O princovi a princezně

rubrika: Pohádky


Všiml jsem si, že už tady delší dobu nebyla žádná pohádka. A tak jsem zabrowsoval ve svém archivu a jednu lehce oprášil:

Lucifer


Byl jednou jeden princ a ten měl rád jednu princeznu. Jejich láska byla tak veliká, že Romeo a Julie byli proti tomu úplní břídilové. Leč byla také jedna čarodějnice a ta je oba začarovala.

Odsoudila je k věčnému hledání.

Rozdělila je, přestřihla všechny dráty, odmontovala interface, zavirovala jejich počítače, unesla jejich příbuzné jako rukojmí, nakazila je nevyléčitelnou nemocí, postavila pro ně koncentrační tábory, zplynovala jejich sny, ukradla jejich identitu, uřezala uši všem jejich plyšovým medvědům, namíchala jim do kafe cyankáli, do duše úzkost, do očí slepotu a pod nohy hrách, poštvala na ně strach, mor, choleru a neštovice, války a nenávist, noční můry, nudu a beznaděj.

Od té doby princ a princezna hledají skrze všechny ty šílené patoky, jak se znovu najít.

Jak znovu objevit květinu, která vykvetla jedné nádherné bláznivé noci, polibek, který překonal půlku galaxie, báseň, která se vůbec nerýmovala, řeku, která tekla do kopce, anděla, který měl rohy, pavouka, který do svých sítí nechytil ani jednu mouchu, mouchu, která se zamilovala do pavouka, obrázky namalované něhou a něhu plnou obrázků.

A čarodějnici, kterou je třeba nakopat do zadnice.

Dobrou noc, dobré ráno a dobrý jarem prosycený den.

labute-v-bludisti.jpg


komentářů: 2         Komentáře (2)


Vložení nového příspěvku
Jméno
E-mail  (není povinné)
Název  (není povinné)
Příspěvek 
PlačícíÚžasnýKřičícíMrkajícíNerozhodnýS vyplazeným jazykemPřekvapenýUsmívající seMlčícíJe na prachySmějící seLíbajícíNevinnýZamračenýŠlápnul vedleRozpačitýOspalýAhojZamilovaný
Kontrolní kód_   

« strana 1 »

Lucifer
2
Lucifer 21.03.2012, 20:50:08
Jednoho dne se princ zasmušil, čehož si atronautka všimla okamžitě, neboť to byla zkrátka astronautka. "Proč si můj jurodivý princi tak zasmušilý?" pravila zneklidněně astronautka. Princovi se jaksi do vyložení karet na stůl nechtělo, ale když se ptala už nejmíň po desáté, spolkl svůj rmut a tiše odvětil: "Je mi té čarodejnice tak trochu líto. Vydala se špatným směrem, možná zbludila. Každý se může mýlit, každý může upadnout do tenat duchovní temnoty. Každý by měl dostat šanci v sobě znovu najít svou od přírody čistou duši..."

Astronautka zpozorněla a první, co ji napadlo, bylo, že ho asi něčím praští po palici. Ten princ, asi ještě stále její jurodivý, je nenapravitelným snílkem, a vlastně něco jako čaroděj dobroděj. Nakonec jen povzdechla a pravila: "Princi, ty jeden čerte se svatozáří či anděli s rohama, dělej, jak myslíš, a hlavně přemýšlej, jestli nádrž tvé síly obsahuje dost paliva. Počítej však s tím, že tě nemusím vždycky tahat z louže. I já mám omezenou nádrž."

Princ se usmál a tichým hlasem pronesl: "Víš co, astronautko, ty moje vesmírná zachránkyně, nechme to na někdy jindy. Což takhle vyzkoušet nějakou červí díru?" Astronautka s uspokojením vydechla a žertovně returnovala: "To bude dobrý."

A zamířili k červí díře. ]Mrkající

Axina
1
Axina 21.03.2012, 06:47:59
Jednoho dne kde se vzala, tu se vzala, přiletěla z vesmíru jedna astronautka. Měla sice jiné úkoly, ale protože byla velmi citlivá na problémy bytostí obývajících zkoumanou planetu, hned objevila nešťastného prince a nešťastnou princeznu a důvod jejich trápení. Takže se nejprve soustředila na čarodějnici. Hned zavrhla primitivní odvetná opatřením jako přestřižení drátů, odmontování interface nebo zavirování jejího počítače. Zmutovala její kognitivní schopnosti tak, že čarodějnice začala trpět jistou formou dysgrafie. Byla schopna číst, ale nebyla schopna psát. Hned se ulevilo nejen princovi, ale i mnohým dalším bytostem na planetě.
Pak se soustředila na princeznu. Zjistila s úžasem, že ona už vlastně o prince ani moc nestojí. Trpěla před ostatními bytostmi jen tak na oko, protože se to od ní očekávalo. Dokonce si občas o princovi nelichotivě poklábosila s čarodějnicí.
Astronautka už chtěla odletět, když tu ji napadlo, že ještě nepodrobila hlubší analýze prince. Princ seděl smutně za stolem, díval se na plyšového medvídka s uřezanýma ušima a uvažoval o hloupostech jako je anděl s rohama nebo čert se svatozáří. Nabídla mu, aby toho nechal a vydal se s ní na velkou expedici do vesmíru. Princ se probudil z chmurných myšlenek a protože byl duší výzkumník, souhlasil. Nasedli spolu do vesmírného plavidla a jestli je nepohltila žádná černá díra, cestují spolu vesmírem dodnes Usmívající se

«     1     »