Nočněnka

rubrika: Pohádky


Někde hodně hluboko v opuštěném koutě jednoho z nesčetného množství vesmírů se nalézala velmi zářivá hvězda, kolem níž se kupilo početné stádečko planet, planetek, asteroidů a podobných těles a tělísek nejrůznějších rozměrů. Na jednom z oněch větších těles vzkvétalo bohaté a mocné Sluneční království. Králi Slunnému Tři sta třiatřicátému se jednoho rozmarného léta narodila roztomilá princeznička, a to i přesto, že si přál prince, protože už cítil, že potřebuje svého následovníka. 

 

Lucifer


Ve Slunečním království bylo zvykem, že když se královi a královně narodil nějaký potomek, tak byl hned za nejbližšího kuropění vynesen na hradby královského paláce, pod nimiž se shromáždily davy poddaných a čekaly, až bude toto nové královské dítě pokřtěno prvním slunečním paprskem. Jak bylo dávnými tradicemi stanoveno, tak král Slunný Tři sta třiatřicátý také učinil. Sluneční poddaní se tentokrát shromáždili v tak nebývalém množství, že v zadních řadách museli používat silné dalekohledy.

 

Nově narozená princeznička tichounce spočívala na hradbách v královském povijanu. Král Slunný Tři sta třiatřicátý hleděl k červánkovému obzoru a poddaní hleděli na královský povijan. A pak se nad obzorem objevil první paprsek hvězdy Zářivé. Všichni dvořané, poddaní a dokonce i upovídaná královna ztichli, že by bylo slyšet padnout i špendlíček. První paprsek pak konečně dorazil až ke královskému povijanu a když se dotkl princezničky, tak ta spustila tak děsivý povyk, že všem přítomným okamžitě zalehly uši a někteří pak museli dokonce vyhledat odbornou ušní pomoc.

 

Po tomto nepříliš zdařilém slunečním křtu se velmi brzy ukázalo, že princezna dává přednost nočnímu životu. A tak jí začali říkat Nočněnka. Pro krále Slunného Tři sta třiatřicátého to bylo jistě velmi tristní zjištění, protože na celé planetě se nikdo nočnímu životu nevěnoval. Jakmile zapadla hvězda Zářivá a žádný její paprsek se už nepromenádoval královstvím, všichni se okamžitě odebrali do ložnic a nevylezli, dokud nevylezl první paprsek hvězdy Zářivé. Leč král Slunný Tři sta třiatřicátý byl nejen velmi moudrý panovník, ale také velmi hodný tatínek, a tak nechal Nočněnce po dovršení její dospělosti vybudovat v jednom tajemném zákoutí královského paláce noční bar, kterému se pak časem začalo říkat U Nočněnky. V něm Nočněnka pak trávila své solitérní noci. Co dělala Nočněnka před dovršením své dospělosti, to zůstalo utajeno a ani bulvární plátky Slunečního království se nedopátraly byť jen zrnka náznaku.

 

V baru U Nočněnky bývalo veselo. Nočněnka se v něm nalézala pouze jako jediná živoucí bytost, ale její starostlivý královský tatínek jí nechal v tajných královských laboratořích sestrojit nejrůznější roboty, robůtky, androidy, holografické osoby či osůbky, zkrátka U Nočněnky bylo vždycky velmi nabito a veselosti zde nikdy nechybělo. Ale nebylo to jenom o veselosti. Většina těch virtuálních postaviček byla naprogramována značnou duševní, duchovní, literární, básnickou, filosofickou, ba dokonce i vědeckou kapacitou, takže se Nočněnka ani v nejmenším nenudila.

 

Kdy se Nočněnka vším tím zábavně vědeckotechnicko filosoficko básnicko literárně duchovním mudrováním unavila, přitulila se ke své nejmilejší virtuální osůbce a s ní se odklidila do ještě temnějšího koutku baru, tak temného, že i ta nejtemnější noc by mohla závidět. I když Nočněnka již dospěla, stále se v ní projevovalo malé a bezmocné dítě. Její nejmilejší virtuální osůbka měla podobu hodné, moudré a starostivé stařenky, která se podle její potřeby měnila na hodného, moudrého a starostlivého stařečka. Zatímco v baru nadále probíhala neskonalou jurodivostí nadchnutá a všelikým mudrlantstvím prodchnutá zábava, Nočněnka se choulila ke své stařence a střečkovi v jedné virtuální osůbce a poslouchala tak krásné a moudrostí obdařené pohádky, o jakých se v této a jiných podobných nočních chvílích nezdálo ani náhodou nikomu z dvořanstva, včetně krále a královny, natožpak veškerého poddanstva.

 

S prvním paprskem hvězdy Zářivé bar U Nočněnky utichl, že by bylo slyšet padnout špendlíček. Nočněnka bez váhání upadla do okamžitého spánku a virtuální postavy byly od svých energetických zdrojů sakumprásk odpojeny. Celý zbytek Slunečního království se probudil a za neskonalého klanění svým zářným paprskům kutal, kutal a kutal na všem, na čem se v tomto království kutat dalo.

 

A tak běžely dny, týdny, měsíce, roky, desetiletí a k tomu ještě pár staletí než v jednu pozdní noční chvíli na dveře baru U Nočněnky zaklepal princ pocházející z Měsíčního království a představil se jako Deněnka. Uklonil se Nočněnce a řekl jí, že přijíždí ze svého baru U Deněnky, v němž stejně jako Nočněnka ve svém baru celé noci tráví celé dny, zatímco všichni ostatní v jeho království po všelikém nočním kutání spí. Slovo dalo slovo, ruka spočinula v ruce, ústa se přimkla na ústa, den se spojil s nocí a obě stále ještě mladé královské děti se rozhodly, že zbytek života stráví spolu. Když si Nočněnka a Deněnka vzájemně slíbili věrnost, odletěli do úplně jiného koutku jednoho z nepřeberného množství vesmírů, kde nalezli planetu obdařenou jednou krásnou hvězdičkou a jedním krásným měsícem, no a tam spolu až do skonání všech věků žili ve dne v noci.

 

Konec


komentářů: 12         Komentáře (12)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Stella
13 No tak
Stella 23.06.2013, 08:21:20
Když ptáci rvou si z z těla peří,
tu ovládá je slepý vztek.....
Nebuďte podobni té zvěři
a milujte se vespolek!


Lucifer
12
Lucifer * 20.06.2013, 18:09:32
The Musical Box je blbá písnička? Myslím, že by sis měla dát na hlavu ledově mokrý hadr a urychleně vyhledat odbornou pomoc. Úžasný

Axina
11
Axina * 20.06.2013, 18:07:33
Ty jsi na tom hůř. Vybíráš blbé písničky i když vedro není.

Lucifer
10
Lucifer * 20.06.2013, 18:01:59
[8] Nespustí, spustí se The Musical Box. Ale to asi máš z vedra.

Lucifer
9
Lucifer * 20.06.2013, 18:00:32
Pod linkem se skrývá jedno z nejlepších alb od Genesis Nursery Cryme. Dával jsem to tam nejen kvůli názvu alba, ale také kvůli první písni The Musical Box, proto se po najetí myší na link objeví "play me my song". Třetí píseň se jmenuje The Return of the Giant Hogweed, ale kvůli ní jsem to tam nedával. V každém případě mě šokuje, že sis z celého alba vybrala bolševník, ačkoli to, co se ti ozve nejdříve, je The Musical Box

http://www.lyricsfreak.com/g/genesis/the+musical+box_20058807.html

Axina
8
Axina * 20.06.2013, 17:53:50
[7] Když člověk klikne na odkaz "Konec", spustí se na youtube skladba, která je tam označena názvem "The Return of the Giant Hogweed", čili "Návrat bolševníku velkolepého".

Lucifer
7
Lucifer * 20.06.2013, 17:43:36
Nechápu, kde je nějaký bolševník? Překvapený

Axina
6
Axina * 20.06.2013, 17:35:35
To, že je pod Koncem odkaz, mi samozřejmě neuniklo. Za to mi uniká jakákoliv souvislost písně "Návrat bolševníku velkolepého" s danou pohádkou!

Lucifer
5
Lucifer * 20.06.2013, 16:47:20
Mmch, doufám, že vám neuniklo, že pod Koncem se nachází odkaz.

4
rezy (neregistrovaný) 20.06.2013, 16:27:11
lze se jen domnívat, že to byl asi ten jediný důvod, proč tak oblíbený měsíčník Větrník přejmenovali v roce 1970 na Pionýr.

3
rezy (neregistrovaný) 20.06.2013, 16:25:14
pokud si pamatuji, tak Větrník byl zároven měsíčník, čili to měli zamotanější než kdy předtím.

Axina
2
Axina * 20.06.2013, 06:42:31
Když se jim po čase narodila dvě roztomilá dvojčátka - chlapečkové, vyvstal problém, jaká jim dát jména. Trochu se obávali, že jeden synek bude po mamince, druhý po tatínkovi, a že to tedy budou muset být Deníček a Nočníček. Naštěstí se ukázalo, že oba synkové mají vřelý vztah k astronomii. Jednoho nebylo možné odtrhnout od koronografu a tak mu dali jméno Slunečník. Druhého zase nebylo možné odtrhnout od dalekohledu a tak mu dali jméno Měsíčník. Časem se jim narodil ještě třetí synek. Toho pro změnu nebylo možné odtrhnout od cukrárny a tak dostal jméno Větrník Nevinný

«     1     »