Bezejmenná

rubrika: Pohádky


Nebyla jednou jedna princezna...

Lucifer


bezejmenna.jpg... a protože nebyla, tak se ani nejmenovala. Nemá smysl dávat jméno něčemu, co není. Možná ve snu. Tak ji říkejme Bezejmenná. Princezna Bezejmenná.

Princezna Bezejmenná ze všeho nejvíc milovala nebýt. Nebyla tak důkladně, že si toho nikdo nevšiml. Nikdy nikam nepřišla, nikdy odnikud neodešla.

Jednou se princezna Bezejmenná rozhodla, že nebude ještě víc, než dosud nebyla. Nebylo to snadné, protože když někdo není, těžko se může k něčemu rozhodovat. Jenomže i tam, kde nic není, podle nejnovějších výzkumů pořád něco je, i když to v průměru není. I v prázdném pohádkovém vesmíru vznikají virtuální částice a antičástice, virtuální princezny a princové. I pohádkový vesmír jede chvíli na dluh.

A ve chvíli, když bezejmenná princezna na chvíli spatřila svého na dluh prince, tak se do něj zamilovala, že chtěla ještě víc nebýt než dosud. V jedné nepostřehnutelné chvíli, když spatřila svého prince, který nikdy nebyl, nikdy jí nevyznal lásku, nikdy si ji nevzal, nikdy spolu neměli děti, nikdy spolu neumřeli... tak v té chvíli se vrhla do zpěněného kvantového časoprostoru a nespáchala sebevraždu. S ní nezanikl ani její princ, který nikdy nebyl.

A to ještě není konec pohádky.


komentářů: 0         Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_