O Sněhulce

rubrika: Pohádky


Byla jednou jedna...

 

Lucifer


Byla jednou jedna princezna a jmenovala se Sněhulka. Původně se měla jmenovat Sněhurka, ale Sněhulka neuměla vyslovit r ani ř, a tak jí rodiče pro jistotu dali jméno Sněhulka. Nechtěli, aby Sněhulka byla frustrovaná už jen, když se jí někdo zeptá, jak se jmenuje.

 

A lidé se jí ptali furt na jméno. Jak se jmenuješ, děvče? ptali se, a Sněhulka odpovídala: Jmenuji se Sněhulka.

 

Možná se divíte, že princezně říkali děvče, ale princezna Sněhulka byla z velmi chudého království. Celé království byl jeden dům, zahrada a plot kolem toho. Celé království čítalo pět lidí: princeznu Sněhulku, jejího otce, krále Sněhuláka Sedmnáctého, mámu královnu Sněhulenu, zahradníka Sněhotu a pokladníka Ledničku, který sice nešišlal jako Sněhulka, ale zato kradl.

 

Království bylo permanentně chudé.

 

Sněhulka chodila do školy naproti plotu království, do vesnice jménem Sněžná. Děti se jí posmívaly, protože šišlala, šišlala odmalička, a s posměchem se jí ptaly: Jak se jmenuješ? A Sněhulka odpovídala: Jmenuji se Sněhulka.

 

Sněhulka.

 

Jmenuji se Sněhulka a jsem princezna, říkala Sněhulka, a byla hrdá, a děti se smíchy mohly posrat.

 

Sněhulka byla krásná. Byla tak trošku albín: měla blond vlasy, alabastrovou kůži a oči jako angorský králík. Měřila metr a něco, vážila gram a něco, a cítila něco, něco, co nebylo tím, co cítili její spolužáci. Její spolužáci byli úplně normální - normální spotřební spolužáci.

 

Jednou se Sněhulka strašně naštvala. Bylo to tak: Zase se jí jednou pro změnu ptali, jak se jmenuje.

 

A Sněhulka jim řekla:

 

Jmenuji se Sněhurka, vy kreténi!


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_