O Červené Karkulce (Praštěná verze)

rubrika: Pohádky


Zná to asi každý. Někdy je dobré jen tak si zablbnout, nechat rozpálenou hlavu odpočinout a pustit věty na špacír, ať to dopadne, kam to dojde. Takže nejlépe bez koncepce, jen tak se cákat ve vodopádech myšlenek, mozek si sám najde způsoby. Napíšu pohádku na klasický motiv.

 

Astra


Jednou se narodila holčička, už odmala byla hodná a přemýšlivá a citlivá ke starým lidem. Maminka si ji oblíkala do červených šatiček, protože červená je barva lásky, a holčička rostla do krásy. Též její IQ narůstalo, takže zvládala už v raném věku práci s PC, měla mobil té nejlepší značky a tak podobně. Říkali jí tedy jak jinak než Červená Karkulka.

 

Jednou, když měla babička svátek – bylo to na svatou Annu, vyšla Karkulka v chladném ránu za babičkou, která žila v chalupě na pasece v hlubokém lesíku. V košíčku Karkulka nesla plno dobrot včetně bábovky, flašky červeného vína a placatice tuzemáku do čaje. Babička byla rozmarná dáma (to zdědila Karkulka po ní) – žila si na chalupě velmi pohodlně a bylo jí celkem putýnka, co si lidi o ní myslí. Kamarádila se se zvířátky kolem, jen jí trochu lezlo na mozek, že vlk, žijící v kutlochu kdesi opodál vypadá, jako by měl nekalé myšlenky.

 

Tohleto všechno ovšem Karkulka nevěděla, a tak naprosto bezstarostně capkala po mechu, sbírala tu jahody, tu maliny, tu hřiby, prozpěvovala si Gottovy písně o lásce, a tak byla dobře naladěná. Usedla na pařez a rozhodla se, že si cvakne rumu, byla zvědavá, co to s ní udělá…

 

Udělalo. Zatočila se jí hlavička kolem dokola a Karkulka šla k zemi.  Rozplácla se jak tenká tak krátká, rozhodila ručičky, hleděla do nebíčka a šeptala obláčkům rumová slovíčka. Chvílemi si hodila chrupku a čekala, až vystřízliví, protože babička by se zlobila, kdyby k ní Karkulka přišla nadrátovaná. A co se nestalo – šel kolem myslivec. Švarný chlapec. Viděl rozplácnutou Karkulku, zděsil se a začal holce omývat čelo vodou z nedaleké studánky. Tiše jí šeptal: „Ty jsi tak krásná, Karkulko,“ a z toho bylo i Karkulce patrné, že k ní myslivec chová nejeden cit. Byla ohromena jeho citlivostí, ještě nikdy nic podobného nezažila. Dělala rafinovaně, že spí, ale bděla a horoucně si přála, aby to nikdy neskončilo.

 

Konečně si dovolila otevřít svoje blankytně modré oči a smyslně zastřeným hlasem tiše zašeptala: „Myslivečku, kde ses tady vzal?“ Mysliveček se radostně rozesmál, přitom ukázal nádherně vybělený chrup a hladě Karkulčinu tvářičku pronesl: „Šel jsem po stopách tvých střevíčků, moje lásko. Už dávno jsem si tě vyhlédnul a do tebe se krutě zamiloval.“ „My se budeme mít rádi, myslivečku?“ pravila už vystřízlivělá Karkulka, „to bude krása“.

 

Mysliveček vzal Karkulčin košíček a rukou společnou a nerozdílnou se vydali k babiččině chaloupce. Buchbuch na dveře. A nic. Karkulka sladkým hláskem volá: „Babí, jsem tadý, přišla jsem za tebou!“… A nic. To není samo sebou, řekl myslivec a ráznou pěstí rozvrátil dveře. Babička ležela v posteli, larisou přikrytá až po bradu a mžourala na příchozí brýlemi se skly jako dno sklenice od jogurtu.

 

Nyní si dovolím přeskočit ten dialog, jak K. zpovídá b. Všichni ho notoricky známe, nedozvěděli bychom se nic nového.

 

„Takže vy jste vlk, babičko?“ „Ano,“ ozvalo se hrubým hlasem z pelechu, „a babičku jsem sežral, protože byla k sežrání. Teď jsme dvojjediná osoba a jako taková budeme žít dvojnásobně dlouho.“ A tak se stalo, že babička zvlčila, no, měla takovou povahu, co se dá dělat.

 

Když Karkulka s myslivcem pochopili, co se stalo, slušně se rozloučili a šli spolu lesem k nedalekému posedu. Myslivec byl neposeda. V posedu nejen neposeděli, ale spíš dlouze poleželi a na tom si nechali záležet. Po ohromující spršce lásky zblajzli bábovku, kterou v rozrušení zapomněli babičce předat, zapili ji červeným vínem a byli nadále dále silně rozmařilí.

 

Ale co čert nechtěl! Když vysíleni slézali z posedu a polehu po kluzkých šprušlích vysokého žebříku, smekla se myslivci noha v adidasce, žuchnul dolů jako pytlík a nožku si přelomil. Ovšem – to by tady nesměla být Karkulka. Promptně zavolala záchyt. – pardon – záchranku, přiletěl vrtulník a už si to metli do nejbližší nemocnice. Ještě stihli zamávat babiččině chaloupce, kde se již kouřilo z komínku a vlk s babičkou tam měli pré. Prý to bylo též krásné, jak po čase Karkulka s babičkou vzpomínaly. A byla potom takzvaná  čtyřsvatba, tři lidi a jeden vymydlený vlk.

 

Zvonec a konec praštěné pohádky.

 


komentářů: 20         Komentáře (20)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
20
Lucifer * 12.11.2018, 22:14:31
Máš pravdu Starý kocoure, člověk by se neměl stát hrdobcem

https://www.youtube.com/watch?v=xFV_HXsAnyg

Úžasný

Stary kocour
19 2 Světlonoš
Stary kocour 12.11.2018, 22:03:50
Většinou se u té vrubouní kuličky (https://cs.wikipedia.org/wiki/Vruboun_posv%C3%A1tn%C3%BD) jedná o majetek movitý.
Ten intelektuální majeteček netřeba valit před sebou, ten jde tak nějak samočinně sebou - jako aura. Ale časem slábne a matní.
===
A vzpomínky - hlavně ty nehezké? Nevalit před sebou, nechat tak. Mrkající

Lucifer
18
Lucifer * 12.11.2018, 21:03:37
Astro, někdy tu kuličku udělám sám ze sebe a valím se do Prokopského údolí jako Volvox globator (Váleč koulivý)
http://jdem.cz/ekpg35
Viz můj předchozí komentář v Čertím poklábosení.

Astra3
17
Astra3 12.11.2018, 19:43:43
Zadala jsem si \"život hovnivála\", úžasně poučný. Ale nedovedu to sem dát. Zkus to, čerte. Hrají v tom obrovskou roli ....hvězdy!!!! To bych od trusu nečekala

Astra3
16
Astra3 12.11.2018, 19:37:42
No teda!To je úplně fatální.Zrovna dneska jsem přemýšlela, jak to ten hovnivál vlastně válí! Checht. Proč a kam. Někam do špajzu? Musím se mrknout, hovniválí život mi zatím zůstává utajený.To je šílená mezera ve vzdělání. Ale co vím, nakupil-li se ti život do velké kuličky, znamená to, že jsi movitý a pracovitý. Napadají mě úžasný možnosti kupení, ale to si nechám pro sebe, abych nepohoršovala.
Tak válej úspěšně, výsledek se určitě dostaví! S vyplazeným jazykem Překvapený

Lucifer
15
Lucifer * 12.11.2018, 15:53:56
Astro, téma mě samozřejmě zaujalo a tvé podání mě podnítilo. Nemohu však slíbit, že to bude hned. Musí to uzrát. Zároveň nemohu slíbit, že se z toho nestanou neřestné vigilie, však mě znáš. Momentálně jsem ale tvůrčím způsobem naprosto vyčerpaný, vygumovaný, IQ asi na úrovni padesát pod nulou. Život se mi tak nějak nakupil do obrovské kuličky brouka hovnivála. Mým hlavním úkolem teď je, jak tu kuličku rozkoulet a někam dokoulet. Nevinný

Astra3
14
Astra3 12.11.2018, 15:32:41
Napiš, co se ti líbí, Lucíku, ale hlavně aby se to nesešouplo k nějakým neřestným vigiliím. A nebo jo? Když se to dobře napíše, tak se to dobře čte. Mrkající

Lucifer
13
Lucifer * 12.11.2018, 13:10:43
Švarní chlapci myslivečtí mohou být sami sobě nebezpeční.

Na honech postřelili tři myslivce. Jeden nemá prsty, dalšímu trefili hýždě
http://jdem.cz/ekn2m9

Úžasný

12
Z. (neregistrovaný) 12.11.2018, 00:55:48
Gargulak. S Gargulkou.

Lucifer
11
Lucifer * 11.11.2018, 23:37:44
Astro, mám takovou inspiraci, která směřuje k tomu, že se potkají Karkulín (Karkulák) a Karkulka, a místo vlka s babičkou je sezdá pečárka polní.

https://www.youtube.com/watch?v=_JThd5QMw_Y&t=68s

Budu na tom pracovat, obzvláště právě proto, že moje IQ míří k témuž Úžasný S vyplazeným jazykem

10
Zuzana (neregistrovaný) 11.11.2018, 17:09:55
Jsem rada, ze to potvrzujete, Astro. Popravde jsem byla navstevou CR a zazitky tamtez potesena a porad jsem. Neda se vubec s minulosti srovnat I to, jak se lidi k sobe chovali driv a ted. Skoro me i fascinovala dokonalost verejne dopravy, uroven tech vozu, cistota, chovani ridicu I lidi vzajemne k sobe, skutecne civilizovana atmosfera na urovni.
V dome kde jsme behem pobytu bydleli zije a vlastni byty i nekolik zapadnich 'cizincu', pracuji v Brne v comp. companies, nekteri se jeste nedoumlouvaji cesky, mluvili jsme spolu anglicky, maji to tam radi a jsou velice spokojeni. V dome kolarna, vetsina lidi jezdi na kolech, senzacni spravci domu, dole kamery, dokonce i ve vytahu jsou a navzdory me nelasce vuci kameram to povazuju tam za rozumne.
Taky lidi tridi odpovedne odpad, ( na rozdil od situace zde)a cisto je vsude tak, ze lidi, kterym ukazujeme tady fotky, tomu ani nechteji verit- a to tady u nas je to tzv. 'nice area', kde spiny moc nevidite. Presto.
Svym zpusobobem jsem to tam videla jako raj na zemi. Fakt. :) priletela jsem uz trochu jina. Poucena. :) Opravdu jsem vsem tady musela predtim pripadat jako nekdo, kdo si rozbil hodinky. ;)

9
Gogo (neregistrovaný) 11.11.2018, 17:00:50
https://blog.idnes.cz/blog.aspx?c=686520

GE

Astra3
8
Astra3 11.11.2018, 16:06:37
Je pravda všechno, co jste napsala, Zuzano. Péče o staré lidi je tady výborná. Dokázala bych napsat hodně. Bohužel mám hodně zkušeností s tím, že jsem péči potřebovala. Chci jen dodat, že většina mladých lidí se chová ke starým slušně, všímavě.Jsou výjimky, jako všude. Ale převažuje slušnost a pochopení. Jsem kolikrát hodně udivená, jak jsou lidi soucitní. I cizinci. A zajímavé je, že Asiati nejvíc.Je to určitě tím, že doma jsou vedeni k úctě ke stáří maximálně.

7
Zuzana (neregistrovaný) 11.11.2018, 14:34:37
Pridavam, ze jsem tam nebyla dost dlouho na to, abych z postrehu delala zavery, je to zatim jen povrchnejsi pohled. Zajimal by me nazor lidi trvale zijicich v Cesku.

6
Zuzana (neregistrovaný) 11.11.2018, 14:13:43
Vesele a pekne.
Ale asociaci mne napadla posledni zkusenost z CR. Stari lidi se k sobe chovaji soudrzne, drzi pohromade. Mladi lidi ty, kteri spatne chodi nebo dokonce pouzivaji hole a berle automaticky a rychle pousteji sednout. A chovaji se k nim taky veleslusne.
Dobra vec, ze jim vozi nejen obedy az do bytu, ale taky predpsane leky. Starych lidi stale pribyba, protoze medicina je dal a maji lepsi peci. Do bytu k tem starsim, kteri jsou na luzku, chodi pecovatelky a osetrovatelky.
Podle techto znaku se pozna civilizovanost zeme.
Podle meho nazoru. Donikovy zlaty kohoutky toto nespravi, ten naopak dovoz obedu babickam, dedeckum, vzal.

«     1    2   »