Infernetěnka

rubrika: Pohádky


Byla jednou jedna, občas dvě i tři, a byla to dívka k pohledání. Infernetěnka se ráda brouzdala Internetem a konzumovala přitom fernet stock, který vyrábí Plzeň Božkov. Taková to byla holka.

 

Lucifer


Infernetěnka bylo děvče ryze virtuální. Na ulici nebyla vidět, v metru nebyla vidět, v kanclu nebyla vidět, u výrobního pásu nebyla vidět, na ministerstvu čehokoli nebyla vidět, na stopadesátiletém srazu gymnazistů nebyla vidět, v supermarketu nebyla vidět, na pěší zóně nebyla vidět, s mobilem nebyla vidět, se psem nebyla vidět, s batůžkem nebyla vidět, zkrátka nebyla vidět nikde v žádné realitě. Dokonce tam nebyla ani slyšet. Infernetěnku bylo možno potkat pouze na Internetu a toliko s fernetem.

 

Infernetěnka milovala Internet a Fernet.

 

Infernetěnka vládla klávesnicí a panákem fernetu. Každé ráno se připojovala a každé ráno odpojovala. Infernetila od rána do rána, od noci do noci, od jara do zimy a od vidím do nevidím. Byla fantómem Infernetu.

 

Psala příspěvky, názory, obzory, průzory, polemiky, poleplky, polikliniky, apologetiky, apoloslinty, pindy, krindy, švindly, přípodotky, podotky, polobotky, mravoučné repliky a nemravoučné supliky. Diskutovala, čatovala, fórovala, namítala, odmítala, žertovala, nadávala a básnila, snila a pila jako duha. Infernetěnka byla nejobávanějším Internetovým básníkem.

 

Jednou se Infernetěnka probudila do reality. Počítače vypnuty, klávesnice mrtvá, všude haldy prázdných flašek fernetu, zima a prázdno. Zima s ní třásla jako láhev fernetu na lačno. Někdo vypnul elektrický proud, někdo vypnul Infernet, někdo vypnul virtuální svět. Někdo zmáčknul vypínač.

 

Vše, čím Infernetěnka žila, bylo vypnuto jediným vypínačem.

 

Jediným vypínačem.

 

A venku zpívali ptáci, voněly kytky, slunce vycházelo a zacházelo, Země se točila a točila a točila a z flašky Infernetu už nezbyla ani jedna kapka.

 

Ani kapka.


komentářů: 1         Komentáře (1)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

1 Hezká povídka, ale spíš o telenětce
Mgr.Milda (neregistrovaný) 07.10.2010, 17:27:06
virtuální život v seriálech, mezitím třeba vínko, šnaps nebo pivko. Bez ohledu na denní nebo noční dobu. Jednoho dne to vše skoněilo, telenětka dostala lůžko ve starobinci. Na stole stál džbánek s odvarem z nějakého lupení a k jídlu pomazánky Hamé s konzumním šumavákem. A pozvánka na zábavu s geronty, hledat třeba města na P!

«     1     »