi záhadným způsobem mizí. Takže si to rozeber, jak chceš, ale moji jistotu mi nerozebereš.

24
G (neregistrovaný) 11.02.2016, 01:44:22
Ok, jak myslíš, závidím Ti Tvou jistotu.
Ale.
Jak mi vysvětlíš e.g. onen zvláštní úkaz, z toho nedělního večera , který vypadal po přechodnou dobu takto »

Help - atlas alkáčovejch vejšplechtů, nadranej2000 jak c...

Předpokládám, že jsem jej neviděl sám, ale bohužel zdejší hejno čtenářů je skoupé na slovo a tak potvrzení nepředpokládám.
Ale jednoznačně lze mit obavu, že pokud je NĚKDO schopen VEPSAT jakýkoliv cizí text do komentářů, je schopen i tento komentář pozměnit, event. záela eliminovat (též případy toho dne) A to ve mně moc důvěry nevzbuzuje, jelikož dopady mohou být fatální. Jak pro Tě, tak pro komentátory.
Takže, tentokrát jednoznačné sbohem, do tohodle prostě dál nejdu, a věř nevěř, tentokrát to myslím vážně. Zas až takový závislák na NČ nejsem. Btw, včerejší večer jsem po celou tu tříhodinovou bitvu o proniknutí sem, působil pod jinými identitami na dalších 6diskuzních portálech, nejen českých a žádný problém ani s přístupem, ani s komentáři nebyl...
Tak proč...
Opatruj se tu, a věř, že jsem Ti nechtěl kazit náladu, ale jsou jisté meze, za které už prostě nehodlám jít.

Lucifer
23
Lucifer * 11.02.2016, 01:05:18
A když se podívám na RevolverMaps, tak návštěvní provoz nějaké zjevné výpadky nevykazuje. Ucpání tvých trubek sem bude asi někde jinde.

Lucifer
22
Lucifer * 11.02.2016, 00:56:17
Já možná někdy heknutej sem, ale Neviditelný čert? To bych se divil. Tedy ne že by to nebylo možné, ale správce blogu je profík, který by si s tím heknutím lehce poradil. V posledních 24 hodinách jsem na své straně ucpání trubek nepocítil. Připojení probíhá okamžitě.

21
G (neregistrovaný) 11.02.2016, 00:41:10
Panenko skákavá, kam ty na tydle studijní matryjály chodíš?
Mne zaujala tahle upřímná zpovjeď >
http://www.vice.com/cs/read/duvody-proc-si-s-klukem-zasustit-na-prvnim-rande

Jó a zas sou ucpaný trubky, snažil jsem se neuspěšně pasarán od 6 do 9 večer.
Mam nepřijemný dojem, žes heknutej.
GN

Lucifer
20
Lucifer * 10.02.2016, 17:08:14
Na Slunečňáku v jedné popelnici
spatřil jsem vilnou dívku skotačící
Na prsou měla vytetovanou zdravici
v mezeře mezi stehny tu malou opici

http://www.vice.com/cs/read/je-cas-vyhlasit-valku-mezere-mezi-stehny

Smějící se

«     1    2  3   »