Mňaučidlo

rubrika: Pohádky


Kdesi daleko, za devíti galaxiemi, devíti černými dírami a devíti bílými mlhovinami žila jedna krásná dívka, princezna andělské krásy.

Lucifer


black-cat-moon.jpgByla tak krásná, že všechny kvazary, které ji z celého okolí dokázaly spatřit, anihilovaly v kosmickém tanci. Byla jedním z nejandílkovatějších andílků, že i jeden z nejvyšších serafínů jménem Lucifer padl do pekelnosti.

Princezně ze všech andělů nejandílkovatějších však nestačila ani tak pekelná oběť a mňaučela a mňaučela, i když jí jenom jedno z nejlehčích pírek pošimralo v nosíku - a tak si vysloužila nick Mňaučidlo.

Padlý serafín Lucifer se snažil seč mohl, snášel jí modré z nebe i z pekla, zřekl se skoro všeho, co ho tvořilo Luciferem, ale stačilo málo, malinko klopýtnout a Mňaučidlo začalo mňaučet.

Nakonec se Mňaučidlo mňaučidélko tak rozmňaučelo, že Lucifera nakoplo třetí kosmickou rychlostí a poslalo ho směrem do Nikam.

Lucifer teď mňaučí v Pekle, Mňaučidlo v Nebi, a dokud se oba nezmňaučí do stejného tónu slabiky ÓM, tak tento svět zůstane naprosto rozmňaučený.

Dobrou noc.

Mňau.

devil


komentářů: 28         Komentáře (28)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Axina
28
Axina 17.10.2011, 18:14:42
[27]
Formálně chci být pouze komentátorem.

Lucifer
27
Lucifer 17.10.2011, 17:55:48
Já to klidně uležet mohu nechat, ale v tom případě už v pohádce tady nepokračujte. Musel bych to zase odsud přenášet do textu, nebo se převlíct za jednoho z autorů a zopakovat tam jeho komentář, nebo by si ten komentář tam zopakoval sám. Pohádku mohu aktivovat jedním kliknutím.

Abych to zjednodušil: Nic na tom již nebudu měnit, na formě skutečně nezáleží. Pouze v případě, že Axina chce zůstat pouze komemtátorem, její autorství zruším a její odstavec smažu. Pak si ho ale musí znovu přidat do komentářů ]Mrkající

26
Astra (neregistrovaný) 17.10.2011, 17:38:32
Proč by Axina měla vycouvat?Já to nechci dělat sama, to nebyl smysl toho nápadu. Myslela jsem, že jsou tady lidi udatnější. Tady nejde o nějaké autory, tady mělo jít o srandu. Nechte to ještě chvíli uležet. Forma není důležitá, vyleze z obsahu.

Lucifer
25 Druhý pokus
Lucifer 17.10.2011, 17:33:21
Vrátím pohádku zpět beze změny.

Možnosti:

- Pokračování bude v komentářích pod pohádkou

- Axina z toho vycouvá, její odstavec smažu, Autorem zůstane Astra, zbytek bude v komentářích a Axina si tam může svůj komentář zopakovat

- V pohádce zůstane autorem Astra, perex nahradím prvním a třetím odstavcem a zbytek se bude rodit v komentářích.

O spoluautorech viz [10]

Dohodněte se.

Ten nápad je skutečně dobrý a taky si nemyslím, že by to mé vyprávěcí kruhy či serióznost Neviditelného čerta narušovalo.

Axina
24
Axina 17.10.2011, 17:14:09
[23]
Texty tu zůstaly. Kdokoli může pokračovat. Nechme se překvapit.

23
Astra (neregistrovaný) 17.10.2011, 16:51:41
K 19. Proč by si Honza měl smlsávat? Snad se ho nebojíte? Ovšem, chete-li zapomenout, to je jiná. Zatím skoro nic nezačalo, takže to klidně může skončit.Jen jsem myslela, že touhle formou bychom mohli oživit sál. Luciferovy vyprávěcí dokonalosti by to samozřejmě nedosáhlo, ale o to by snad ani nešlo.

Axina
22
Axina 17.10.2011, 14:32:44
[20]
O.K.

Lucifer
21
Lucifer 17.10.2011, 14:27:48
Přenášet samozřejmě k pohádce, ne do pohádky.

Lucifer
20 Pokus nevyšel
Lucifer 17.10.2011, 14:22:31
Snaha byla. Přenášet komentáře do pohádky nemohu, ledaže bych je tam napsal sám. Mazat taky nic nebudu.

Axina
19
Axina 17.10.2011, 13:43:41
Anebo to všechno smazat (dříve než si na nás smlsne Honza) a zapomenout.

Axina
18
Axina 17.10.2011, 13:35:36
[16]
Lucifere, díky moc za rychlou reakci. Vypadá to dobře, ale trochu pozdě jsem si uvědomila, že tvůj seriózní web není vhodný na experimenty takového druhu. Chtěla jsem jen odejít z komentářů k tvé pohádce Mňaučidlo a nebylo kam. Astra měla dát nápad do Čertího poklábosení. Nevadí. Jestli mohu poprosit
1. Nech komentáře u Mňaučidla tak, jak jsou.
2. Pohádku Babizna a Kolafa nech založenu. Obrázek se mi líbí.
3. Perex k nové pohádce nechť zní jako první Astřin příspěvek, tj.:
Babiznu představovat netřeba, ale Kolafa, to už je jiná. Je to zvíře? Je to člověk? Je to nadpřirozená bytost? Kolafa je vždycky tím, čím chce sama být. Nebo jak se jí to hodí do krámu. S babiznou se seznámily náhodně, jak to tak bývá, a seznaly, že to seznámení může oběma přinést prospěch. Zejména babizna si mnula ručičky...
Toto je začátek pohádky. Dávám k úvaze zdejším davům, jestli by se nechtěly připojit a psát pokračování. Mohla by to možná být i legrace..... zároveň nevím, jestli to není blbý nápad. Takže se ptám majitele této reality, jak se ptal i Lenin - Co dělat? Krok vpřed či dva kroky vzad?
Astra

U pohádky by byly komentáře:

[4]
Astra
Babizna měla ráda klid.Potřebovala ho pro rozvoj svého nitra, které, ač neviditelné, zcela opanovalo její nálady. Poslední dny se každé ráno v převleku za Miss 2010 vydávala do sídlištní sámošky, kde pod záminkou koupě dvou rohlíků a poloviny litru mlíka, zpoza kontaktních čoček v sytě bleděmodré barvě, přímo rentgenovala mladíka, sedícího u kasy.Líbil se jí totiž. Vypadal nezkaženě a pro její plány byl ten pravý. Kolafa, která mezitím spala na křesle v příbytku babizny, v podobě předoucí kočičky, a samozřejmě věděla, co se kde děje, vytahovala a zatahovala drápky, jako by trénovala. Na co asi taková kočička může trénovat?

[3]
Axina
Babizna žila uprostřed lesa ohraničeného sídlištní zástavbou. Bylo pro ni celkem obtížné uchránit svojí chaloupku na kuří nožce před zvědavci. Zejména o víkendu proudily po lese davy městských lidí. Někteří vláčili sebou své psy, někteří jimi byli vláčeni. Všechny pěší ohrožovali cyklisté, protože cesty byly společné. Čím hlouběji do lesa, tím se naštěstí pro Babiznu pohodlné cesty zužovaly v hrbolaté pěšiny. Část návštěvníků to odrazovalo.

[2]
Lucifer
Nápad vskutku velmi báječný. Jestli na to kývne Astra, budete ji tady mít.

[1]
Axina
Je to báječný nápad Usmívající se
Tímhle jsme se bavili na střední škole. Ale vůbec to nepovažuji za zábavu jenom pro studenty. Je mi strašlivě líto, že zrovna tenhle týden mám tolik pracovních povinností. Ale pokusím se. Trochu strpení, prosím ...

------

Nepasovaly bychom se tak (Astra a já) do výhradní role spoluautorek. Moc bych si přála, aby se zapojilo co nejvíc čtenářů NČ. Invenční jsou bezpochyby všichni. A pokud se zapojíš i ty, tak je velká naděje, že tenhle experiment dobře dopadne Usmívající se

Lucifer
17
Lucifer 17.10.2011, 12:56:48
Odcházím na oběd. Na vaše komentáře budu reagovata asi tak za hodinu a půl.

Lucifer
16 Pokus
Lucifer 17.10.2011, 12:37:43
Zkusím to realizovat. Pohádka se za chvíli objeví na hlavní stránce. Vaše komentáře jsem přemístil do textu. Pokud s tím budete souhlasit, tady je smažu a můžete pokračovat tam. Z času na čas komentáře autorů přemístím do textu. Pokud nebudete souhlasit, pohádku odstraním a můžete pokračovat tady. Pokud se vám nelíbí obrázek, pošlete zde link na jiný.

15
Astra (neregistrovaný) 17.10.2011, 12:21:50
Spolupracovat samozřejmě budu, ale jen dneska či zítra to nepůjde. Někdy se věci nahrnu nahromadu a je třeba se v tom vyznat. Perex Multipohádka je pěkný. Jý se vzmužím a budu pokračovat. Teď mám ještě pár minut čas, potom musím frčet, Takže...
Babizna měla ráda klid.Potřebovala ho pro rozvoj svého nitra, které, ač neviditelné, zcela opanovalo její nálady. Poslední dny se každé ráno v převleku za Miss 2010 vydávala do sídlištní sámošky, kde pod záminkou koupě dvou rohlíků a poloviny litru mlíka, zpoza kontaktních čoček v sytě bleděmodré barvě, přímo rentgenovala mladíka, sedícího u kasy.Líbil se jí totiž. Vypadal nezkaženě a pro její plány byl ten pravý. Kolafa, která mezitím spala na křesle v příbytku babizny, v podobě předoucí kočičky, a samozřejmě věděla, co se kde děje, vytahovala a zatahovala drápky, jako by trénovala. Na co asi taková kočička může trénovat?

Axina
14
Axina 17.10.2011, 12:05:15
[13]
Děkuji Lucifere. Už se vlastně stalo. S nedočkavostí sobě vlastní a navzdory časové tísni jsem navázala na začátek pohádky. Astra mne svým přístupem poněkud konsternovala. Půvab akce spočíval v té spolupráci více osob.
Jestli se mi pod silou nějakých dojmů podaří napsat "pohádku" a nebude to úplný nesmysl, dám ti ji k posouzení. Případnou publikaci na webu NČ pak budu považovat za čest Usmívající se

«     1    2   »