Ztracenka

rubrika: Pohádky


Na Ztracené vartě žila kdysi dívka jménem Ztracenka.

 

Lucifer


Jednoho dne se ztratila a ať bloudila jak bloudila, nikam se nemohla dobloudit. Tehdy Ztracenka poznala, že je nadobro ztracena - sedla si na opuštený pařez a jala se usedavě plakat. Neplakala však dlouho, všimla si totiž, že naproti pařezu je cedule, na které stálo: Ztracená varta 15 km. A tak se Ztracenka nakonec dotrmácela až na Ztracenou vartu.

Ztracence se na Ztracené vartě líbilo. Měla zde všechno, co taková ztracená dívka potřebuje k životu. Domeček, v domečku ledničku se zásobami potravin a televizi, za domečkem zahrádku a potůček s rybičkami, a také kolotoče a houpačky, ruské kolo, tobogán, pískoviště, kasíno, zkrátka Ztracenka se rozhodně nenudila.

Když se člověk nenudí, není to ztracený čas.

Ztracenku nikdo nehledal, ztrácela se totiž odmalička, až si na to všichni zvykli. Zatím se vždy našla, a tak se o ni nikdo nestaral. Nikdo netušil, že tentokrát je Ztracenka ztracena nadobro.

Když vás přestanou hledat, jste nadobro ztraceni.

Ztracenka pak žila ještě dlouho šťastně a vesele na Ztracené vartě a pokud jí ta varta nespadla na hlavu, žije tam dodnes. A i my jsme tam byli, pečeni jedli a víno pili, a pak zazvonil zvonec a pohádky je konec.

KONEC


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_