Pomněnka

rubrika: Pohádky


Byla jednou jedna princezna a žila sama samotinká v pomněnkovém hradu. Pomněnky ji fascinovaly již odmalička, a tak jí začali říkat Pomněnka. Princezna Pomněnka.

Lucifer


pomnenka.jpgKaždé ráno, když se probudila, našla ve váze na nočním stolku čerstvou kytici pomněnek. Nacházela ji tam i poté, co se z nějakých zcela neznámých důvodů z pomněnkového hradu postupně všichni někam vytratili. Kdo je tam dával, netušila, vždycky však vstala a k pomněnkám přivoněla. Celý den pak vzpomínala na všechny ty lidičky, co ji kdysi obklopovali - a kdysi znamená už opravdu hodně dávno.

Kdyby tušila, že na jiném hradu žije princezna Zapomněnka, mohla by s ní dohromady dát vzájemně do sebe dokonale zapadající dvojici - něco jako jin a jang, avšak v čistě ženském provedení. Jenomže netušila, a tak na ni ani nevzpomínala.

V pomněnkovém hradu už dávno nebyl nikdo jiný a přesto ji stále všichni obklopovali ve vzpomínkách. Došlo to dokonce až tak daleko, že si s nimi nahlas povídala, což bychom dnes asi charakterizovali jako duševní úchylku. Jenomže daleko široko nebyl nikdo, kdo by takovou diagnózu mohl vystavit, a tak si Pomněnka připadala vcelku normální a při smyslech.

princ.jpgJednoho dne se však stalo něco velmi nečekaného. Zrovna když vzpomínala na svoji babičku a všechny její vrstevnice, tak se náhle otevřely dveře do ložnice, z níž už řádku téměř nespočitatelných let nevycházela, a v nich se objevil krásný princ s pomněnkovýma očima, které bez váhání upřel na Pomněnku.

Jak tato tajemná schůzka s pomněnkovým princem dopadla, tak to se dnes už nedovíme. Pomněnka totiž přestala vzpomínat a urychleně s princem svůj pomněnkový hrad opustila. Dnes je neustále obklopena různými lidičkami a po boku svého prince brázdí široširým světem. Neohlíží se dozadu, ale hledí dopředu a neustále se těší na každý nový den.

Z pomněnkového hradu se stalo muzeum, kam proudí davy poutníků z celého dalekého a širokého okolí a dávají kytičky pomněnek k jejímu pomníku.

A my si už konečně usteleme a půjdeme spát.

Dobrou pomněnkovou noc.


komentářů: 1         Komentáře (1)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

1 Pohádky
Marie (neregistrovaný) 20.04.2011, 20:51:02
Všechny pohádky jsou pěkný, Lucifere, ale tahleta Pomněnka je pěkná moc. Asi proto, že pomněnky mám dost ráda..

«     1     »