O Malém Buddhovi

rubrika: Pohádky


Om mani padme hum - Óm klenote spočívající na lotosu.

 

Lucifer


Byl jednou jeden Malý Buddha a spočíval na lotosovém květu uprostřed zahrady, ve které se cestičky rozvětvují. Zahrada se šířila na všechny světové strany, a že jich je, kupříkladu v teorii strun je jich tuším jedenáct, ale to jistě ještě nebude konečné číslo.

 

Malý Buddha seděl na lotosu a dumal: Každá cestička vede někam, ale kam, to nikdo neví, respektive já bych to měl vědět, ale nevím. Kam, ksakru, všechny ty cestičky vedou, filosofoval Malý Buddha, zatímco opodál v malé kašně na japonské rybičky žblunkala voda. Voda také někam teče, rozmítal Malý Buddha - a to je taky věc, kterou nevím - už byl fakt hódně zakaboněný. Takhle mu dát k vyřešení trojčlenku nebo gravitační pole v okolí červí díry nebo úroky na běžném účtu - ale cestičky, které si jdou, kam chtějí, a voda, která si teče, kam teče, to je vskutku velmi vážný filosofický problém. Co kdyby ty cestičky vedly třeba nikam, a nebo ta voda tekla rovnou do kanálu, vlastně černé díry - tedy z červí díry do černé díry...

 

Vzal si kalkulačku a zkusil si to spočítat, ale výsledek vypadal jako ležatá osmička, což vypadalo sice velmi skvostně, ale smysl to nedávalo. Zkusil tu osmičku rozdělit a ejhle! najednou tu byly dvě nuly - takže že by do septiku? Poučím se na Wikipédii, rozhodl a kliknul na ni. Dozvěděl se malý kulový prd a to ho tak naštvalo, že utrhal lotosovému květu pod svým zadkem všechny okvětní lístky.

 

Malý Buddha seděl na pahýlu lotosového květu uprostřed zahrady, ve které se cestičky rozvětvují, opodál žblunkala voda v kašně na japonské rybičky. Malý Buddha však už nedumal - usnul.

 

Dobrou noc.


komentářů: 0         



Komentáře (0)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_