Jízlivěnka

rubrika: Pohádky


V jistých vesmírných dálavách kdysi hodně dávno, tak dávno, že už si to kromě mě nikdo nepamatuje, bylo a kupodivu i žilo jedno království, jemuž vládla dlouhá, a kdyby to království nakonec nezaniklo tak nekonečná řada králů, z nichž každý se jmenoval Slušňák plus příslušné pořadové číslo.

 

Lucifer


Slušňákovi jáužnevímkolikátému se pojednou narodila princezna, ačkoliv s tím vůbec nepočítal, neboť ještě neměl žádného prince, a tak se už ošíval nedočkavostí, kdy se toho konečně dočká. Jenže se mu po dlouholetém úsilí v ložnicových komnatách za doprovodu své manželky a bezpředmětně královské choti podařilo vykřesat akorát holku. Chlapec jako z udělání nebyl jaksi na skladě.

 

Král Slušňák ikstý se cítil sice silně pošramocen, ale nakonec se s tou virtuální seppukou svého rodu tak nějak smířil a vypořádal, a napsal si do svého královského plánovacího deníčku, že příště už to bude chlapec, i kdyby měl svoji choť Slušňákovou propasírovat všemi královskými ložnicemi, třeba až do sexuální hladomorny. Smířil se s existencí své dcerušky s tím, že ji časem propachtuje do nějakého blízkého a především také slušného království jako ložnicový trenažér pro výrobu dalších příbuzných králů Slušňáků.

 

Jenže jeho dceruška ho hned při prvním setkání v královské porodnici, v níž se zároveň odehrával řvoucí mejdan naprosto slušných feťáků, zahltila tak neskonale hutným a jízlivým žblebotáním, že král Slušnák ikstý upadl v tak těžkou depresi, že mu museli v královské nemocnici, jež zároveň sloužila jako prádelna špinavých peněz, amputovat nejméně půlku mozku, aby jim ten všemi médii tak neskonale slušně a s obrovsky oslavnou vehemencí propachtovávaný král neupadl do naprosto nezvratného kómatu. Než tu amputaci královští medicinmani s velmi slušným zlodějským zázemím ukončili, již se pro královskou dcerušku v podhradí ujala přezdívka Jízlivěnka.

 

Jízlivěnka zvolna dorůstala za stěnami jednoho neprůstřelného pokojíčku, aby svým střeleckým přístupem nedráždila šlechtu a tlupy poddaných, a naučila se komunikovat s neviditelnými anděly, nejspíš z úplně jiného světa, jimž její jízlivost byla vodou na jejich mlýn. Úžasně si rozuměli a Jízlivěnka se naučila být ještě jízlivější.

 

Jednou se stalo zcela neplánovaně, že Jízlivěnka unikla ze svého slušnosti neprůstřelného pokojíčku mezi houf šlechtických slušňáků, s otupělou lísavostí doprovázený houfem jejich ještě slušnějších poddaných. Velmi záhy pochopila, že ten únik bude naprostá nuda. Když jednomu slušnému šlechtici, který močil uprostřed královského přijímacího salónku do velmi slušně drahé a skvostné vázy, řekla, že tohle by neudělala ani ta nejzpovykanější opice, tak celý ten zpovykaný přijímací salón ztuhl naprostým mrazem. Když se šlechtic za naprostého ticha, v němž by bylo slyšet i pád neviditelného pírka, domočil, obořil se na Jízlivěnku s tím, že s takovým neslušným bláznem se od svého narození v jakési slušné kádi ještě nesetkal. Ostatní šlechticové mu začali nadšeně tleskat a připitomělý houf poddaných započal na Jízlivěnku házet asi sto let stará vejce od nějakých přestárle slušných slepic.

 

V té vřavě neskonalé slušnosti se náhle objevil král Slušňák iksmiliontý a věhlasně prohlásil, aby se všichni slušní uklidnili. Až se tak stalo – což nebyl takový problém, protože když vůdce slušňáků zařve, tak celá ta smečka okamžitě upadne do kolen a do čisťounké podlahy začne bušit svými vznešenými hlavami – tak jeden z nejslušnějších králů ze sebe nadále vypotil:

 

Nechte to plavat, mí milí a nejmilejší šlechtici a poddaní prvního, druhého či třetího řádu, anobrž toho posledního podřádu. Jízlivěnka je takový můj pokusný králík, abych vás odzkoušel, jestli to se svou slušností myslíte skutečně, ale opravdu skutečně vážně. Již jsem si to sám odzkoušel a dopadlo to dobře. Má skvostně slušná choť propadla do hladomorny, v níž se jí s naprostě neurvalou slušností narodil nový Slušňák iksmiliontýplusjedna, a Jízlivěnka bude v nejbližších okamžicích obhospodařena svěrací kazajkou, s jejíž pomocí už nebude bránit naší slušnosti ani za mák, anebo tak nějak.

 

Když to doplkal, tak jednomu z přítomných, maskovanému princi z království, které se nacházelo na úplně jiném konci vesmíru, bouchly saze. Tasil ohnivý meč a všechny ty přisprostlé idioty i s králem a jeho postelní družkou rozsekal na maděru. V královském přijímacím salónku najednou žádné živé duše, jen Jízlivěnka a tajemný princ, jenž k ní poklekl a požádal o její ruku, což Jízlivěnka zcela pochopitelně nemohla odmítnout.

 

No a potom odlétli do úplně jiného království, v němž se pod pojmem slušnost nemaskovala tupá neslušnost, uspořádali obrovskou svatební hostinu, na níž dorazili ti skutečně slušní tvorové ze všech koutů všech možných galaxií a metagalaxií, a pokud ta hostina ještě neskončila a vy nemáte ve zvyku močit uprostřed sálu do vázy, můžete se k ní připojit.

 

angel


komentářů: 21         Komentáře (21)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Stella
21
Stella 05.01.2014, 14:43:57
Myslím, Astro - a to Ty jsi kromě hvězdy už jako tak květina - že by z nás mohla být kytice k pohledání. Kam se hrabou slaměnky - immortelky.
Měj se.

Astra
20
Astra * 05.01.2014, 09:36:17
Jasně, Stello. Už jsem zpívala skřivánčí píseň, nejsem blázen, abych se ochuzovala o nejkrásnější první dvě hodiny spánku. Ale obraz - že jsem já - růže hozená do postele - je všakovšemnevšední. Vidíš, co nám básnicí všechno poskytují. Ale přála bych ti tu růži vidět. Ze smíchu bys nevyšla hodně dlouhou dobu. Tak dobrejtro! S vyplazeným jazykem

Stella
19
Stella 04.01.2014, 22:27:30
To bude na Filipínách radosti z propasírované královny! Pro dnešek mají tamní zázrační léčitelé utrum.

Astro, předpokládám, že v tuto hodinu už jsi růží hozenou do postele! Dobrou noc, Jízlivěnko.

Astra
18
Astra * 04.01.2014, 18:23:43
Děkuji! Česky. S vyplazeným jazykem

Lucifer
17
Lucifer * 04.01.2014, 16:37:44
Na Filipínách

http://cs.wikipedia.org/wiki/Cebuánština

Astra
16
Astra * 04.01.2014, 16:34:49
Kde se mluví cebuánsky?

Lucifer
15
Lucifer * 04.01.2014, 16:13:51
Vyzkoušel jsem cebuánštninu, potom jsem zavřel prohlížeč, za chvíli ho zase otevřel a měl jsem tam zpátky češtinu. Podotýkám, že v mém případě i přesto, že mám automatické odhlášení nastavené na 60 minut, musel jsem se znovu přihlásit.

Kdo si na to netroufne, tak zde je alespoň první odstavec Jízlivěnky pod perexem v cebuánštině

Nice Guy jáužnevímkolikátému sa kalit nga natawo sa usa ka prinsesa, bisan pa uban sa dili maihap tungod kay walay bisan unsa nga principe, mao nga siya fidgeted uban sa pagpaabut sa diha nga sa katapusan nga ang pagbanhig. Apan siya, human sa mga tuig sa paningkamot sa lawak nga higdaanan lawak, giubanan sa iyang asawa ug sa kapuslanan sa harianong asawa nakahimo sa pagagub-pinaagi sa lang sa usa ka babaye. Boy ingon nga luck buot daw dili sa stock.

Úžasný

Astra
14
Astra * 04.01.2014, 16:04:47
V hebrejštině to taky nebylo k zahození, jenže byla trochu fuška to vrátit Usmívající se

Astra
13
Astra * 04.01.2014, 16:00:03
Lucifere, neormálka jsem zase klikla na češtinu a bylo vymalováno. Omlouvám se za pokus. Ale kdyby člověk nepokoušel, tak by se nikdy nic nedozvěděl Mrkající

Lucifer
12
Lucifer * 04.01.2014, 15:58:20
Na chvíli jsem si tam hodil albánštinu... no, co vám budu povídat. Úžasný

Astra
11
Astra * 04.01.2014, 15:57:57
Ano, Stello Jsem bláznivá včela, co vletěla do kostela...a picbumbác Nevinný

Astra
10
Astra * 04.01.2014, 15:56:02
Uf. Už je to zpátky! Ale vypadalo to ve slovenštině moc hezky. Všechno. Zkuste si to! Překvapený S vyplazeným jazykem

9
xxx (neregistrovaný) 04.01.2014, 15:47:08
Astro: Achich, co jsem to provedla? Já jsem ho podvedla.
Manon!!

Lucifer
8
Lucifer * 04.01.2014, 15:34:49
Astro, nevím, jak se to zobrazuje ve tvém počítači a prohlížeči, ale mně se nahoře zobrazí tlačítko Zobrazit původní, také lze v seznamu jazyků vybrat češtinu, která se, alespoň u mne, objeví na prvním místě, ale nejjednodušší způsob, který alespoň u mne funguje, je vypnout prohlížeč a po nějaké chvíli ho znovu nastartovat. Možná jsou ještě další možnosti.

Astra
7
Astra * 04.01.2014, 15:22:12
Achich, co jsem to provedla? Teď se přeložilo všechno. A já myslela, že to bude jen můj příspěvek.... Plačící A zpátky se to dává jak?

«     1    2   »